Sohbet Güneş batıdan doğacak

'AnKeBuT

Cooder
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
VETERİNER HEKİM
Konular
26
Ben kıyamet koptugunda dunyada islamiyet olmayacak , o akşamı hic bir müslüman yasamayacak diye biliyorum.

Yazdıklarımı iyi okuyun hocam kıyamet kopmadan önceki hadiselerden bahsettim kıyametin kopacağı günki hadiselerden değil arada fark var. Hüküm sürmekten kasıt da Müslümanlar ile yahudiler arasında çıkacak olan büyük bir savaş sonrasında müslümanların yahudileri öldürmesi hadisesidir.
Ek olarak şöyle bir bilgi de ekleyelim...

Huzeyfetu'l-Gifarı (r.a)'den rivayet edilmiştir: Biz bir gün kendi aramızda konuşurken, Hazreti Peygamber yanımıza çıkageldi. Bize "Ne konuşuyorsunuz?" dedi. Biz de "Kıyâmet gününden konuşuyoruz" diye cevap verdik. Hazreti Peygamber; "Şüphesiz on alâmet görülmedikçe kıyamet kopmayacaktır." dedi ve "Deccâl'i, dumanı(duhan), Dâbbetü'l-arz'ı, güneşin batıdan doğmasını, İsa (a.s.)'ın yere inmesini, Ye'cûc ve Me'cuc'u, doğuda, batıda ve Arap yarımadasında olmak üzere üç yer çöküntüsünü, son olarak da Yemen'den çıkarak insanları Mahşere sürecek ateşin vuku bulacağını söyledi." (Müslim, Fiten, 39).

Ortalıkta ne Deccal var, ne Hz. İsa var, ne Dabbe var ne Ye'cuc ve Me'cuc ne de Yemenden çıkacak bir ateş... Evet Peygamber efendimiz de kıyamet çok yakın diye buyurmuşlar ancak zamanını Allah dışında hiç kimse bilemez!!!

Son düzenleme:

sedoman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serdar
Cihazım
Mi9T
Konular
15
Değerli kardeşimiz,
Kıyamet kopmaya başlayınca, dünya günü diye bir şey kalmaz. Dünya, güneş, ay ve yıldızlar bomba gibi patlar.
Kıyametin kopması bir süre devam edecektir. Ancak bunu binlerce yıl olarak değil bir müddet olarak değerlendirmek gerekir.
"Kıyamet müminlerin başına kopmaz. Cenab-ı Allah kıyametin kopacağına yakın bir zamanda, bir rüzgar gönderir. O rüzgarın dalgalanmasıyla, imanı olan hiç bir mümin kalmayacak, ruhunu teslim edecektir. Allah onlara rahmet eylesin." [Şerhüs-Sünne 15/90, Müsned-ül Firdevs 5/88, El-Metalibül Aliye hadis no: 4582 (İmamı Busiri hadisin sıhhatine hükmetmiş); Kenzül Ummal 15/229; Şuab-ı İman Beyhaki 2/191; Mu'cemut-Taberani El-Kebir 3/3037]

mystico

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Fizyoterapist
Konular
15
Arkadaşlar kiyamet ramazan ayı içerisinde cuma akşam ezaniyla beraber olmak uzre kopacak. Kur'an da gecen budur.
Çok kurcalamaya gerek yok. Nasibimizde nasil ölmek var ise artık.
Allah hayırlı ömür,hayırlı ölüm versin.
Kur'an da böyle bir bilgi yok hocam. Lütfen kurandan konuşurken ince eleyip sık dokuyalım. Yoksa Kur'an adına yalan konuşmuş olursunuz ve bu büyük bir günahtır.

Pandoratr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
xiaomi note10s
Konular
4
çok kafaya takmayın bin tane kıyamet kopar çok dinle kafayı bozmayın önlemini alırsanız salgında olmaz kazalarda olmaz clap~~

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
Ben kıyamet koptugunda dunyada islamiyet olmayacak , o akşamı hic bir müslüman yasamayacak diye biliyorum.
Yoksa biz???
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hava kapalıydı güneş hiç dogmadi benim burda şansa bak

Burak00

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Redmi Not 8 Pro
Konular
17
Esselamu Aleykum

Hz. Ebu Hureyre (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki:
"Güneş, battığı yerden doğmadıkça kıyamet kopmaz. Batıdan doğunca, insanlar görür ve hepsi de iman eder. Ancak, daha önce inanmamış veya imanın sevkiyle hayır kazanamamış olan hiç kimseye bu iman fayda sağlamaz." (Buharî, Rikak 39, İstiska 27, Zekât 9; Müslim, İman 248, Ebu Davud, Melahim 12.)

Hz. Enes (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki:
"Zaman yakınlaşmadıkça kıyamet kopmaz. Bu yakınlaşma öyle olur ki, bir yıl bir ay gibi, ay bir hafta gibi, hafta da bir gün gibi, gün saat gibi, saat de bir çıra tutuşması gibi (kısa) olur." (Tirmizî, Zühd 24)

Son düzenleme:

mguldali

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
E-ticaret,Bakım pr
Konular
3
Kur'an da böyle bir bilgi yok hocam. Lütfen kurandan konuşurken ince eleyip sık dokuyalım. Yoksa Kur'an adına yalan konuşmuş olursunuz ve bu büyük bir günahtır.
Eyvallah hocam hepsi olmasa bile bir kismi var. Bu kadar hacı,hoca,alim yalan söylemiyor herhalde :)

hsnksy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
mi8 se
Meslek
Öğretmen
Konular