Çözüldü Güncelleme kayıtlarına erişim izniniz yok.

ShahinF27

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Şahin
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
1
Doğru sürüm, devinfo uygulamasında görünen sürümdür. Telefon ayarlarında sürümü bazen yanlış gösterebiliyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bende de aynı sürüm var ve fake rom bunu nasıl normal rom'a çevirebilcez gerçekten bilmiyorum.

Abi normal sürüme geçmek için BL kilidini açıp, sürümü bilgisayar üzerinden yüklemen gerekiyor. BL kilidini açtıkdan sonra ve sürümü flashladıktan sonra veriler silinir. Az da olsa Bootloop ve ya softbrick riski var. Imei dirençli telefonlarda sorun çıkarırmı bilmem. Bilginiz yoksa ustaya yaptırın. Ama bu postdaki yöntemle sorunsuz Hyperos'a geçebilirsiniz. İmei dirençli telefonlarda sıkıntı yaratmıyor, ayrıca veriler de silinmiyor.

Merhaba benim cihazımda dirençli xiaomi 13 fake rom yüklü olduğu için bende güncelleme alamıyorum. Bl açıp global rom yüklemek daha mantıklı değilmi hangisini önerirsiniz

BL kilidini açtıkdan sonra ve hatta normal sürüme geçtikten sonra veriler silinir, bootloop ve ya softbrick riski az da olsa var. Sorunlarla başa çıkamayacaksanız, ben söylediğim yöntemle Hyperos'a geçebilirsiniz. Bu yöntem imei dirençli telefonlarda sıkıntı yaratmıyor ve veri kaybı yok.

Son düzenleme:

burakbey55

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Redmi note 12
Konular
3
Kral onun botloader kilidini açman gerekiyor biomiyorsan bir telefoncuya göster o başvuru yapacak ardından bir hafta bekliycen daha sonra telefoncuya götürecen o kilidi açıp yeni bir sürüm atacak başvurudan sonra telefonu hiç yeniden başlatma
Bugün bu sorunu bootloader kilidini açmadan hallettik. Bir abimiz aracılığıyla uzaktan bağlantı ile eu rom yükledik.

tgyymk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tugay
Cihazım
Xiaomi mi 9 se
Konular
1
⭐ Bootloader kilidini açmadan HyperOS yükleme.

Cihaz Xiaomi 13.
⛔ Telefonumda mevcut olan sorunlar:
Güncelleme hiç gelmiyor.
Güncelleme kayıtlarına erişim izniniz yok.
En son güncelleme paketi indirilemiyor.

🔧 Çözüm:
İlk olarak sürümü kontrol edin. Bende “MIUI 14.0.9.0 TMSZIXM”. Bu isimde internetde herhangi bir rom bulamadım. Play Store’dan işletim sistemi bilgisini gösteren uygulama yükledim. Uygulama ismi "DevInfo". Uygulamada "Device > Build fingerprint" sekmesinde sistem bilgisi farklı - “MIUI 14.0.9.0 TMCMIXM” olarak yazıyordu, yani resmi Global sürüm ismi olarak. Sonra mifirm sitesinden “V14.0.9.0.TMCMIXM” isimli MIUI sürümünü ve en son HyperOS sürümünü "Global - Zip Stable" sekmesinden indirdim ve İndirilenler klasöründe yeni bir "Rom" isimli klasör oluşturub her iki rom dosyasını bu klasöre taşıdım.

Sıradaki adım taklit yöntemi.
Güncelleyici uygulamasında “Güncelleme paketini seçin”i seçib MIUI paketini seçtim, onay penceresi açılmadan dosya yöneticisi uygulamasında bu paketin ismini HyperOS paketine verdim. Ardından Güncelleyici uygulamasına geri döndüm. Yükleme başladı ve HyperOS yüklendi. Veri kaybı yok. NFC ve diğer uygulamalar normal çalışıyor.

Güncelleme kayıtlarına yine erişemiyorum, ama Bootloader kilidini açmaya gerek kalmadı.
3-4 kez denedim hata verdi. Sonra paketlerin ismini hızlı değiştirmem gerektiğini düşündüm çünkü güncelleme paketini seçip dosya yöneticisine gelip işlem yapana kadar güncelleme uygulaması güncellemeye hazır oluyordu. Paketlerin ismini hızlıca değiştiğimde güncelleyiciye döndüm ve hala güncellensinmi ekranı gelmemişti 2-3 saniye sonra geldi ve güncellenmeye başladı. Xiaomi 13 bl kapalı fake rom varken hyperos a bu sayede geçtim. Hiçbi sorun yok veri kaybı yok imei kaybıda yok. Konu sahibine teşekkür ediyorum iyi forumlar. .

ahmetsarinc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Note 12 pro 5g
Konular
0
Knk

Cihaz Xiaomi 13.
Güncelleme hiç gelmiyor.

🔧 Çözüm:
İlk olarak sürümü kontrol edin. Bende “MIUI 14.0.9.0 TMSZIXM”. Bu isimde internetde herhangi bir rom bulamadım. Play Store’dan işletim sistemi bilgisini gösteren uygulama yükledim. Uygulama ismi "DevInfo". Uygulamada "Device > Build fingerprint" sekmesinde sistem bilgisi farklı - “MIUI 14.0.9.0 TMCMIXM” olarak yazıyordu, yani resmi Global sürüm ismi olarak. Sonra mifirm sitesinden “V14.0.9.0.TMCMIXM” isimli MIUI sürümünü ve en son HyperOS sürümünü "Global - Zip Stable" sekmesinden indirdim ve İndirilenler klasöründe yeni bir "Rom" isimli klasör oluşturub her iki rom dosyasını bu klasöre taşıdım.

Güncelleyici uygulamasında “Güncelleme paketini seçin”i seçib MIUI paketini seçtim, onay penceresi açılmadan dosya yöneticisi uygulamasında bu paketin ismini HyperOS paketine verdim. Ardından Güncelleyici uygulamasına geri döndüm. Yükleme başladı ve HyperOS yüklendi. Veri kaybı yok. NFC ve diğer uygulamalar normal çalışıyor.

Güncelleme kayıtlarına yine erişemiyorum, ama Bootloader kilidini açmaya gerek kalmadı.
Verdiğin uygulama yazdım ama uygulama benim cihaza uyumlu değilmiş başka bir uygulama önerilir mısın cihazım note 12 pro 5g

Burak54

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
orta
Cihazım
Mi4
Konular
0
Bende videoyu izledikten sonra bir kaç denemede hyperosa yükseltmeyi başardım fakat günceleme kaydını görüntülemeye izniniz yok hatası devam ediyor konu sahibine teşekkür ediyorum.

ShahinF27

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Şahin
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
1
Knk

Verdiğin uygulama yazdım ama uygulama benim cihaza uyumlu değilmiş başka bir uygulama önerilir mısın cihazım note 12 pro 5g
Uyumlu olmasa bile açılmalı o uygulama. Diğer devinfo uygulamalarını deneyin

3-4 kez denedim hata verdi. Sonra paketlerin ismini hızlı değiştirmem gerektiğini düşündüm çünkü güncelleme paketini seçip dosya yöneticisine gelip işlem yapana kadar güncelleme uygulaması güncellemeye hazır oluyordu. Paketlerin ismini hızlıca değiştiğimde güncelleyiciye döndüm ve hala güncellensinmi ekranı gelmemişti 2-3 saniye sonra geldi ve güncellenmeye başladı. Xiaomi 13 bl kapalı fake rom varken hyperos a bu sayede geçtim. Hiçbi sorun yok veri kaybı yok imei kaybıda yok. Konu sahibine teşekkür ediyorum iyi forumlar. .
Evet abicim, hızlı değiştirmek konusuna değinmiştim ben de. Hayırlı olsun.

Bende videoyu izledikten sonra bir kaç denemede hyperosa yükseltmeyi başardım fakat günceleme kaydını görüntülemeye izniniz yok hatası devam ediyor konu sahibine teşekkür ediyorum.
Eyvallah kardeş. Maalesef o sorunu halletmek için BL kilidini açıp bilgisayarla romu flashlamak gerekiyor. Riskli yöntem ve veriler siliniyor.

diyarben

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Diko
Cihazım
Xiaomi redmi
Konular
0
Bende Redmi Note 12 PRO kullanicisiyim.Telefonda v14.0.3.2 smomixn romu gözüküyor uygulamada v14.0.3.0 tmoinxm rom diyor indirdim manuel güncelleme çalıştığımda mevcut sürüm geçersiz kararli rommu ne yukleyin gibi hata veriyor(görselde ekli ) bu konuyu bilen varmı.Hızımı alamayıp smomixm romlarinida denedim olmadı.Yoksa tmoinxm romunun üst modelini mi yüklemeliyim bilmiyorum yardımci olursanız sev

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-03-18-03-22-06-631_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-03-18-03-22-06-631_com.android.settings.jpg
    262 KB · Görüntüleme: 13
  • Screenshot_2024-03-18-03-22-48-521_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2024-03-18-03-22-48-521_com.android.updater.jpg
    183,6 KB · Görüntüleme: 13
  • Screenshot_2024-03-18-03-23-05-636_flar2.devcheck-edit.jpg
    Screenshot_2024-03-18-03-23-05-636_flar2.devcheck-edit.jpg
    217,8 KB · Görüntüleme: 13

ehkarakus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
4

Cihaz Xiaomi 13.
Güncelleme hiç gelmiyor.

🔧 Çözüm:

Dediğinizi aynen yaptım güncellemeyi senkronizasyonu bitirdi telefon kapanıp açıldı ve güncelleme yüklenemedi hatası verdi. Sorun nedir eksik birşey yaptığımı düşünmüyorum ama bir türlü olmuyor.

Üst Alt