Çözüldü Güncelleme kayıtlarına erişim izniniz yok.

ShahinF27

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Şahin
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
1
⭐ Bootloader kilidini açmadan HyperOS yükleme.

Cihaz Xiaomi 13.
⛔ Telefonumda mevcut olan sorunlar:
Güncelleme hiç gelmiyor.
Güncelleme kayıtlarına erişim izniniz yok.
En son güncelleme paketi indirilemiyor.

🔧 Çözüm:
İlk olarak sürümü kontrol edin. Bende “MIUI 14.0.9.0 TMSZIXM”. Bu isimde internetde herhangi bir rom bulamadım. Play Store’dan işletim sistemi bilgisini gösteren uygulama yükledim. Uygulama ismi "DevInfo". Uygulamada "Device > Build fingerprint" sekmesinde sistem bilgisi farklı - “MIUI 14.0.9.0 TMCMIXM” olarak yazıyordu, yani resmi Global sürüm ismi olarak. Sonra mifirm sitesinden “V14.0.9.0.TMCMIXM” isimli MIUI sürümünü ve en son HyperOS sürümünü "Global - Zip Stable" sekmesinden indirdim ve İndirilenler klasöründe yeni bir "Rom" isimli klasör oluşturub her iki rom dosyasını bu klasöre taşıdım.

Sıradaki adım taklit yöntemi.
Güncelleyici uygulamasında “Güncelleme paketini seçin”i seçib MIUI paketini seçtim, onay penceresi açılmadan dosya yöneticisi uygulamasında bu paketin ismini HyperOS paketine verdim. Ardından Güncelleyici uygulamasına geri döndüm. Yükleme başladı ve HyperOS yüklendi. Veri kaybı yok. NFC ve diğer uygulamalar normal çalışıyor.

Güncelleme kayıtlarına yine erişemiyorum, ama Bootloader kilidini açmaya gerek kalmadı.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-01-28-22-54-48-699_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-01-28-22-54-48-699_com.android.settings.jpg
    173,7 KB · Görüntüleme: 164
  • Screenshot_2024-01-28-22-54-39-491_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2024-01-28-22-54-39-491_com.android.updater.jpg
    148,1 KB · Görüntüleme: 160

muratakcy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
xiaomi mi 8 se
Konular
0

Cihaz Xiaomi 13.
Güncelleme hiç gelmiyor.

🔧 Çözüm:
İlk olarak sürümü kontrol edin. Bende “MIUI 14.0.9.0 TMSZIXM”. Bu isimde internetde herhangi bir rom bulamadım. Play Store’dan işletim sistemi bilgisini gösteren uygulama yükledim. Uygulama ismi "DevInfo". Uygulamada "Device > Build fingerprint" sekmesinde sistem bilgisi farklı - “MIUI 14.0.9.0 TMCMIXM” olarak yazıyordu, yani resmi Global sürüm ismi olarak. Sonra mifirm sitesinden “V14.0.9.0.TMCMIXM” isimli MIUI sürümünü ve en son HyperOS sürümünü "Global - Zip Stable" sekmesinden indirdim ve İndirilenler klasöründe yeni bir "Rom" isimli klasör oluşturub her iki rom dosyasını bu klasöre taşıdım.

Güncelleyici uygulamasında “Güncelleme paketini seçin”i seçib MIUI paketini seçtim, onay penceresi açılmadan dosya yöneticisi uygulamasında bu paketin ismini HyperOS paketine verdim. Ardından Güncelleyici uygulamasına geri döndüm. Yükleme başladı ve HyperOS yüklendi. Veri kaybı yok. NFC ve diğer uygulamalar normal çalışıyor.

Güncelleme kayıtlarına yine erişemiyorum, ama Bootloader kilidini açmaya gerek kalmadı.
merhaba aynı sorun bende de var telofonum yurt dışı kaydı yok şuan. mifirm sitesinden son global sürümü indirdim rom isimli klasöre koydum fakat taklit yöntemindeki adımları nasıl yapacağımı bulamadım güncelleyici uygulamasını paket seçimi adımlarını ve devamındakileri daha detaylı anlatma şansın var mı acaba ?

ShahinF27

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Şahin
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
1
merhaba aynı sorun bende de var telofonum yurt dışı kaydı yok şuan. mifirm sitesinden son global sürümü indirdim rom isimli klasöre koydum fakat taklit yöntemindeki adımları nasıl yapacağımı bulamadım güncelleyici uygulamasını paket seçimi adımlarını ve devamındakileri daha detaylı anlatma şansın var mı acaba ?
Cihazınızda sürüm Miui ve Hyperos'a geçmek istiyorsanız
Devinfo uygulamasında cihaz sürümünü kontrol edin. Çünkü bu soruna sahip cihazlar maalesef sistem ayarlarında sürümü yanlış gösterebiliyor. Devinfo uygulamasındaki sürümü ve geçmek istediğiniz HyperOS sürümünü indirip Rom klasörüne kopyalayın. İndireceğiniz romlar aynı bölge romları olmalı. Cihazınızdaki global sürümse, miui global ve HyperOS global indirmeniz gerekiyor. Mifirm sitesinde "Zip stable" sekmesindeki dosyaları indirmelisiniz.

Daha sonra miui dosyasının ismini kopyalayın.
Güncelleyici'yi açın. "Güncelleme paketini seçin"i seçib ilk olarak miui dosyasını seçin." "Güncellemeni yükle ve yeniden başlat" penceresi açılmadan dosya yöneticisi uygulamasında miui dosyasının ismini değiştirin, kopyaladığınız ismi hyperos doyasına verin. Mesela hyperos.zip>miui.zip olucak. Ardından Güncelleyici uygulamasına geri dönün, açılan onay penceresinde onayı vererek yükleme işlemini başlatın. Hata verirse Ayarlarda Güncelleyici uygulamasının verilerini temizleyip tekrar deneyin.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Not: Dirençli cihazlarda denendi. Herhangi biri imei veya veri kaybı yaşanmadı!

gokhn89

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
gökhan
Cihazım
mi11 ultra
Konular
3

Cihaz Xiaomi 13.
Güncelleme hiç gelmiyor.

🔧 Çözüm:

Hocam elinize sağlık çok güzel anlatmışsınız. Dediğiniz gibi yaptım sorunsuz bir şekilde hyperosa geçiş yaptım. Bir kaç sorum olacak.

1-Bundan sonra gelen güncellemeleri de aynı şekilde yükleyebilir miyiz?

2- BL açma başvurusu yapmıştım, şubatın 25 ine kadar süre vermişti. O süre sonunda bl kilidim sorunsuz açılabilir mi? İmei atılacak çünkü.

3- Bir de klavyede titreşim özelliği açık olmasına rağmen çalışmamaya başladı. Bunun bir çözümü var mıdır?

Şimdiden teşekkür ederim.

Hocam elinize sağlık çok güzel anlatmışsınız. Dediğiniz gibi yaptım sorunsuz bir şekilde hyperosa geçiş yaptım. Bir kaç sorum olacak.

2- BL açma başvurusu yapmıştım, şubatın 25 ine kadar süre vermişti. O süre sonunda bl kilidim sorunsuz açılabilir mi? İmei atılacak çünkü.

3- Bir de klavyede titreşim özelliği açık olmasına rağmen çalışmamaya başladı. Bunun bir çözümü var mıdır?

Bir soru daha soracaktım unuttum kusura bakmayın. Bl kilidi açmadan tek sim imei attırıp ota üzerinden güncelleme alabilir miyim bu haldeyken. Güncelleme kayıtlarına erişim iznim yok benim de.

ReadyDie7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Note 13 Pro
Konular
0
hocam merhaba telefonum Xiaomi Redmi 13 Pro 5G dir mifirm sitesinde bulamadım yardımcı olabilir misiniz ben de hyperos a geçiş yapmak istiyorum

ShahinF27

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Şahin
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
1

Bir soru daha soracaktım unuttum kusura bakmayın. Bl kilidi açmadan tek sim imei attırıp ota üzerinden güncelleme alabilir miyim bu haldeyken. Güncelleme kayıtlarına erişim iznim yok benim de.
Hayırlı olsun

Güncelleme kayıtlarına erişim izniniz yok sorunu varsa, maalesef Güncelleyici uygulamasında herhangi bir güncelleme gelmeyecek.

Diğer sorularınıza gelince, Mifirm sitesinde bir güncelleme gelmesini bekliyorum ben de. Bu yöntemi yeni güncelleme için deneyeceğim. Eğer başarılı olamasam BL kilidini açmak zorunda kalıcam, BL kilidi açınca veriler sıfırlanıyor maalesef. Ayrıca dirençli telefonlarda bu yöntem denendi, veri kaybı yaşanmadı. BL kilidi açıb fastboot denemek biraz sıkıntılı olabilir. Her ihtimal XDA platformunda cihazınıza özel BL kilidi ile ilgili konuları takip edin.

Titreşim sorunu bende telefon testlerinde de çalışmıyor, ancak çağrı alırken çalışıyor, HyperOS ile ilgili yani yazılımsal sorun olduğunu düşünüyorum, tek çözüm geri bildirim sağlamaktır. İlerideki güncellemelerde düzelir inşAllah.

hocam merhaba telefonum Xiaomi Redmi 13 Pro 5G dir mifirm sitesinde bulamadım yardımcı olabilir misiniz ben de hyperos a geçiş yapmak istiyorum
Merhaba, henüz bu modele güncelleme gelmemiş, beklemeniz gerekiyor

Son düzenleme:

gokhn89

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
gökhan
Cihazım
mi11 ultra
Konular
3
Hayırlı olsun

Güncelleme kayıtlarına erişim izniniz yok sorunu varsa, maalesef Güncelleyici uygulamasında herhangi bir güncelleme gelmeyecek.

Diğer sorularınıza gelince, Mifirm sitesinde bir güncelleme gelmesini bekliyorum ben de. Bu yöntemi yeni güncelleme için deneyeceğim. Eğer başarılı olamasam BL kilidini açmak zorunda kalıcam, BL kilidi açınca veriler sıfırlanıyor maalesef. Ayrıca dirençli telefonlarda bu yöntem denendi, veri kaybı yaşanmadı. BL kilidi açıb fastboot denemek biraz sıkıntılı olabilir. Her ihtimal XDA platformunda cihazınıza özel BL kilidi ile ilgili konuları takip edin.

Titreşim sorunu bende telefon testlerinde de çalışmıyor, ancak çağrı alırken çalışıyor, HyperOS ile ilgili yani yazılımsal sorun olduğunu düşünüyorum, tek çözüm geri bildirim sağlamaktır. İlerideki güncellemelerde düzelir inşAllah.

Merhaba, henüz bu modele güncelleme gelmemiş, beklemeniz gerekiyor
Cevap için çok teşekkür ederim. En iyisi kilit açılınca yeni rom yükleyeyim. Böylelikle güncelleme kayıtlarına erişim sorunu çözülür gibi geliyor. Peki sonra manuel olarak yapacağım güncellemeleri veri kaybı olmadan nasıl yapabilirim. Tek yol miflash gibi duruyor çünkü Sizin bu yöntem updatelerde işe yaramazsa.

Bayram .2145

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Bayram
Cihazım
12 pro
Konular
14

Cihaz Xiaomi 13.
Güncelleme hiç gelmiyor.

🔧 Çözüm:

Kral selamün aleyküm bende de 12 pro 5 G var benim de sürüm 14.0.3.1.SMOMIXN uygulamaya girdiğim de 14.0.6.0.SMOMIXM bu uygulamada gösterilerin sürümü senin dediğin şekilde yükledim ayriyeten geçemek istediğim sürümü yükledim o da 14.0.6.0.TMOMIXM işlem de ilk yüklediğim sürüme bastıktan sonra görseldeki hatayı veriyor onay kısmı çıkmıyor nasıl yapabiliriz

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-02-08-01-03-27-563_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2024-02-08-01-03-27-563_com.android.updater.jpg
    119 KB · Görüntüleme: 121

ShahinF27

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Şahin
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
1
Cevap için çok teşekkür ederim. En iyisi kilit açılınca yeni rom yükleyeyim. Böylelikle güncelleme kayıtlarına erişim sorunu çözülür gibi geliyor. Peki sonra manuel olarak yapacağım güncellemeleri veri kaybı olmadan nasıl yapabilirim. Tek yol miflash gibi duruyor çünkü Sizin bu yöntem updatelerde işe yaramazsa.
Bazı cihazlarda BL kiliti açıltıktan sonra bile Güncelleyici uygulamasında güncellemeler geliyor, normal güncelleme yöntemiyle güncelleme yapabilirsiniz. Tabi burada BL kilidini açıp romu flashlayıp "Güncelleme kayıtlarına erişim izniniz yok" sorununu çözdüyünüzü varsayıyorum.

Ayrıca, bu işlemi dikkatlice yapın. Facebookda fastboot yöntemiyle flashlama sonrası cihazın bazı donanımlarının bozulduğunu söyleyenler var.

Not: Xiaomi, Çinde ve çin romlu cihazlarında HyperOS sistemi için BL kilidini açmayı zorlaştırıyor. Kimlikle başvurmak gerekecek. Belki bu yıl, belki de gelecek yıl diğer tüm romlarda (Global ve diğer ülke romları) bu işlem uygulanacak. Xiaomi, Apple gibi kapalı sisteme geçmeyi hedefliyor. Ayrıca, BL kilidinin açık kalma süresi sınırlı olucak.

Bayram .2145

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Bayram
Cihazım
12 pro
Konular
14
Kral selamün aleyküm bende de 12 pro 5 G var benim de sürüm 14.0.3.1.SMOMIXN uygulamaya girdiğim de 14.0.6.0.SMOMIXM bu uygulamada gösterilerin sürümü senin dediğin şekilde yükledim ayriyeten geçemek istediğim sürümü yükledim o da 14.0.6.0.TMOMIXM işlem de ilk yüklediğim sürüme bastıktan sonra görseldeki hatayı veriyor onay kısmı çıkmıyor nasıl yapabiliriz Bu 14.0.3.1 SOMOMIXN hangi bölgenin sürümünü

Üst Alt