Soru Güncelleme hastalığı

pitbull1212

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Turgay
Cihazım
Lenovo vibe
Konular
35
Bu konuya kesinlikle katılıyorum redmi 5 plusdan önce 3 sene lenovo vibe p1m kullandım ve lenovo bu telefona sadece 2 kere güncelleme yolladi ve yolladığı 2 guncellemenin boyutu 210 mb filendi.Şuan dediğim gibi redmi 5 plus kullanıyorum arada bir eski telefonumu elime alinca bakiyorum ekran süresi ve performansı ilk günkü ekran süresi ve performansı ile neredeyse aynı sonuçta 3 yıl kullanıldı azda olsa performans kaybı yaşanır ama çok çok az bi kayıp vardı. Açıkcası redmi 5 plus için Türkiye bölgesine yüz tanıma,telefonu havaya kaldırınca ekranın uyanması,daha iyi performans ve ekran süresi, karanlık tema ve kamerada biraz iyileştirme yapılsa özellikle ön kamera için bu dediklerim gelse benim için yeterli ama şöyle bir şeyde var. Telefona surekli güncelleme gelmesi güzel bir şey belki stabiliteyi koruyamıyabiliyor olabilirler fakat her güncelleme de bence en iyisini yapmaya çalışıyorlar ben betaya geçmedim globale gelirse güncelliyorum çünkü betada ufak tefek sıkıntılar olabiliyor. Bazı telefon markaları telefonu güncelleme ile baya yavaşlatıyorlar.En azından xiaomi bilerek yavaşlatmıyor aksine iyi yapmaya çalışıyorlar fakat nedense güncelleme gelince performans düşüyor :) yoksa xiaomide bizimi kandırıyor :)

Son düzenleme:

adzate

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rüştü
Cihazım
Mi 5s Mi 6
Meslek
Grafik Tasarım ve Otomasyon
Konular
15
Hastalık mıdır Değil midir bilmiyorum ama rom güncelemesi yapsamda,hatta farklı romlara geçiş yapsamda
Genelde xiaomi miui 8 eu 8.5.5.0 da takılı kalıyorum. Şuanda Miui 10 xiaomi eu 9.2.14.0 dayım ama eu 8.5.5.0'a geçmemek için telefonu görmezden geliyorum :)

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hastalık mıdır Değil midir bilmiyorum ama rom güncelemesi yapsamda,hatta farklı romlara geçiş yapsamda
Genelde xiaomi miui 8 eu 8.5.5.0 da takılı kalıyorum. Şuanda Miui 10 xiaomi eu 9.2.14.0 dayım ama eu 8.5.5.0'a geçmemek için telefonu görmezden geliyorum :)
Bu da başka bir hastalıktır hocam ama teşhisi maalesef ben koyamıyorum, çünkü ben de sonuçta ORD hastasıyım

Gesendet von meinem MI MAX 3 mit Tapatalk

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Vallaha bende azalttım..sadece haftada bir kere artık8=)haha--haha--

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk
Hocam bir çözüm buldum.rom yüklemek istediğimiz zaman aynı romu wipe yapmadan flaşlayalım,sonuçta rom yüklemiş oluyoruz dimi,nasıl çözüm ama :)

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hocam bir çözüm buldum.rom yüklemek istediğimiz zaman aynı romu wipe yapmadan flaşlayalım,sonuçta rom yüklemiş oluyoruz dimi,nasıl çözüm ama :)
Süper ve dahiyane bir çözüm, bugün güneşte fazla kalmışsınız gibi geldi bana

Gesendet von meinem MI MAX 3 mit Tapatalk

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Güncelleme almayan telefon kullanılmaz. Gördüğün gibi hocam. Bu benim fikrim :)
Ama. Senin fikrine de saygı duyuyorum

%100 Galatasaray
Fikirler bir olaydı, kurtla koyun yan yana gezerdi demiş üstad Aşık Veysel... ;) saygı elden bırakılmadığı sürece sorun yok... :)

Kit kat hâlâ kullanılıyor... :D

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Bunun adı güncelleme hastalığından ziyade, insanoğlunun hep daha iyisini istemesi..

Benim açımdan Android sisteminin 3ü 5i fark etmez, hangisi işimi görüyorsa onu kullanırım.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Fikirler bir olaydı, kurtla koyun yan yana gezerdi demiş üstad Aşık Veysel... ;) saygı elden bırakılmadığı sürece sorun yok... :)

Kit kat hâlâ kullanılıyor... :D
Kesinlikle katılıyorum.. Kit kat özellikle benim cihazımda muazzam iş çıkartıyor.. Mi4 kullanıcıları bilir.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt