Soru Güncelleme hastalığı

Çveneburi

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
39

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Miui global beta da kalmak yeterli şuan için. Saf android kullanmak çok basit kalıyor
Saf Android konusuna kesinlikle katılıyorum

MIUI Can'dır, Mi ise Canan
Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

mehmet_dengiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Karşılıksız miui ailesine yardımı borç bilirim
Konular
49
Sonuçta her güncelleme aslında bir açığın kapatılması, bir şeyin düzeltilmesi ve iyileştirilmesi için yapılır. Hepimiz elimizdeki cihazların daha iyi olmasını istiyoruz. Kullandığımız cihazlara verilen güncelleme aslında o telefonun hâlâ unutulmadığını, bir şeyler yapabildiğini üretici firma tarafından bize gösteriyor, biz buradayız diyorlar. Xiaomi dışında hiçbir firmada da bu kadar sık güncelleme desteği verildiğini görmedim. Her şey arayüz değildir. Eklenen ufak tefek özellikler hepimizin hoşuna gidiyor. Saf Android'e yeni eklenecek özelliklerin çoğunu da zaten biz kullanıyor oluyoruz önceden beridir. Kullanıcı odaklı ilerlediklerini düşünüyorum yazılım konusunda. Bu da beni mutlu ediyor.
Şuan playstore da olan bir çok aktif kullanılan WhatsApp gibi programlar halla 4.2.2 gibi Android versiyonlarını destek veriyor. Zaten Android 12 çıkana kadar telefonun işlemcisi eskiyecek ileride çıkacak olan oyun vs gibi konularda yetersiz kalacaktır. O zaman guncel bir telefon bir sistemin olacak
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada değerli Skorpi hocam. Bölüm sorumlusu alım silenleri ne oldu konu dışı affınıza sığınarak soruyorum

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Şuan playstore da olan bir çok aktif kullanılan WhatsApp gibi programlar halla 4.2.2 gibi Android versiyonlarını destek veriyor. Zaten Android 12 çıkana kadar telefonun işlemcisi eskiyecek ileride çıkacak olan oyun vs gibi konularda yetersiz kalacaktır. O zaman guncel bir telefon bir sistemin olacak
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada değerli Skorpi hocam. Bölüm sorumlusu alım silenleri ne oldu konu dışı affınıza sığınarak soruyorum
Estağfurullah, hala karar verme aşamasındayız hocam, ay sonu en geç sonuçlandırırız sanırım

Gesendet von meinem MI MAX 3 mit Tapatalk

karadayi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
3
İnsanın moralini düzelten bi hastalık. Her hafta bi beklenti içinde olup da beklentinin bi nebze olsun karşılanması güzel bir şey.
Yenilik her zaman güzeldir.

MetinS

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Metin
Cihazım
Mi 8 64Gb Siyah
Konular
8
Evet benim arkadaşta Mi A2 Lite aldı saf android diye ama aldığına pişman çünkü çok ama çok sade bende olan özelliklerin çoğu yok ve çok can sıkıcı bir durum. Beta konusunda da birşey diyemiyorum maalesef hiç o şekilde kullanmadım ama cesaretimi topladığım bir gün bende beta sürüme geçmek istiyorum.

Redmi559

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
Redmi 6a
Konular
28
Güncelleme bazen sadece arayüzü değiştiriyor rom yüklememek için kendimi zor tutuyorum ama gerek yok telofonu alırken zaten ne istediğinizi biliyorsunuz iyice araştırmak 1. Kural telofonlarımızdan fazla birşey beklemeyelim

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
Güncelleme bazen sadece arayüzü değiştiriyor rom yüklememek için kendimi zor tutuyorum ama gerek yok telofonu alırken zaten ne istediğinizi biliyorsunuz iyice araştırmak 1. Kural telofonlarımızdan fazla birşey beklemeyelim
bir telefonda yapilabilenlerin yarisi donanimsal yarisi yazilimsaldir. beklentimiz bu yüzden baya yüksek :)

Sent from my MI 6 using Tapatalk

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Öncelikle herkese iyi forumlar. Forumda aktif kullanıcıyim dır. Forumda taniyan vardır beni mutlaka. Yardım etmeyi seven birisiyim. Konuya gelelim şimdi.

Öncelikle forumda gözüme çarpan konu güncelleme çılgınlığı. Güncelleme gelmiş mi? Ne zaman gelecek? Güncelleme gelmişti neden geri çektiler gibi forum içinde yüzlerce açılmış farklı ana başlıkta ama içeriği aynı olan konular mevcut.
Şimdi gelelim mevzuya. Aklimda olan sorular şunlar.

1- neden güncelleme istiyorsunuz
2- güncelleme yapınca telefonda bi değişiklik oluyormu arayüz tema değişimi dışında.
Şimdi şu 2 sorunun kendi fikrimce cevabını vermek istiyorum.
1.sorunun cevabı: aslında herkesin güncelleme isteme sebebi şudur. Benim telefonuma da en son Android sürüm güncellemesi gelsin, telefon uçsun vs vs.
2.sorunun cevabi: bu sorunun cevabı tabiki de hayır. Diyeceksiniz ki güvenlik güncellemeleri geliyor. Android sürüm yükseltme den de Manuel olarak güvenlik güncellemesi yapılıyor.
Ben xiaomi mi5s android 6.0 miui 8 kullanıyorum hala. Miui 10 kullanan abimin telefonunu incelediğim de arayüz den başka değişen hiç birşey in olmadığını farkettim. Miui 9 da aşırı ram tüketimi olduğunu gördüm geri döndüm. Demekki mesele değişen hiç birşey yok güncelleme yapınca.
Mesela pocof1 mi8 gibi telefonlara gelen son güncelleme ile çentik gizleme olayı kalktı. Tabiki forumda gördüğüm kadarıyla bu konu bir çok kişinin canını sıkmış durumda. Sonuç olarak güncelleme gelince kendini tatmin eden insanları görüyorum. Bence önce telefondan ne istediğinizi araştırın. Herkese saygılar hürmetler
Mi 8 kullanıcıları güncelleme ile GPS sorununun çözülüp çözülmediğini kontrol ediyorlar, Mi 8 stabilde güncelleme ile GCAM çalışıp çalışmadığını kontrol ediyorlar. Güvenlik güncellemeleri çok önemli. Fakat bunu yaparken de bir tarafı düzeltip , başka bir tarafı bozuyorlar.Bunlar genelde beta romlarda oluyor, beta olduğu için de bunların olması normal.

Redmi559

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
Redmi 6a
Konular
28
bir telefonda yapilabilenlerin yarisi donanimsal yarisi yazilimsaldir. beklentimiz bu yüzden baya yüksek :)

Sent from my MI 6 using Tapatalk
Bende çok şey istemişliğim oldu kaç tane telofona yapmadığım kalmadı şimdi tablete geçtim rom falan portlayacağım en azından kullandığımız telofona nazik davranmak lazım

Üst Alt