Sohbet Gsm İletişim Ekran değişim tecrübesi

Baris199251

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
Mi 9T PRO
Konular
12
Geçmiş olsun hocam öncelikle. Evet gsm iletişimin youtubeda cok titiz sekilde çalışılmış gosterilen videoları mevcut bi ara denk gelmiştim. Bakıldığı zaman çok profesyonel'mis gibi çalıştıkları gözüküyor. Demekki perdenin arka kismiymis. Benimde mi8 cihazimin dış ekranı çatlak bir ara fiyat almıştım 650 gibi bir rakamdı. Şuan müsait olmadığım için yaptırmadım. Ama bir face grupta bu işi yapan biri var. Ayrica elinde mi8 için ve diger cihazlar için cihaz kapakları bulunuyor. Reklam olur diye yazmicam özelden ulaşın vereyim bir danışın isterseniz

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Görüyorum ki ekran değişimi vb işlemler için profesyonel çalışacak birisine ihtiyacı var forumun. O zaman bu işe de el atıyım :) İnsanlar profesyonel hizmet neymiş görsünler 8=)

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
188
Görüyorum ki ekran değişimi vb işlemler için profesyonel çalışacak birisine ihtiyacı var forumun. O zaman bu işe de el atıyım :) İnsanlar profesyonel hizmet neymiş görsünler 8=)
Çok iyi olur... hocam. :)clap~~

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Geçmiş olsun hocam. İmreniyordum o kadar titiz çalışmaya ve stüdyoya. Meğersem hepsi bir hikayeden ibaretmiş yazıklar olsun..

emrsaydin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir Aydın
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Kendilerine daha önce Zenfone 2 Laser modelinin ekran tamiri için gitmiştim.Bizzat elden teslim ettim ve 1 saat gibi bir sürede teslim ettiler.Geri dönmek için yola çıktım.Metrobüsle gidiyordum.Yolda bir sıkıntı varmı diye kurcalarken bir anda ekran çıktı hafiften öne doğru.Baktım dokunmatik gitmiş.O sinirle,yolun yarısında geri dönmek durumunda kaldım.Ve anlattım durumu.Yine 1 saat bekledim.Bu sefer de gelen ekranda sizin yaşadığınız silikon fışkırma olayını gözlemledim.Artık bir şey demenin doğru olmayacağını düşünerek çektim gittim ordan.Eğer ki aklında olan varsa ,bu olayları ders alsın derim.

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Cihazı tekrardan gönderdim Gsm İletişim Hasan bey kontrol etmeyi unuttuklarını belirtip özür dileyerek cihazı tekrar servise göndermemi rica etti cihazı gönderdim 3-5 gün sonra bir mesaj geldi 550 tl ödeme yapmanız gerekmekte diye aradım bu durum nedir dedim ödeme yapmanız gerekiyor dediler durumu izah edip bir karışıklık oldu sanırım Hasan bey ile görüşebilirmiyim dedim kendisinin toplantıda olduğunu söylediler gelince arayabilirmi dedim ama arayan soran olmadı 2-3 gün sonrasında tekrar aradım 11:30 da gelecek dediler sonra tekrar aradım sistemde o şekilde kalmış düzelttiriyorum dedi Hasan bey ama sonraki hafta salı oldu 3 gün içerisinde gelen yok giden yok tekrar aradım gönderiyoruz dedi ve ertesi gün cihaz elime ulaştı fakat cihaz bu şekilde...

Şikayetim olan yüz tanıma sorunu çözülmüş, ekran değişmiş sağolsunlar buraya kadar sorun yok fakat bu cihazı evde çay kaşığı ve fön makinesi ile bile bu hale getiremez insan resmen bu işi yapan kişinin küfür ederek kasayı kastırıyor olması lazım bu kadar baştan savma bir olamaz slikon kullanmış telefonun her yeri slikon içinde parmağını sürdüğün yerden slikon kavlıyor

sonuç olarak eğer telefonu çöpe atmak gibi bir düşünceniz yoksa kesinlikle tamir için buraya gönderip uğraşmayın inanıyorum ki evde pek çok kişi bu işi çok daha iyi bir şekilde yapar ve hala iddaa ediyorum ki youtube da çektikleri gibi profesyonel çalışmıyorlar. Ben arayan firmanın yetkilisinin samimiyetine güvenerek cihazı geri yolladım sizlerede tedirginliğimi belirttim ama bu şekilde olacağını bilsem geri bile göndermez başka servise gider ekran değişimi yaptırırdım şuanda kasanın çoğu yeri resmen levye sokup kastırılmış şekilde ve cihaza yeniden kasa alıp düzgün bir telefoncuda taktıracağım.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Kötü görünüyor. Kullanılan yapıştırıcı oradan sündürseniz çıkar ama yapışkan da gitmiş olur o yüzden ayarında sıkmak önemli. Evde hayatımda ilk defa hem telefonun kasasını değiştirdim hemde eski kasadan ekranı çıkartıp yeni kasaya taktım bunlardan daha profesyonel bir iş çıkartmışım şu an onu fark ettim :) Yakın zamanda yeni bir ekran değiştirme işlemi daha yapacağım şevklendim :P

Görünen o ki bir kamera karşısında yapılan var birde kameranın arka tarafı var yapılan işlem ve davranışlardan bu anlaşılıyor. Yeni kasa takacağım demişsiniz açıkçası evde kendinizde yapabilirsiniz bir kaç video izleyerek gerekli bilgilere uğraşabilirsiniz.

Erdem388

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Mi 8
Konular
5
Bende mi 8 ekranımı orada yaptırdım. Allahtan bana düzgün işçilik yaptılar. Sonra neyi öğrendim ki orijinal dedikleri ekran 1..kalite yan sanayi. Edirne de bu işi yapan bir abimiz var gözümün önünde aynı ekranı 300 TL ye taktı +100 TL işçilik aldı. Ben 550 TL verdim gsm iletişime aynı kalite aynı ekran. Gerçi gözlemlerime göre orijinal ile aralarında bir gram fark hissetmedim. Ama 400 yerine 550 TL vermek koydu bana.

Aybin.Kilic

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aybin Kılıç
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Elektrik Teknisyen
Konular
10
Cihazı tekrardan gönderdim Gsm İletişim Hasan bey kontrol etmeyi unuttuklarını belirtip özür dileyerek cihazı tekrar servise göndermemi rica etti cihazı gönderdim 3-5 gün sonra bir mesaj geldi 550 tl ödeme yapmanız gerekmekte diye aradım bu durum nedir dedim ödeme yapmanız gerekiyor dediler durumu izah edip bir karışıklık oldu sanırım Hasan bey ile görüşebilirmiyim dedim kendisinin toplantıda olduğunu söylediler gelince arayabilirmi dedim ama arayan soran olmadı 2-3 gün sonrasında tekrar aradım 11:30 da gelecek dediler sonra tekrar aradım sistemde o şekilde kalmış düzelttiriyorum dedi Hasan bey ama sonraki hafta salı oldu 3 gün içerisinde gelen yok giden yok tekrar aradım gönderiyoruz dedi ve ertesi gün cihaz elime ulaştı fakat cihaz bu şekilde...

Şikayetim olan yüz tanıma sorunu çözülmüş, ekran değişmiş sağolsunlar buraya kadar sorun yok fakat bu cihazı evde çay kaşığı ve fön makinesi ile bile bu hale getiremez insan resmen bu işi yapan kişinin küfür ederek kasayı kastırıyor olması lazım bu kadar baştan savma bir olamaz slikon kullanmış telefonun her yeri slikon içinde parmağını sürdüğün yerden slikon kavlıyor

sonuç olarak eğer telefonu çöpe atmak gibi bir düşünceniz yoksa kesinlikle tamir için buraya gönderip uğraşmayın inanıyorum ki evde pek çok kişi bu işi çok daha iyi bir şekilde yapar ve hala iddaa ediyorum ki youtube da çektikleri gibi profesyonel çalışmıyorlar. Ben arayan firmanın yetkilisinin samimiyetine güvenerek cihazı geri yolladım sizlerede tedirginliğimi belirttim ama bu şekilde olacağını bilsem geri bile göndermez başka servise gider ekran değişimi yaptırırdım şuanda kasanın çoğu yeri resmen levye sokup kastırılmış şekilde ve cihaza yeniden kasa alıp düzgün bir telefoncuda taktıracağım.

Hocam geçmiş olsun ama bunlar bildiğin telefonun ırzına geçmiş. Yeminle benim içim acıdı.

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Bende mi 8 ekranımı orada yaptırdım. Allahtan bana düzgün işçilik yaptılar. Sonra neyi öğrendim ki orijinal dedikleri ekran 1..kalite yan sanayi. Edirne de bu işi yapan bir abimiz var gözümün önünde aynı ekranı 300 TL ye taktı +100 TL işçilik aldı. Ben 550 TL verdim gsm iletişime aynı kalite aynı ekran. Gerçi gözlemlerime göre orijinal ile aralarında bir gram fark hissetmedim. Ama 400 yerine 550 TL vermek koydu bana.
ORİJİNAL...... Diye satılan ekran,batarya,kasa vesairelerin %90 yan sanayi ürünlerdir nerede ORİJİNAL yazıp fiyatı uçuk bir şey varsa oradan uzaklaşın yada yapabilirseniz pazarlık yapın normal fiyatına alın :)

Üst Alt