Sohbet Gsm İletişim Ekran değişim tecrübesi

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37
Tamir için göndermiş olduğum xiaomi mi 8 ekranı değiştirildi yurtiçi kargo ile anlaşmalarını belirtmelerine rağmen anlaşma çıkmadı bu yüzden işlemler uzadı sonrasında cihazın ekranı değiştirildi hediye olarak ekran koruyucu yapmışlar fakat ekran üzerine tam oturmamış çerçeve kenarlarında lastik boşlukları var ve kozmetik olarak belli oluyor ayrıca yüz tanıma özelliği bozulmuş şekilde gönderildi ve ekranın tam ortasında kılcal bir çizik var kesinlikle biraz fazla verip düzgün bir serviste yaptırmakta fayda var dokunmatik tam olarak çalışmamaya başladı 3 gün sonrasında 6 ay garanti veriyorlar ama bir daha aynı yere göndermek yerine başka bir yerde ekranı değiştirip yüz tanıma için tamir ettireceğim telefonu eğer düzgün bir işçilik isteniyorsa tercih etmeyin youtube da çekilen çalışma şekliyle uzaktan yakından alakaları yok videoya aldanmayın.

mystico

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Fizyoterapist
Konular
15
Öncelikle belirteyim gsm iletisimle hiç işim olmadı. Bu konuda hak veriyorum size. YouTube da kanal açan teknik servisler,oto expertiz ler, tamirciler kendilerini videolar da görmemizi istedikleri gibi gösterdikleri için işinin ehli zannediyoruz. Bence kullanıcı yorumları bir firma hakkında belirleyici kriter olmalı.

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Tamir için göndermiş olduğum xiaomi mi 8 ekranı değiştirildi yurtiçi kargo ile anlaşmalarını belirtmelerine rağmen anlaşma çıkmadı bu yüzden işlemler uzadı sonrasında cihazın ekranı değiştirildi hediye olarak ekran koruyucu yapmışlar fakat ekran üzerine tam oturmamış çerçeve kenarlarında lastik boşlukları var ve kozmetik olarak belli oluyor ayrıca yüz tanıma özelliği bozulmuş şekilde gönderildi ve ekranın tam ortasında kılcal bir çizik var kesinlikle biraz fazla verip düzgün bir serviste yaptırmakta fayda var dokunmatik tam olarak çalışmamaya başladı 3 gün sonrasında 6 ay garanti veriyorlar ama bir daha aynı yere göndermek yerine başka bir yerde ekranı değiştirip yüz tanıma için tamir ettireceğim telefonu eğer düzgün bir işçilik isteniyorsa tercih etmeyin youtube da çekilen çalışma şekliyle uzaktan yakından alakaları yok videoya aldanmayın.

Demek ki YouTube videoları göz boyamak içinmiş orada ki hassasiyeti kamera arkasında göstermiyorlarmış anlaşıldı :^) bilgilendirme için teşekkürler. Geçmiş olsun

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37
Yanımda başka bir telefon olmadığı için kılcal cizi ve ekran köşelerini çekip ekleyemedim ayrıca yüz tanıma da çalışmıyor firmadan hasan bey arayarak bayram telaşından dolayı olabileceğini belirtti telefonu geri gönderin hatamızı telafi edelim dediler fakat benim mi9 da ritzy de olduğu için gonderemeyecegimi belirttim ben videolarda görüp profesyonel bir işlem yapılacağına inandirmistim kendimi şuan gönderip gönderme konusuda kararsız kaldım...

kullanıcıadı

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
redmi note 7
Konular
16
Ekran bir kere kırıldı mı hangi servise verirsen ver hiç bir şekilde fabrika çıkışı gibi olmuyor. Gerek ekran kalitesi gerekse işçilik türlü türlü sorunlar açıyor.

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Yanımda başka bir telefon olmadığı için kılcal cizi ve ekran köşelerini çekip ekleyemedim ayrıca yüz tanıma da çalışmıyor firmadan hasan bey arayarak bayram telaşından dolayı olabileceğini belirtti telefonu geri gönderin hatamızı telafi edelim dediler fakat benim mi9 da ritzy de olduğu için gonderemeyecegimi belirttim ben videolarda görüp profesyonel bir işlem yapılacağına inandirmistim kendimi şuan gönderip gönderme konusuda kararsız kaldım...
Hocam bence aynı yere gönderin hatalarını telafi etsinler bu şekilde ses çıkarmayınca iyi birşey yaptıklarını sanıp aynı kalite ile devam edecekler

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Hocam bence aynı yere gönderin hatalarını telafi etsinler bu şekilde ses çıkarmayınca iyi birşey yaptıklarını sanıp aynı kalite ile devam edecekler

Katılıyorum

doomtrap

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
3
Belli ki işleri hızlı yapmaya çalışıyorlar. 2 hafta önce Zenfone 2 pil değişimi için gönderdim. Geldiğinde pil değişmişti ama cihaz açılmıyordu. Birde cihazın içine kendi etiketlerini yapıştırıyorlardı ama onu bile yapıştırmamışlardı. Tamirden sonra cihazı kontrol bile etmemişler. Cihazı geri gönderdim 2 gün sonra çözüp gönderdiler.

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
Hocam bozuk zaten niye göndermiyorsunuz ki? Dokunmatikte çalışmıyor demişsiniz. Niyr başka yere ekstra para vereceksiniz? Kafalarına vura vura yaptırın. Haa olmadı youtube da her videonun altına yorum yazın böyle böyle diye. Bak nasıl düzgün yapıyorlar o zaman

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37
Cihazı tekrardan gönderdim Gsm İletişim Hasan bey kontrol etmeyi unuttuklarını belirtip özür dileyerek cihazı tekrar servise göndermemi rica etti cihazı gönderdim 3-5 gün sonra bir mesaj geldi 550 tl ödeme yapmanız gerekmekte diye aradım bu durum nedir dedim ödeme yapmanız gerekiyor dediler durumu izah edip bir karışıklık oldu sanırım Hasan bey ile görüşebilirmiyim dedim kendisinin toplantıda olduğunu söylediler gelince arayabilirmi dedim ama arayan soran olmadı 2-3 gün sonrasında tekrar aradım 11:30 da gelecek dediler sonra tekrar aradım sistemde o şekilde kalmış düzelttiriyorum dedi Hasan bey ama sonraki hafta salı oldu 3 gün içerisinde gelen yok giden yok tekrar aradım gönderiyoruz dedi ve ertesi gün cihaz elime ulaştı fakat cihaz bu şekilde...

Şikayetim olan yüz tanıma sorunu çözülmüş, ekran değişmiş sağolsunlar buraya kadar sorun yok fakat bu cihazı evde çay kaşığı ve fön makinesi ile bile bu hale getiremez insan resmen bu işi yapan kişinin küfür ederek kasayı kastırıyor olması lazım bu kadar baştan savma bir olamaz slikon kullanmış telefonun her yeri slikon içinde parmağını sürdüğün yerden slikon kavlıyor

sonuç olarak eğer telefonu çöpe atmak gibi bir düşünceniz yoksa kesinlikle tamir için buraya gönderip uğraşmayın inanıyorum ki evde pek çok kişi bu işi çok daha iyi bir şekilde yapar ve hala iddaa ediyorum ki youtube da çektikleri gibi profesyonel çalışmıyorlar. Ben arayan firmanın yetkilisinin samimiyetine güvenerek cihazı geri yolladım sizlerede tedirginliğimi belirttim ama bu şekilde olacağını bilsem geri bile göndermez başka servise gider ekran değişimi yaptırırdım şuanda kasanın çoğu yeri resmen levye sokup kastırılmış şekilde ve cihaza yeniden kasa alıp düzgün bir telefoncuda taktıracağım.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üst Alt