Rom [GSI] OxygenOS Android 11 Evelyn Port [9T Pro | K20 Pro] 19.11.2021

b3k1rr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bekir
Cihazım
Mi 9t pro mi 6
Konular
5
Şimdilik bu şekilde kullanacağım çok beğendim görsel olarak çok güzel ve akıcı bir rom

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Şimdilik bu şekilde kullanacağım çok beğendim görsel olarak çok güzel ve akıcı bir rom
Gruptaki birçok kişi sizinle aynı fikirdeydi hocam, bazı eksikleri varmış, onlarda kabul edilebilir düzeydeymiş. Rom günlük kullanım için uygun, stabil ve pürüzsüzmüş. Uzun sürede nasıl olur bilmem ama ilk izlenimler hep olumluydu, okuduğum kadarıyla.

b3k1rr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bekir
Cihazım
Mi 9t pro mi 6
Konular
5
Gruptaki birçok kişi sizinle aynı fikirdeydi hocam, bazı eksikleri varmış, onlarda kabul edilebilir düzeydeymiş. Rom günlük kullanım için uygun, stabil ve pürüzsüzmüş. Uzun sürede nasıl olur bilmem ama ilk izlenimler hep olumluydu, okuduğum kadarıyla.
Parmak izi ve çalışan ama görünmeyen volte olursa tadından yenmez

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
Yaklaşık bir haftadır bu romu deniyorum. Daha evvel kurduğumda NFC problemi yüzünden roma sadece yüzeysel bakabilmiştim. Değişim günlüğünde NFC probleminin halledildigini görünce romu denemek istedim. Kendimce artı ve eksilerini yazmaya çalışacağım.

+ Menü tasarımını zaten çok beğeniyordum. Yine gözüme çok hoş gelen bir menü var. Widgetlar basit ama hoş. Dahili gelen simge paketleri az ama renkler/tasarım cezbedici. Normalde diğer romlarda siyah arka fon kullanmama rağmen bu romda açık ve parlak renkleri/arka planları tercih eder oldum. Kilit ekranı saat tasarımlarını beğendim.
+ Günlük kullanım için rom uygun. Kullandığım hiçbir uygulama uyumsuzluğuna denk gelmedim.
- Fazla widget kullanan birisi değilim ancak ihtiyaç halinde Romun sunduğu widget yetersiz kalacaktır. Böyle bir durumda Kwgt yüklenip kullanılabilir. Bende Kwgt pro olmasına rağmen ihtiyaç duymadım.
- ben genelde telefonumda şifre kullanmıyorum şifre kullanmam için parmak izi okuyucunun oldukça iyi çalışması gerekiyor. Syberia 4.9 da parmak izi oldukça hızlı okuyordu. Bu romda sürekli parmak izi kullanan birisini muhtemelen tatmin etmeyecektir. Parlaklık %40 ve üzeri olduğunda parmak izi okumama problemi hiç yaşamadım ama böyle durumda bile 1- 1,5 saniye içinde okuyor. Parlaklık%40 altında ise hiç okumuyor.
+ Şarj süresi iyi. Accubattery boşta bekleme değeri 10-12 mah civarında oluyor. Syberia+ soviet Star kernelde 7 mah görüyordum ancak büyük bir fark değil. Cihazım 2.5 yıllık ve batarya kapasitem 3300 mah civarında. Ekran sürem 6 saat civarında. Lakin dediğim gibi siyah arka plan vs kullansam diğer romlardaki gibi 7 saati yakalayacagimi düşünüyorum.
+ NFC günlük kullandığımdan benim için önemli. Bu sebeple NFC çalışmayan romları tercih edemiyordum. Bu problem çözülmüş ve gayet hızlı çalışıyor.
- bir eksi olarak rom beni oneplus cihaz almaya yöneltiyor. Bir süredir aklımda olan cihaz değişikliği fikri bu romla yeniden alevlendi :)
+Boot animasyonu olan cyberpunk 2077 çok hoş.
- telegram grubunda paylaşılan fod fix dosyaları ve diğer fod patchleri bende işe yaramadı hatta işe yaramadığı gibi boot ekranında kaldım. Yeniden system flashlayip telefonu açmak zorunda kaldım.
- özelleştirmeler genel anlamda yeterli olsa da bol özelleştirme arayanlar için yetersiz gelebilir.
+Dahili gelen dolby atmos özelliği iyi çalışıyor.
+volte den emin değilim ancak vowifi görünmemesine rağmen çalışıyor.
- gördüğüm kadarıyla telegram grubundaki yardımlaşma seviyesi zayıf.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220118-122144.jpg
    Screenshot_20220118-122144.jpg
    1,8 MB · Görüntüleme: 26
  • Screenshot_20220118-122152.jpg
    Screenshot_20220118-122152.jpg
    322,2 KB · Görüntüleme: 27
  • Screenshot_20220118-122158.jpg
    Screenshot_20220118-122158.jpg
    289,2 KB · Görüntüleme: 25
  • Screenshot_20220118-122330.jpg
    Screenshot_20220118-122330.jpg
    232,6 KB · Görüntüleme: 25
  • Screenshot_20220118-123112.jpg
    Screenshot_20220118-123112.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:

Nurullah6547

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NURULLAH
Cihazım
Redmi k20 pro
Konular
6
Yaklaşık bir haftadır bu romu deniyorum. Daha evvel kurduğumda NFC problemi yüzünden roma sadece yüzeysel bakabilmiştim. Değişim günlüğünde NFC probleminin halledildigini görünce romu denemek istedim. Kendimce artı ve eksilerini yazmaya çalışacağım.

+ Menü tasarımını zaten çok beğeniyordum. Yine gözüme çok hoş gelen bir menü var. Widgetlar basit ama hoş. Dahili gelen simge paketleri az ama renkler/tasarım cezbedici. Normalde diğer romlarda siyah arka fon kullanmama rağmen bu romda açık ve parlak renkleri/arka planları tercih eder oldum. Kilit ekranı saat tasarımlarını beğendim.
+ Günlük kullanım için rom uygun. Kullandığım hiçbir uygulama uyumsuzluğuna denk gelmedim.
- Fazla widget kullanan birisi değilim ancak ihtiyaç halinde Romun sunduğu widget yetersiz kalacaktır. Böyle bir durumda Kwgt yüklenip kullanılabilir. Bende Kwgt pro olmasına rağmen ihtiyaç duymadım.
- ben genelde telefonumda şifre kullanmıyorum şifre kullanmam için parmak izi okuyucunun oldukça iyi çalışması gerekiyor. Syberia 4.9 da parmak izi oldukça hızlı okuyordu. Bu romda sürekli parmak izi kullanan birisini muhtemelen tatmin etmeyecektir. Parlaklık %40 ve üzeri olduğunda parmak izi okumama problemi hiç yaşamadım ama böyle durumda bile 1- 1,5 saniye içinde okuyor. Parlaklık%40 altında ise hiç okumuyor.
+ Şarj süresi iyi. Accubattery boşta bekleme değeri 10-12 mah civarında oluyor. Syberia+ soviet Star kernelde 7 mah görüyordum ancak büyük bir fark değil. Cihazım 2.5 yıllık ve batarya kapasitem 3300 mah civarında. Ekran sürem 6 saat civarında. Lakin dediğim gibi siyah arka plan vs kullansam diğer romlardaki gibi 7 saati yakalayacagimi düşünüyorum.
+ NFC günlük kullandığımdan benim için önemli. Bu sebeple NFC çalışmayan romları tercih edemiyordum. Bu problem çözülmüş ve gayet hızlı çalışıyor.
- bir eksi olarak rom beni oneplus cihaz almaya yöneltiyor. Bir süredir aklımda olan cihaz değişikliği fikri bu romla yeniden alevlendi :)
+Boot animasyonu olan cyberpunk 2077 çok hoş.
- telegram grubunda paylaşılan fod fix dosyaları ve diğer fod patchleri bende işe yaramadı hatta işe yaramadığı gibi boot ekranında kaldım. Yeniden system flashlayip telefonu açmak zorunda kaldım.
- özelleştirmeler genel anlamda yeterli olsa da bol özelleştirme arayanlar için yetersiz gelebilir.
+Dahili gelen dolby atmos özelliği iyi çalışıyor.
+volte den emin değilim ancak vowifi görünmemesine rağmen çalışıyor.
- gördüğüm kadarıyla telegram grubundaki yardımlaşma seviyesi zayıf.
Oneplusa paran yetiyorsa hiç kaçırma ben 2 buçuk yıldır en alt modellerden plan one plus 7 kullanıyorum ve hala saat gibi o kadar akıcı ki sanki hiç kullanılmamış gibi. Güncellemeleri o kadar basit ki Xiaomi gibi hop oturup hop kalkmıyorsun. İndirip yüklüyor sen sadece yeniden başlatıyorsun yani telefonu kullanırken bile güncelleme yapıyor.

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
Nurullah6547, evet hocam genel anlamda kullananlar oneplus cihazlardan memnun. Açıkçası gözüme 9 pro yu kestirdim. Malum ekonomik şartlar düşündürüyor gereksiz harcamaları kısma noktasında. Bakalım kısmet artık. Arayüzü çok beğendim muhtemelen oneplus alırsam memnun kalırım. Geri bildiriminiz için teşekkürler.

menelan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
menelan
Cihazım
9T Pro
Konular
5
bu rom nasıl? Google pixel romlari gibi kamera sıkıntısı var mı?

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
menelan, dahili kamera yok hocam ki bu bence daha iyi. GCam kurdum ben sorunsuz çalışıyor. Ayrıca oneplus kamera da yükleyebilirsiniz. Romu kurarsanız deneyimlerinizi paylaşmanızı bekleriz.

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
Her ne kadar rom grubunda custom kernel tavsiye edilmediği söylense de bu romu 13 Şubat tarihli syberia star ile kurdum. Yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum ve şarj süresinde çok güzel değerler alıyorum. Bazı ekran görüntülerini ekran süresi paylasimi başlığına attım dileyen ordan bakabilir. 3420 mah gibi bir değer gösteriyor bataryamin ve 9 saate yaklaşıyorum genellikle. Geceleri wifi bağlı iken yatıyorum ve şarjım %1 civarı düşüyor. Şimdilik herşey harika gidiyor. Romun tek sevmediğim yönü wifi konfigürasyonu. Malum evlerimizde wifi yönlendiriciler vs var. Güçlü olana bağlanma noktasında iyi değil. Aynı sekilde wifiye bağlıyken uzak bir odaya gidiyorum diyelim, geri dondugumde bir süre bağlı görünüyor ancak modeme baya yakın dahi olsam bağlantım kopmuş oluyor ve yeniden bağlanma noktasında gecikmeler yaşıyorum.

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Rom ile uyumlu orijinal OnePlus kamera uygulaması ilk mesaja eklendi, deneyebilirsiniz arkadaşlar.

Bu arada GCam daha iyi ve özelleştirilebilirliği fazla...

Üst Alt