Rom [GSI] OxygenOS Android 11 Evelyn Port [9T Pro | K20 Pro] 19.11.2021

madcyler

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cihat
Cihazım
MI6
Konular
0
Yaklaşık bir haftadır bu romu deniyorum. Daha evvel kurduğumda NFC problemi yüzünden roma sadece yüzeysel bakabilmiştim. Değişim günlüğünde NFC probleminin halledildigini görünce romu denemek istedim. Kendimce artı ve eksilerini yazmaya çalışacağım.

+ Menü tasarımını zaten çok beğeniyordum. Yine gözüme çok hoş gelen bir menü var. Widgetlar basit ama hoş. Dahili gelen simge paketleri az ama renkler/tasarım cezbedici. Normalde diğer romlarda siyah arka fon kullanmama rağmen bu romda açık ve parlak renkleri/arka planları tercih eder oldum. Kilit ekranı saat tasarımlarını beğendim.
+ Günlük kullanım için rom uygun. Kullandığım hiçbir uygulama uyumsuzluğuna denk gelmedim.
- Fazla widget kullanan birisi değilim ancak ihtiyaç halinde Romun sunduğu widget yetersiz kalacaktır. Böyle bir durumda Kwgt yüklenip kullanılabilir. Bende Kwgt pro olmasına rağmen ihtiyaç duymadım.
- ben genelde telefonumda şifre kullanmıyorum şifre kullanmam için parmak izi okuyucunun oldukça iyi çalışması gerekiyor. Syberia 4.9 da parmak izi oldukça hızlı okuyordu. Bu romda sürekli parmak izi kullanan birisini muhtemelen tatmin etmeyecektir. Parlaklık %40 ve üzeri olduğunda parmak izi okumama problemi hiç yaşamadım ama böyle durumda bile 1- 1,5 saniye içinde okuyor. Parlaklık%40 altında ise hiç okumuyor.
+ Şarj süresi iyi. Accubattery boşta bekleme değeri 10-12 mah civarında oluyor. Syberia+ soviet Star kernelde 7 mah görüyordum ancak büyük bir fark değil. Cihazım 2.5 yıllık ve batarya kapasitem 3300 mah civarında. Ekran sürem 6 saat civarında. Lakin dediğim gibi siyah arka plan vs kullansam diğer romlardaki gibi 7 saati yakalayacagimi düşünüyorum.
+ NFC günlük kullandığımdan benim için önemli. Bu sebeple NFC çalışmayan romları tercih edemiyordum. Bu problem çözülmüş ve gayet hızlı çalışıyor.
- bir eksi olarak rom beni oneplus cihaz almaya yöneltiyor. Bir süredir aklımda olan cihaz değişikliği fikri bu romla yeniden alevlendi :)
+Boot animasyonu olan cyberpunk 2077 çok hoş.
- telegram grubunda paylaşılan fod fix dosyaları ve diğer fod patchleri bende işe yaramadı hatta işe yaramadığı gibi boot ekranında kaldım. Yeniden system flashlayip telefonu açmak zorunda kaldım.
- özelleştirmeler genel anlamda yeterli olsa da bol özelleştirme arayanlar için yetersiz gelebilir.
+Dahili gelen dolby atmos özelliği iyi çalışıyor.
+volte den emin değilim ancak vowifi görünmemesine rağmen çalışıyor.
- gördüğüm kadarıyla telegram grubundaki yardımlaşma seviyesi zayıf.
Hocam size ve tüm Forum mensuplarına güzel bir hafta sonu diliyorum. Dönüp dolaşıp ikinci kez kurduğum Rom da arama kaydetme varmi? Ben bulamadım.

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
madcyler, teşekkürler hocam. Bu romun telefon uygulamasında arama kaydetme yok.
Size de iyi haftasonu diliyorum

madcyler

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cihat
Cihazım
MI6
Konular
0

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Bende bu romu denedim fakat pil yüzdesi sorun oldu. Kapalıyken şarj olmama veya accubattery tarzı uygulamar ile pil yüzdesi aynı olmuyordu, sizde de öylemi acaba
Hocam ben bahsettiğiniz sorunları yaşamadım. Pil takibi sağlıklı yapabilmek için Franco Kernel uygulamasını kullanıyorum.

Harici olarak yüklediğiniz bir modül veya uygulama sorun oluşmutmuş olabilir. Bahsettiğiniz durum düzelmediyse temiz kurulum ile ilk mesajdaki adımlarla yeniden romu kurmanızı önerebilirim.

dakika91

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
redmi
Konular
2
Hocam ben bahsettiğiniz sorunları yaşamadım. Pil takibi sağlıklı yapabilmek için Franco Kernel uygulamasını kullanıyorum.

Harici olarak yüklediğiniz bir modül veya uygulama sorun oluşmutmuş olabilir. Bahsettiğiniz durum düzelmediyse temiz kurulum ile ilk mesajdaki adımlarla yeniden romu kurmanızı önerebilirim.
Harici olarak bir şey yüklemiyorum da, işlemler bittikten sonra tekrar format dağa yapıp f2fs yapıyorum, acaba ondan olabilir mi

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Harici olarak bir şey yüklemiyorum da, işlemler bittikten sonra tekrar format dağa yapıp f2fs yapıyorum, acaba ondan olabilir mi
Yok hocam bende data bölümünü F2FS kullanıyorum. Siz hangi romdan OxygenOS'a geçtiniz MIUI den mi?

dakika91

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
redmi
Konular
2
Yok hocam bende data bölümünü F2FS kullanıyorum. Siz hangi romdan OxygenOS'a geçtiniz MIUI den mi?
Aynen masik romdan. Zaten telegram gruplarında da aynı sorunu yaşayanlar olmuş ama sebebini bilmiyorum işte.

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Aynen masik romdan. Zaten telegram gruplarında da aynı sorunu yaşayanlar olmuş ama sebebini bilmiyorum işte.
Hocam, sorun MIUI kaynaklı olabilir. Masik çok eski bir rom ve Android 10 tabanlıydı...

Biraz çetrefilli olacak ama isterseniz OxygenOS'tan önce linkteki romu kurun biraz bakının, bahsettiğiniz sorunlar var mı? Muhtemelen SyberiaOS'u çok da beğeneceksiniz. Daha sonra isterseniz OxygenOS'a geçebilirsiniz.

Rom - [AOSP | CAF] SyberiaOS v4.9 (Special Edition) Android 11 Final [9T Pro | K20 Pro]

Bu arada SyberiaOS'un konusunda paylaştığım OrangeFox sürümü direk olarak data bölümünü F2FS olarak biçimlendiriyor, ayrıca işlem yapmanıza gerek yok, konudaki adımlardan ilerlerseniz sorunsuz kurulum yapabilirisiniz...

madcyler

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cihat
Cihazım
MI6
Konular
0
Hocam, sorun MIUI kaynaklı olabilir. Masik çok eski bir rom ve Android 10 tabanlıydı...

Biraz çetrefilli olacak ama isterseniz OxygenOS'tan önce linkteki romu kurun biraz bakının, bahsettiğiniz sorunlar var mı? Muhtemelen SyberiaOS'u çok da beğeneceksiniz. Daha sonra isterseniz OxygenOS'a geçebilirsiniz.

Rom - [AOSP | CAF] SyberiaOS v4.9 (Special Edition) Android 11 Final [9T Pro | K20 Pro]

Bu arada SyberiaOS'un konusunda paylaştığım OrangeFox sürümü direk olarak data bölümünü F2FS olarak biçimlendiriyor, ayrıca işlem yapmanıza gerek yok, konudaki adımlardan ilerlerseniz sorunsuz kurulum yapabilirisiniz...
Hocam iyi akşamlar, telefon konuşma kaydı için kullandığım SKVALEX uygulamasını magisk modül olarak kullanıyorum. Benmi yanlış birsey yapıyorum 07,05.2022 lisansın son günüydü bugün ne yaptıysam çağrı kaydını alamadım.satin al diyor 😅 başka bir yöntemi varmidir?

Üst Alt