Rehber Google Play Store Cihaz Sertifikalı Değil Hatası ve Çözümü

cyrux

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Serdar
Cihazım
Mi 8
Konular
6
Değerli forumdaşım Sayın cyrux ,bilgi düzeyi yüksek ve yardım etmeyi seven ego sahibi olmayan diye giriş yaptığınıza göre, acaba bu bilgi düzeyi yüksek ve yardım etmeyi seven ama EGO sahibi olan Arkadaşımızın kim olduğunu öğrenebilirmiyim sizden?
Yani size daha önceki sorununuzda yardım etmeyen kim?

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk
Sakin olun efenim, bu kadar abartmanıza gerek yoktu
Daha önce sorunumu paylaştığım ve ezbere yanıt verip konumu kilitleyen benden çözüm ile ilgili yanıt bile beklemeyen bir arkadaştı kendisi Kusura bakmayın, 2 kere aynı konum kilitlendi. "DURUUUN, bu çözüm bende işe yaramadı olay başka" diyemeden hem de
Moderatörlük yapan arkadaşlar bu tür davranışlardan uzak olmalı bence. Neyse efenim, sorunumuza dönersek başka arkadaşlar da yararlanır bende yararlanmış olurum.
Bu konudaki çözüm Mi8 modelleri için işe yaramıyor ve az önce global forumda okuduğuma göre sertifika olmaması ve bl kilidinin açık olması Netflix'in gözükmemesine sebep oluyormuş.
Sayın forumdaşım; yardımcı olur musunuz, şimdi?

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
Daha önce sorunumu paylaştığım ve ezbere yanıt verip konumu kilitleyen benden çözüm ile ilgili yanıt bile beklemeyen bir arkadaştı kendisi Kusura bakmayın, 2 kere aynı konum kilitlendi. "DURUUUN, bu çözüm bende işe yaramadı olay başka" diyemeden hem de
Moderatörlük yapan arkadaşlar bu tür davranışlardan uzak olmalı bence. Neyse efenim, sorunumuza dönersek başka arkadaşlar da yararlanır bende yararlanmış olurum.
Bu konudaki çözüm Mi8 modelleri için işe yaramıyor ve az önce global forumda okuduğuma göre sertifika olmaması ve bl kilidinin açık olması Netflix'in gözükmemesine sebep oluyormuş.

Bl kilidi değil ama sertifika sorunu olan cihazlarda görünmüyor.
Mesela geçenlerde global beta kullanırken cihazım sertifikasiz görünüyor du. Şimdi Eu yüklü sertifika sorunu yok epic romdada yoktu. Yani bu birazda yazılımsal bir sıkıntı geliştiriciler bunu çözüyor xiaomi global takımı cözmüyor

MI 5s Eu Rom 8.8.9

cyrux

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Serdar
Cihazım
Mi 8
Konular
6
Bl kilidi değil ama sertifika sorunu olan cihazlarda görünmüyor.
Mesela geçenlerde global beta kullanırken cihazım sertifikasiz görünüyor du. Şimdi Eu yüklü sertifika sorunu yok epic romdada yoktu. Yani bu birazda yazılımsal bir sıkıntı geliştiriciler bunu çözüyor xiaomi global takımı cözmüyor

MI 5s Eu Rom 8.8.9
anladım, o zaman sizin bu tecrübenize göre yapmamız gereken şey Global takımın yazılımı düzeltmesini beklemek.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

Aslında play store sertifikası başlığı altında bunu yazmam doğru değil ama bu konu için size özel mesaj göndermek veya yeni bir bilgilendirme konusu açmak istemedim.

Hocam konu kilitlenmesi elbette ki heves ve gurur kırıcı olarak algılanabiliyor ancak forumların sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi için bir zorunluluk. Örnek olarak şu içerisinde bulunduğumuz sertifika konusunu alabiliriz. Sorunun sebep olduğu veya olabileceği sıkıntılar birden fazla, sebep hakkında farklı görüşler var, çözüm için önerilen yöntemleri de hesaba kattığımızda sadece bu konuya ilişkin onlarca yeni konu açılması gerekli. Arama motorlarından arama yaparak gelen sıradan bir kullanıcı ilk konuya girip çözüm yokmuş diyerek farklı arayışlara girebilir, önerilen çözümü deneyerek başarısız olabilir veya araştırmadan diğer çözüme gidebilir, ya da sebep araştırırken çözüm konusuna denk gelebilir. vb. örnekleri çoğaltabiliriz. Ama sonuç hep aynı olacaktır; arayan aradığını bulamayacak. Oysa ki sürekli güncellenen ve içeriğinde sebebi de çözümü de bulunan bir ana başlık arayanın hem aradığını bulmasına hem de belki daha önce haberinin bile olmadığı pek çok ek bilgiyi edinmesine yardımcı olacaktır. Forum dediğimiz şey de zaten bu amaçla var olmadı mı? Bizler de tam bu nedenle benzer içeriğe sahip konuları birleştirmeye çalışıyoruz ki çok daha efektif ve işe yarar bir platform haline gelebilelim. Yönetim ekibimizden hangi arkadaşımız konunuzu kilitledi bilemiyorum fakat amacın kesinlikle ego tatmini olmadığına dair size garanti verebilirim. Umarım anlatabilmişimdir, iyi forumlar.

carlsilent

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Carl
Cihazım
mi note 3
Konular
0
selamlar, bende işe yaramadı bu yöntem siz nasıl hallettiniz ekstradan bir şey yaptınız mı? Rom attıktan sonra yedeklemeyi geri yükleyerek mi devam ettiniz sıfır cihazda mı yöntemi denediniz?

Hocam yedeklemeyi geri yüklemiştim,ekstradan anlatılanların dışında bir şey yapmadım.

Mi 8 china romdan global e geçtim ancak her yolu denedim hala sertifikasız gözüküyor. Çözüm işe yaramıyor

Bu gsf kodunu ilgili linkteki yere kaydettikten sonra ayarlar>yüklü programlar>Google play store'a girip ekran görüntüsündeki yerr geldiğinizde verileri temizle diyeceksiniz.tum verileri seçip temizlikten sonra cihazı yeniden başlatınca sıkıntı geçecek.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-08-20-21-02-32-732_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2018-08-20-21-02-32-732_com.miui.securitycenter.png
    148 KB · Görüntüleme: 91

cyrux

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Serdar
Cihazım
Mi 8
Konular
6
Hocam yedeklemeyi geri yüklemiştim,ekstradan anlatılanların dışında bir şey yapmadım.

Bu gsf kodunu ilgili linkteki yere kaydettikten sonra ayarlar>yüklü programlar>Google play store'a girip ekran görüntüsündeki yerr geldiğinizde verileri temizle diyeceksiniz.tum verileri seçip temizlikten sonra cihazı yeniden başlatınca sıkıntı geçecek.
bu çözümü 3 kere üst üste denedim hiçbir şekilde düzelmedi. Hatta bi ara playstore bozuldu hocam kendini 2 gün boyunca güncel sürüme güncellemedi. Tek şüphem, yedekleme geri yükleyerek yapmak. China romdan Global rom a geçerken yedekten kurulum yaptım. Çözümün işe yaramaması bu sebepten midir bilemiyorum..

Ayrıca şuan Playstore'unuz sertifikalı olduğuna göre rica etsem Netflix'i kontrol edebilir misiniz gözüküyor mu sizde?

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29
Bootloader kilidi açık arkadaşlar, kilit açık olunca Google cihazı güvensiz görüyor, bu yüzden sorununuz düzelmez. Dert etmeyin, cihazınızın keyfini çıkarın angel~~

cyrux

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Serdar
Cihazım
Mi 8
Konular
6
Bootloader kilidi açık arkadaşlar, kilit açık olunca Google cihazı güvensiz görüyor, bu yüzden sorununuz düzelmez. Dert etmeyin, cihazınızın keyfini çıkarın angel~~
dostum bazı uygulamalar gözükmüyor, indiremiyoruz resmi yollardan. Bazı oyunlar mesela Pokemon Go hileyi önlemek için sertifikasız cihazlarda çalışmayacak artık. O yüzden bazı kişiler için önemsiz olsa da bazı kişiler için önemli olabiliyor bu durum.
Bl kilidini kapatsak sıkıntı çıkarır mı? Şuan yapabilir miyiz?

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29
dostum bazı uygulamalar gözükmüyor, indiremiyoruz resmi yollardan. Bazı oyunlar mesela Pokemon Go hileyi önlemek için sertifikasız cihazlarda çalışmayacak artık. O yüzden bazı kişiler için önemsiz olsa da bazı kişiler için önemli olabiliyor bu durum.
Bl kilidini kapatsak sıkıntı çıkarır mı? Şuan yapabilir miyiz?

Bl kilidi kapatınca sıkıntı çıkabiliyor galiba. cantara Mertal hocalarım daha iyi açıklar.

cyrux

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Serdar
Cihazım
Mi 8
Konular
6
Bl kilidi kapatınca sıkıntı çıkabiliyor galiba. cantara Mertal hocalarım daha iyi açıklar.
anladığım kadarıyla kapatmamız gerekiyor. Nfc ödemelerinde banka uygulamaları, bazı uygulamalar ve oyunlar Bk kilidinin kapalı olmasını istiyor..

Üst Alt