Rehber Google Play Store Cihaz Sertifikalı Değil Hatası ve Çözümü

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Hocam magisk modüllerde var çözüm ben yaptım oldu.

rildi
Çeşitli çözümler olmakla birlikte epey kullanıcının tedirgin olmasına yol açıyor ve çok yaygın görünüyor.

Fatihs

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi 6 PRO
Konular
4
İlk yöntemi deneyince biraz bekleyin, ben olmadı diye root layıp ile baktım true yazıyordu zaten.
O ara netflix güncellemesi geldi, ancak root u silince güncelleme kayboldu.

Son düzenleme:

Nurk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Nur
Cihazım
Mi6
Konular
1
Mi6 kullanıyorum. Robot işlemi biraz karmaşık geldi . Onun dışındakileri yaptım ama bir sonuca ulaşamadım. Çözüm öneriniz var mı ?

Termux

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi 9 T
Konular
20
Preferencesmanager uygulaması işime yaradı teşekkürler. Birde mobil ödemeyi ekleyebilirsem tadından yenmez. drunk~~

İbrahimdogan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İbrahim
Cihazım
Redmi Not 7
Konular
0
Sorunun çözümü için birden fazla yöntem mevcut

İlk olarak cihazınızdaki IMEI numarasını aşağıda yer alan bağlantıya girerek cihazınızı kayıt etmeniz gerekli.

Eğer IMEI numaranız ile kayot işlemi gerçekleşmezse bu durumda Google Service Framework (GSF) kodunu girmeniz gerekli. GSF kodunu bulmak için yı telefonunuza yükledikten sonra tekrar yukarıda vermiş olduğum e giderek GSF kodu ile cihazınızın kaydını tamamlayabilirsiniz.

İkinci yöntem olarak Ayarlar/Yüklü Uygulamalar altından Google Play Store verilerini temizleyip güncellemelerini kaldırdıktan sonra cihazınızı yeniden başlatabilirsiniz. Play Store derhal kendini güncelleyeceği için hızlı olmalısınız.

Üçüncü yöntem ise kesin çözüm sunuyor. Bunu gerçekleştirebilmek için cihazınızda root yetkisini almış olmanız ve safetynet testinden başarılı olarak geçmiş olmanız gerekli. (China Beta romlardaki root yetkisini kullanabilirsiniz.)

Bu gereklilikleri sağladıktan sonra play store üzerinden uygulamasını indirin ve uygulamaya root yetkisini verin.

Uygulamayı açtıktan sonra gelen listeden Google Play Store bulun

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

device-google-certified satırını bulun

"false" değerini değiştirerek "true" yapın

Cihazınızın artık sertifikalı görünecek.

Farklı bir çözüm yöntemi için ise @By.TRabZonLu™ tarafından paylaşılan bu konuyu inceleyebilirisiniz : Mod - MagiskHide Props Config v2.7.1 (Cihaz Sertifikalı Değil Çözümü)

Son olarak cihaz sertifikalı görünmese de sertifkalıymış gibi uygulamaları indirmenize imkan tanıyan son bir yöntem daha eklemek istiyorum. Diğer yöntemlere göre çok daha kolay ve amaca daha uygun. Yöntemi paylaşan @onat hocama teşekkürler. Play store uygulamasına girdiğinizde satın alma işlemleri için parmak izi doğrulamasını açtığınızda Play Store cihazınıza sertifikalıymış gibi güveniyor ve sertifikalı olmayan cihazlara yüklenemeyen Netflix gibi uygulamaları indirebiliyorsunuz.

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Hocam prefences manager'de tam google play store'a giriyorum uygulama durduruldu hatası alıyorum. Sertifikayı dosya yöneticisi ile değiştirme imkanımız var mi

eemincansen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emincan
Cihazım
Mi9se
Meslek
Fuad Organizasyon
Konular
3
2. Uygulamayı yaptım, Google Play verilerini sildim. Uygulamaya tekrar girdiğimde sertifikalı olduğunu gördüm. Ama ne hikmetse Netflix hala yüklenemiyor. Uygulamayı arattığım halde gözükmüyor ne yazık ki.
mi9se stock global 11.02

silindi20943

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
55
redmi note 8 için root dışında gsf falan denedim sıfırladım vs çözemedim sertifika olayını

maviada34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Bilişim
Konular
3
Bu sertifika olayı neye göre değişiyor acaba bende de öyle yazıyor hindistan romu yüklemiştim ondan mı acaba

Üst Alt