Rehber Google Play Store Cihaz Sertifikalı Değil Hatası ve Çözümü

Mhsnrohat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rohat
Cihazım
Xiaomi mi 9 se
Konular
17
Sorunun çözümü için birden fazla yöntem mevcut

İlk olarak cihazınızdaki IMEI numarasını aşağıda yer alan bağlantıya girerek cihazınızı kayıt etmeniz gerekli.

Eğer IMEI numaranız ile kayot işlemi gerçekleşmezse bu durumda Google Service Framework (GSF) kodunu girmeniz gerekli. GSF kodunu bulmak için yı telefonunuza yükledikten sonra tekrar yukarıda vermiş olduğum e giderek GSF kodu ile cihazınızın kaydını tamamlayabilirsiniz.

İkinci yöntem olarak Ayarlar/Yüklü Uygulamalar altından Google Play Store verilerini temizleyip güncellemelerini kaldırdıktan sonra cihazınızı yeniden başlatabilirsiniz. Play Store derhal kendini güncelleyeceği için hızlı olmalısınız.

Üçüncü yöntem ise kesin çözüm sunuyor. Bunu gerçekleştirebilmek için cihazınızda root yetkisini almış olmanız ve safetynet testinden başarılı olarak geçmiş olmanız gerekli. (China Beta romlardaki root yetkisini kullanabilirsiniz.)

Bu gereklilikleri sağladıktan sonra play store üzerinden uygulamasını indirin ve uygulamaya root yetkisini verin.

Uygulamayı açtıktan sonra gelen listeden Google Play Store bulun

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

device-google-certified satırını bulun

"false" değerini değiştirerek "true" yapın

Cihazınızın artık sertifikalı görünecek.

Farklı bir çözüm yöntemi için ise @By.TRabZonLu™ tarafından paylaşılan bu konuyu inceleyebilirisiniz : Mod - MagiskHide Props Config v2.7.1 (Cihaz Sertifikalı Değil Çözümü)

Son olarak cihaz sertifikalı görünmese de sertifkalıymış gibi uygulamaları indirmenize imkan tanıyan son bir yöntem daha eklemek istiyorum. Diğer yöntemlere göre çok daha kolay ve amaca daha uygun. Yöntemi paylaşan @onat hocama teşekkürler. Play store uygulamasına girdiğinizde satın alma işlemleri için parmak izi doğrulamasını açtığınızda Play Store cihazınıza sertifikalıymış gibi güveniyor ve sertifikalı olmayan cihazlara yüklenemeyen Netflix gibi uygulamaları indirebiliyorsunuz.
Pereferences te Google play store yok hocam

Yusuf1233

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
Redmi k20 Pro
Meslek
Bankacı
Konular
8
Bende EpicRom dayım ama görünmüyor, SuperSu yu kaldırdım, Magisk yükledim, safety fixi kurdum ama bu seferde en alttaki yazı gitti bende
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk
Hocam şuan aynı durum bendede var sertifika yazısı gitti siz nasıl geri getirdiniz benim ne yapmam lazım

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hocam şuan aynı durum bendede var sertifika yazısı gitti siz nasıl geri getirdiniz benim ne yapmam lazım
Valla hatırlamıyorum ki, son 3-4 aydır hep EU Beta romdayım, ister dirty flash yapayım ister temiz kurulum, yani 4 Wipe ile, hep sertifikalı bende

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Yusuf1233

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
Redmi k20 Pro
Meslek
Bankacı
Konular
8
Valla hatırlamıyorum ki, son 3-4 aydır hep EU Beta romdayım, ister dirty flash yapayım ister temiz kurulum, yani 4 Wipe ile, hep sertifikalı bende

Anladım bende eu stabildeydim şimdi globale geçtim suda sertifikalıydı şuan sertifika yok diyo ancak tüm uygulaması sıkıntısız indirip güncellendim

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Anladım bende eu stabildeydim şimdi globale geçtim suda sertifikalıydı şuan sertifika yok diyo ancak tüm uygulaması sıkıntısız indirip güncellendim
Magisk ten SafetyPatch yükleyin bir de

Mustocan36

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Galaxy S3 Neo
Konular
0
Samsung S3 neo kullanıyorum. Sertifika sorununu hallettim ancak benim problemim mobil ödeme yapmak istediğim de hesabınız risk altında 30 dakika sonra tekrar deneyin hatası idi ve bu hata duzelmedi. Yardımcı olabilecek var mı
Hocam nasıl çözdün anlatır mısın ? bende Galaxy S3 Neo kullanıcısıyım ama serfitika yazısı gözükmüyor bende.

mtunc52

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
1
Rom değişkliği sonrası cihazın Meid numarası yani mobil cihaz kimliği silindiği için play storede cihaz serifikası var yada yok hiç birşey görünmüyor ve playstorede yükleme yada güncelleme yapmıyor nasıl çözebilirim

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Aylarca Global Stable veya Global Beta rom kullandım.
Söylenen veya akla gelen tüm formülleri denememe rağmen Google Play Sertifikalı değil hatası gitmedi.
Miui 11 Eu Beta ROM yükledikten sonra düzeldi.

Ya da Miui 11 ile birlikte bir çoğu bendeki cihaz gibi normal hale de dönmüş olabilir.

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Söylenen veya akla gelen tüm formülleri denememe rağmen Google Play Sertifikalı değil hatası gitmedi.

Ya da Miui 11 ile birlikte bir çoğu bendeki cihaz gibi normal hale de dönmüş olabilir.
EU Beta Rom özelliğinden o

Çveneburi

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
39

Hocam magisk modüllerde var çözüm ben yaptım oldu.

MI 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt