Rehber Google Play Store Cihaz Sertifikalı Değil Hatası ve Çözümü

cyrux

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Serdar
Cihazım
Mi 8
Konular
6
" data-source="post: 520337" class="bbCodeBlock bbCodeBlock--expandable bbCodeBlock--quote js-expandWatch">
Teşekkür ederim bu yöntemi görmüştüm ancak biraz korkmuştum işlemlerden açıkcası. Sıkıntı çıkarır mı herhangi bir konu da ? Ayrıca şuan Global Beta romunu kullanıyorum.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Teşekkür ederim bu yöntemi görmüştüm ancak biraz korkmuştum işlemlerden açıkcası. Sıkıntı çıkarır mı herhangi bir konu da ? Ayrıca şuan Global Beta romunu kullanıyorum.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
TWRP ile full yedek alın hocam sorun olursa geri dönersiniz

CCK1907

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Can
Cihazım
Mi A2 Lite
Konular
0
Merhaba, büyük ihtimalle bootloader kilidi açık olan cihazlarda sertifika sorunu düzelmiyor. Ben ilk iki adımı tekrar tekrar denedim fakat BL kilidi açıkken Play Store hâlâ sertifikasız görünüyordu.

Daha sonra A2 Lite cihazımın BL kilidini fastboot üzerinden 'fastboot oem lock' komutu ile geri kapattım. Sonrasında telefon kendini sıfırladı ve açıldığında Play Store sertifikalı ve son sürüme güncellenmiş haldeydi. Belki BL kilidini kapatmak bu sorunu yaşayanların işine yarayabilir.

Bu arada bazı cihazlarda BL kilidini kapatmak riskliymiş ve sorun olabiliyormuş. Deneyecek olanlar kendi modellerinde 'BL kilidi kapatma'yı araştırmadan denemesinler. Umarım yardımcı olmuştur. Hayırlı forumlar.

Gokhan48

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Sorunun çözümü için birden fazla yöntem mevcut

İlk olarak cihazınızdaki IMEI numarasını aşağıda yer alan bağlantıya girerek cihazınızı kayıt etmeniz gerekli.

Eğer IMEI numaranız ile kayot işlemi gerçekleşmezse bu durumda Google Service Framework (GSF) kodunu girmeniz gerekli. GSF kodunu bulmak için yı telefonunuza yükledikten sonra tekrar yukarıda vermiş olduğum e giderek GSF kodu ile cihazınızın kaydını tamamlayabilirsiniz.

İkinci yöntem olarak Ayarlar/Yüklü Uygulamalar altından Google Play Store verilerini temizleyip güncellemelerini kaldırdıktan sonra cihazınızı yeniden başlatabilirsiniz. Play Store derhal kendini güncelleyeceği için hızlı olmalısınız.

Üçüncü yöntem ise kesin çözüm sunuyor. Bunu gerçekleştirebilmek için cihazınızda root yetkisini almış olmanız ve safetynet testinden başarılı olarak geçmiş olmanız gerekli. (China Beta romlardaki root yetkisini kullanabilirsiniz.)

Bu gereklilikleri sağladıktan sonra play store üzerinden uygulamasını indirin ve uygulamaya root yetkisini verin.

Uygulamayı açtıktan sonra gelen listeden Google Play Store bulun

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

device-google-certified satırını bulun

"false" değerini değiştirerek "true" yapın

Cihazınızın artık sertifikalı görünecek.

Farklı bir çözüm yöntemi için ise @By.TRabZonLu™ tarafından paylaşılan bu konuyu inceleyebilirisiniz : Mod - MagiskHide Props Config v2.7.1 (Cihaz Sertifikalı Değil Çözümü)

Son olarak cihaz sertifikalı görünmese de sertifkalıymış gibi uygulamaları indirmenize imkan tanıyan son bir yöntem daha eklemek istiyorum. Diğer yöntemlere göre çok daha kolay ve amaca daha uygun. Yöntemi paylaşan @onat hocama teşekkürler. Play store uygulamasına girdiğinizde satın alma işlemleri için parmak izi doğrulamasını açtığınızda Play Store cihazınıza sertifikalıymış gibi güveniyor ve sertifikalı olmayan cihazlara yüklenemeyen Netflix gibi uygulamaları indirebiliyorsunuz.
Netflix i indirmek için biyometrik kimlik doğrulamayı etkinleştirdim ancak halen indiremiyorum yardım ederseniz sevinirim

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Netflix i indirmek için biyometrik kimlik doğrulamayı etkinleştirdim ancak halen indiremiyorum yardım ederseniz sevinirim
Maalesef yeni sürümde bu yöntem de işe yaramıyor. Yeni bir yöntem bulunduğunda ilk mesaja ekleyeceğim hocam.

Must1112

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa
Cihazım
S3 neo
Konular
1
Sorunun çözümü için birden fazla yöntem mevcut

İlk olarak cihazınızdaki IMEI numarasını aşağıda yer alan bağlantıya girerek cihazınızı kayıt etmeniz gerekli.

Eğer IMEI numaranız ile kayot işlemi gerçekleşmezse bu durumda Google Service Framework (GSF) kodunu girmeniz gerekli. GSF kodunu bulmak için yı telefonunuza yükledikten sonra tekrar yukarıda vermiş olduğum e giderek GSF kodu ile cihazınızın kaydını tamamlayabilirsiniz.

İkinci yöntem olarak Ayarlar/Yüklü Uygulamalar altından Google Play Store verilerini temizleyip güncellemelerini kaldırdıktan sonra cihazınızı yeniden başlatabilirsiniz. Play Store derhal kendini güncelleyeceği için hızlı olmalısınız.

Üçüncü yöntem ise kesin çözüm sunuyor. Bunu gerçekleştirebilmek için cihazınızda root yetkisini almış olmanız ve safetynet testinden başarılı olarak geçmiş olmanız gerekli. (China Beta romlardaki root yetkisini kullanabilirsiniz.)

Bu gereklilikleri sağladıktan sonra play store üzerinden uygulamasını indirin ve uygulamaya root yetkisini verin.

Uygulamayı açtıktan sonra gelen listeden Google Play Store bulun

device-google-certified satırını bulun

"false" değerini değiştirerek "true" yapın

Cihazınızın artık sertifikalı görünecek.

Farklı bir çözüm yöntemi için ise @By.TRabZonLu™ tarafından paylaşılan bu konuyu inceleyebilirisiniz : Mod - MagiskHide Props Config v2.7.1 (Cihaz Sertifikalı Değil Çözümü)

Son olarak cihaz sertifikalı görünmese de sertifkalıymış gibi uygulamaları indirmenize imkan tanıyan son bir yöntem daha eklemek istiyorum. Diğer yöntemlere göre çok daha kolay ve amaca daha uygun. Yöntemi paylaşan @onat hocama teşekkürler. Play store uygulamasına girdiğinizde satın alma işlemleri için parmak izi doğrulamasını açtığınızda Play Store cihazınıza sertifikalıymış gibi güveniyor ve sertifikalı olmayan cihazlara yüklenemeyen Netflix gibi uygulamaları indirebiliyorsunuz.
Samsung S3 neo kullanıyorum. Sertifika sorununu hallettim ancak benim problemim mobil ödeme yapmak istediğim de hesabınız risk altında 30 dakika sonra tekrar deneyin hatası idi ve bu hata duzelmedi. Yardımcı olabilecek var mı

ErdemKr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Redmi 8 Pro
Meslek
İşsiz
Konular
22
Mi Community de gezinirken bu konuyla alakalı şöyle birşey gördüm; "BL kilidi açılmış cihazlarda, cihaz sertifikalı değil yazmaktadır. Bu durumun kullanıma direk etkisi bulunmamaktadır." Yazıyo yani benim anladığım kadarıyla Xiaomi cihazlarda böyle yazsa bile sorunsuz Google Play aktif olarak çalışıyor. Yanılıyorsam veya yanlış anlamışsam düzelttin lütfen arkadaşlar.

LoqqaL

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Samsung S21+
Meslek
Android Developer
Konular
23
Bende sertifakali degil diyor netflix var satin alimda calisiyor bence google playin sertifika bolumu bozuk :D

tekay0542

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Serkan
Cihazım
XİAOMİ mi max2
Konular
0
Ben mi Max 2 kullanıyorum. Sertifikalı değil. İlk sayfadaki birinci yöntemi yaptım. Peki bunun belli bir bekleme süresi var mı?? Hemen mı *sertifikalı* yazmalı yoksa bir kaç gün mü geçmeli?? Birde ikinci yöntemi denemek istersem *ayarlar menüsünden yüklü uygulamalar* altında diyor. Bu Ayarlar Google store mı yoksa telefon ayarlarına mı GİRECEGİZ. ikisinde de bulamadım

enes122

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Mi8 6/64
Konular
8
mi 8 bl kilidi açık eurom'dayım magisk var play storede sertifikalı yazıyor fakat Netflix çıkmıyor. Bu konu hakkında bi gelişme yokmu xda'ya da biraz bakındım ama bulamadım bişey

Üst Alt