Rehber Google Play Store Cihaz Sertifikalı Değil Hatası ve Çözümü

demircialptekin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptekin
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
21
Bende de durum bu. Device ID üzerinden numarayı alıp kayıt dedim sonra kayıtlı numaralar dedi altında uzunca bi numara çıktı. Güncellemeleri sildim yeniden de başlattım hala aynı
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

demircialptekin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptekin
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
21
Sayın cantara hocam, bilgilendirme ve çözüm için teşekkürler....ben bir kaç defa denememe rağmen, IMEI ler başarılı ile kayd edildi, ancak Android ID ve GSF kodunda şu an gerçekeştiremiyoruz hatası alıyorum? Gün içersinde bir kaç defa daha deneyeceğim tabiki

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk
İmei üzerinden nasıl kaydediliyor ben GSF ile sanmıştım

evorelismus

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
evren
Cihazım
mi 8
Konular
3
Arkadaş ben böyle rezalet görmedim,daha önce hiç bir telefunu aldığıma pişman olmamıştım,mi8 pişmanlık,yok o rom yok bu rom,yok kilit,şimdide play store sertifikası,böyle saçmalık görmedim,beynim yandı 1 haftada,ya böyle sertifikası yoksa elden çıkarın deniyor okuduğum bazı yerlerde,ben ki note 9 dan geçtim bu telefona,ah kafam ah

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29
Bootloader kilidi açık olduğu için Google telefonu güvensiz görüyor, tüm mesele bu, büyütülecek birşey değil yani. Ama sizi rahatsız ediyorsa telefonu elden çıkarıp global versiyonu geldiğinde onu alırsınız. Onlarda bu sorun olmayacaktır muhtemelen.
Arkadaş ben böyle rezalet görmedim,daha önce hiç bir telefunu aldığıma pişman olmamıştım,mi8 pişmanlık,yok o rom yok bu rom,yok kilit,şimdide play store sertifikası,böyle saçmalık görmedim,beynim yandı 1 haftada,ya böyle sertifikası yoksa elden çıkarın deniyor okuduğum bazı yerlerde,ben ki note 9 dan geçtim bu telefona,ah kafam ah

w00t

Gusto XIII
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 8
Konular
11
Öncelikle sakin olun lütfen.
Evet ilk bakışta bir kötü intiba oluştu mi8 ile ilgili. Ben iPhone X dan geçtim mi8 e. Bazen ben de kızıyorum kendime keşke geçmeseydim diye ama ben inanıyorum ki geçmişten gelen Xiaomi tecrübelerime dayanarak söylüyorum; Xiaomi bunların hepsini unutturacak bize. Bir kere miui9 mi8'in romu değil bunu hepimiz biliyoruz. Miui10'un şu anki hali bile tam ekrana o kadar uygun değil. Android Pie denemeleri yapılıyor yakında android Pie ile MIUI 10 birleşince her şey daha iyi olacak kanısındayım. Bu sertifika ile alakalı ben de konu açtım ama o Netflix olmadan da yaşayabildiğim için o kadar da üzerinde durmadım unuttum gitti. BL kilidi muhabbeti rootlamadıkça o kadar da güvensiz değil bl açık telefon. Yani Xiaomi bizden telefonu hiç kurcalamadan birkaç ay kullanmamızı istiyor bence. Zaten bir kaç ay sonra geliştiriciler olsun resmi romlar olsun havada uçuşan ak, hangi romu hangi modu yükleyeceğinizi şaşıracaksınız.
Telefonda bulunan ufak tefek şeyleri takıntı haline getirmeyip kullanmaya devam edersek daha mutlu oluruz. Haa kronik sorun olur, pembe ekran olur, kamerası çalışmaz ya da ne bileyim daha farklı büyük bir sorun olur, o ayrı. .

evorelismus

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
evren
Cihazım
mi 8
Konular
3
Ta
Öncelikle sakin olun lütfen.
Evet ilk bakışta bir kötü intiba oluştu mi8 ile ilgili. Ben iPhone X dan geçtim mi8 e. Bazen ben de kızıyorum kendime keşke geçmeseydim diye ama ben inanıyorum ki geçmişten gelen Xiaomi tecrübelerime dayanarak söylüyorum; Xiaomi bunların hepsini unutturacak bize. Bir kere miui9 mi8'in romu değil bunu hepimiz biliyoruz. Miui10'un şu anki hali bile tam ekrana o kadar uygun değil. Android Pie denemeleri yapılıyor yakında android Pie ile MIUI 10 birleşince her şey daha iyi olacak kanısındayım. Bu sertifika ile alakalı ben de konu açtım ama o Netflix olmadan da yaşayabildiğim için o kadar da üzerinde durmadım unuttum gitti. BL kilidi muhabbeti rootlamadıkça o kadar da güvensiz değil bl açık telefon. Yani Xiaomi bizden telefonu hiç kurcalamadan birkaç ay kullanmamızı istiyor bence. Zaten bir kaç ay sonra geliştiriciler olsun resmi romlar olsun havada uçuşan ak, hangi romu hangi modu yükleyeceğinizi şaşıracaksınız.
Telefonda bulunan ufak tefek şeyleri takıntı haline getirmeyip kullanmaya devam edersek daha mutlu oluruz. Haa kronik sorun olur, pembe ekran olur, kamerası çalışmaz ya da ne bileyim daha farklı büyük bir sorun olur, o ayrı. .

Tamam biraz sakinledim ama cidden moral sıfır,yani bl açıksa çokda güvensiz değil diyorsunuz ama azcık var yani, şimdi sayın üye benim için telefonun en önemli özelliği güvenli olması,o yüzden içim rahat değil,almak isteyen olursa özelden mesaj atsın satacağım

w00t

Gusto XIII
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 8
Konular
11
O zaman şöyle diyeyim. Telefonu çaldırmazsanız ya da kaybetmezseniz %100 güvenli ☺️

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Sertifikasız konusu BL ilgili değil.
Çünkü, bende BL önceden kapalı olduğunda da Sertifikasız yazıyordu.

Belki de düzeltmeye çalışıyorlar ancak çare bulamıyorlar.
"Sertifakasız" denilen cihazı nasıl kontrol ederek "Sertifikalı" yazacaklar.

Buna rağmen konuya olumlu yaklaşan arkadaşlarla aynı düşünüyorum.
Bu konunun çözüleceğine inanıyorum.

Diğer yandan burada yazılan önerilerin ya da benim aklıma ne geldiyse uyguladım çare olmadı.
Google play hizmetlerinden yararlanma konusunda şimdiye kadar bir kısıtlılık ya da sorun olmadı.

cyrux

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Serdar
Cihazım
Mi 8
Konular
6
Sertifikasız konusu BL ilgili değil.
Çünkü, bende BL önceden kapalı olduğunda da Sertifikasız yazıyordu.

Belki de düzeltmeye çalışıyorlar ancak çare bulamıyorlar.
"Sertifakasız" denilen cihazı nasıl kontrol ederek "Sertifikalı" yazacaklar.

Buna rağmen konuya olumlu yaklaşan arkadaşlarla aynı düşünüyorum.
Bu konunun çözüleceğine inanıyorum.

Diğer yandan burada yazılan önerilerin ya da benim aklıma ne geldiyse uyguladım çare olmadı.
Google play hizmetlerinden yararlanma konusunda şimdiye kadar bir kısıtlılık ya da sorun olmadı.
size katılıyorum, ancak Play Store'da benim rastladığım bir durum var. Netflix'e şuan ben ulaşamıyorum bu sebepten mi yoksa uyumluluk problemi mi var Mi8 ile ilgili bilemiyorum. (daha önce başka uygulama da uyumluluk sorununa rastlamadım) Netflix uygulamasını, Mi8 cihazı üzerinden PlayStore'dan indirebilen var mıdır öğrenmek lazım.

Üst Alt