Rehber Google Play Store Cihaz Sertifikalı Değil Hatası ve Çözümü

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29
Sertifikasız konusu BL ilgili değil.
Çünkü, bende BL önceden kapalı olduğunda da Sertifikasız yazıyordu.

Belki de düzeltmeye çalışıyorlar ancak çare bulamıyorlar.
"Sertifakasız" denilen cihazı nasıl kontrol ederek "Sertifikalı" yazacaklar.

Buna rağmen konuya olumlu yaklaşan arkadaşlarla aynı düşünüyorum.
Bu konunun çözüleceğine inanıyorum.

Diğer yandan burada yazılan önerilerin ya da benim aklıma ne geldiyse uyguladım çare olmadı.
Google play hizmetlerinden yararlanma konusunda şimdiye kadar bir kısıtlılık ya da sorun olmadı.
Sertifikasız cihazlarda play Store'da ücretli uygulamalara erişim olmuyordu diye hatırlıyorum. En azından netflix'te öyleydi.

sunqfu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sunqfu
Cihazım
Mi 8
Konular
11
Bu sorun çözülse bile Netflix üzerinden 540p üzeri izleme yapamayacağız cihazın Widevine L1 lisansı yok.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mammedoffs

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Seymur
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
3
İyi Günler arkadaşlar, sorunun çözümünü hala bulamadım.. bi çok çözüm önerisini denedim ama yine Cihaz Sertifikalı değil yazıyor..

cyrux

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Serdar
Cihazım
Mi 8
Konular
6
İyi Günler arkadaşlar, sorunun çözümünü hala bulamadım.. bi çok çözüm önerisini denedim ama yine Cihaz Sertifikalı değil yazıyor..
evet çözümü hala yok ve kimse Mi8'lerde bu sorunun ya farkında değil ya da umursamıyor. Büyük ihtimal de böyle kalacak gibi. Anlamadığım olay ise Netflix. Nasıl lisans olmaz, lisans olmadığı için izleyememek nedir...

Mammedoffs

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Seymur
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
3
evet çözümü hala yok ve kimse Mi8'lerde bu sorunun ya farkında değil ya da umursamıyor. Büyük ihtimal de böyle kalacak gibi. Anlamadığım olay ise Netflix. Nasıl lisans olmaz, lisans olmadığı için izleyememek nedir...

Redmi Note 5 kullanıyorum Global Kararlıda bu sorun yoktu, Global Betaya geçtiğim zaman karşılaştım bu problemle ve ne denediysem nafile hiç bi değişiklik olmadı..

hiboz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hiboz
Cihazım
12 lite
Meslek
muallim
Konular
3
Bu hatayı bir mantığa oturtmak mümkün değil. mi5 Global kararlı sürümdeyken ne yaptıysam sertifikalı yapamadım.
Şimdi eu rom kurdum, root yaptım, bir sürü google programını sildim ama kendiliğinden sertifikalı gösteriyor. Bu hatanın Romla hiç ilgisi yok.

Mammedoffs

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Seymur
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
3
Bu hatayı bir mantığa oturtmak mümkün değil. mi5 Global kararlı sürümdeyken ne yaptıysam sertifikalı yapamadım.
Şimdi eu rom kurdum, root yaptım, bir sürü google programını sildim ama kendiliğinden sertifikalı gösteriyor. Bu hatanın Romla hiç ilgisi yok.
Bende tam tersi Global Kararlıdayken hiç bi sorun yokdu fakat Global Betaya geçtiğimden beri bu problem var ve bi türlü çözülmüyor..

efekcr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Efe
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
3
BL kilidi açık Redmi Note 5 AI kullanıyorum. Denemediğim hiç bir yöntem kalmadı, olmuyor.. Sırf bu sebepten de rootla uğraşmak istemiyorum :(

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
BL kilidi açık Redmi Note 5 AI kullanıyorum. Denemediğim hiç bir yöntem kalmadı, olmuyor.. Sırf bu sebepten de rootla uğraşmak istemiyorum :(
Çokta kafanıza takacağınız bir durum değil aslında hocam root yaparak safetynet fixi ile düzeliyor ama zamanında bende çok takıyordum suan aynı ne değişti halen sertifikasız ve her uygulamam çalışıyor güncel bir şekilde :Dyn~~

Üst Alt