Haber Google Huawei akıllı cihazlarına yazılım ve hizmet desteğini kesiyor

Forbes, The Guardian ve bir çok medya yayın organının iddialarına göre trumpun Twitter'da “Lose-lose,” twitinden sonra ABD menşeli Google harekete geçti. Daha önceden de kendi ülkesinde huwaei hizmetlerini ve cihazlarının girisini engellediği bilinen Trump bu hamlesi ile huwaei markasına karşı savaşı çok farklı noktalara getirmiş gözüküyor. Bundan üçüncü şahıs kullanıcılar nasıl etkilenecek gerçekten merak ediyorum.

#Edit
Son bir senedir gerçekleşen yasaklar ve sebepleri
ABD Huawei ve Zte şirketlerini kişisel verileri kanuna aykırı bir biçimde toplamak, toplanan bilgileri işlemek ve çin hükümetine sızdırmakla itham ediyordu ve yaklaşık bir senedir ABD Huwaei'nin ulusal ihalelere katılmasını yasaklamıştı ve çok kısa bir süre sonra Huawei'nin teknolojilerinin ülkelerine girmesinide yasaklamıştı.(10.07.18)

Avustralya Huwaei'nin 5G altyapısının kullanılmasını guvenlik endisesi ile yasakladı.(27.03.2019)
Japonya istihbarat bilgi ağını korumak ve güçlendirmek için Huawei'ye yasak getirdi.(07.12.18)

İngiltere Huawei'nin devlet projelerine girmesini güvenlik endişesi sebebi ile yasaklamaya hazırlanıyor.

Son düzenleme:

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
trump'ın u sonucu, google ın mecburen verdiği bütün yazılımsal ve donanımsal desteği huawei için bitirmesi.

bu huawei'in çin dışında sattığı yeni model telefonların hiçbirinde google ın desteklediği android versiyonunu kullanamayacağını sadece açık kaynak kodlu android olan un kullanılacağı hatta google play store, gmail, chrome gibi uygulamaların da yeni telefonlarda olamayacağına işaret ediyor.

aynı zamanda şu anki telefonların android güvenlik güncellemeleri alamayacağını da gösteriyor. dünya üzerinde çok fazla kullanıcıyı etkilemesi nedeniyle etkileri nasıl olacak göreceğiz

Yeumyang

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yeumyang
Cihazım
Xiaomi redmi 7
Konular
5
Huawei bir çözüm bulacaktır çin dışında milyon tane cihazı var bu hamleden sonra kendi işletim sistemini yapacaktır

serkan_esk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Sagit
Konular
9
Huawei icin degil ulkemiz dahil dunyadaki tum markalarin bu hamleyi ders olarak almasi ve amerika bagimlisi olmamasi icin farkli platformlara yonelmesi, tum abd disi markalarin da abd ve google a ders vermesi gerekir. Adam oyle kafasina gore istedigine destegi keser, bunun yarin samsunga xiaomiye vestele x,y markalara yapilmayacaginin garantisi var mi? Tabikide yok. Bakiyoruz, dunyayi esir almis ios ve android abd urunu. Milyarlar kullaniyor bu sistemleri, sadece çinli huaweiye degil ulkemdeki bir suru insana da ceza veriyosun. Terbiyesizligin daniskasi

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt