Yardım Global vs Endonezya?

PowerofAirx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 10T Lite
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
24
Arkadaşlar merhaba cihazımda şuan da EEA rom yüklü. Fakat hem stabil değil, hem de cihaz Kasım Kasım kasılıyor.

Xiaomi arama ve mesajlaşma uygulamaları için Endonezya düşünüyorum. Fakat global de kafamı kurcalamıyor değil.

Siz hangisini önerirsiniz?

Player9

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Player
Cihazım
Redmi Note 9s
Meslek
Bartender
Konular
1
beyler son noktayı koyalım xiomitool sıkıntılı bir araçtır evet ama işe yaramdıgını kimse söyleyemez mesela bl kapalı iken global endonezya eea rom kurulabiliyor bu programla sonra kilit açma özelliği geldi bl kilidi açılabiliyor twrp yükleniyor root atılabiliyor hatta suan soft brick için bile güncelemme geldi sürekli gelişen bir uygulama ama hiç bir işlem risksiz değildir
Evet program güzel işlevsel ama hata kodu en fazla olan programlardan. Anlatmak İstediğim Bu forumda ki herkes bu işleri profesyonel şekilde yapmiyor gerek okuduklari makaleler yada izledikleri videolar ile çoğu ilk defa yapiyor. o yüzden kimsenin telefonunun zarar görmemesi adına açıklayıcı,aydinlatici sekilde yardımcı olmak için buradayiz. Benim Ceptelefonu Dukkanim var donanimsal ve yazilimsal olarak hizmet veriyorum elime cok cihaz geliyor, demek istedigim BL Kapali olan hiç bir cihazda rom ve root işlerine girmek Akil kârı değil, brick riski var. BL açiksa brick olan cihazi açmak hem masrafsiz hem 10dk. akşamdan beridir anlatmak istediğim konu budur.

Oyla:

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
Evet program güzel işlevsel ama hata kodu en fazla olan programlardan. Anlatmak İstediğim Bu forumda ki herkes bu işleri profesyonel şekilde yapmiyor gerek okuduklari makaleler yada izledikleri videolar ile çoğu ilk defa yapiyor. o yüzden kimsenin telefonunun zarar görmemesi adına açıklayıcı,aydinlatici sekilde yardımcı olmak için buradayiz. Benim Ceptelefonu Dukkanim var donanimsal ve yazilimsal olarak hizmet veriyorum elime cok cihaz geliyor, demek istedigim BL Kapali olan hiç bir cihazda rom ve root işlerine girmek Akil kârı değil, brick riski var. BL açiksa brick olan cihazi açmak hem masrafsiz hem 10dk. akşamdan beridir anlatmak istediğim konu budur.
hocam haklı oldugunuz taraflar var ben zaten bu arkdaşa dedimki yazılımla ilgili bişey bilmiyorsanız bulaşmayın zaten mıuı 12 güncellmesi yolda gelicek dedim onu bekleyin ota üzerinden risksiz güncelleyin bizim tavsiyemiz en azından azda olsa teknik bilgiye sahip yani ne yaptgını bilen insanlar bu tarz işlere girsin bilmeyenler bulasmasın bende bunu istiyorum sizinle bu konuda aynı fikirdeyiz ama xiomitool uygulması ile bl kapalı iken bütün romları denedim sorunsuz brick yapmadan kurdu allah var hiç beni üzmedi bu program ama bu konuyu açan arkdas acemi bilmiyor bende hiç bulasmamasını tavsiye ettim kendisine

Oyla:

PowerofAirx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 10T Lite
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
24
Arkadaşlar merhaba,

BL kilidim açıldı ve önce Global flashladım fakat Widevine yine L1 olmadı. Bu sefer neyleyim Globali Widevine L1 olmadıktan sonra dedim. Ve endonezya flashladım ve yine Widevine L1 olmadı.

Ümidi kestim ne yapalım sağlık olsun.

Oyla:

Player9

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Player
Cihazım
Redmi Note 9s
Meslek
Bartender
Konular
1
Arkadaşlar merhaba,

BL kilidim açıldı ve önce Global flashladım fakat Widevine yine L1 olmadı. Bu sefer neyleyim Globali Widevine L1 olmadıktan sonra dedim. Ve endonezya flashladım ve yine Widevine L1 olmadı.

Ümidi kestim ne yapalım sağlık olsun.
dostum merhaba global romu yuklediginizde ayarlardan / sifreler & guvenlik / parmak izi kilit açma tiklayip ve sifre girip / parmak izi odeme tiklayip ordan sertifikalara baktin mi ? cunki global kurmak degil mesele oradan manuel indiriyorsun

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-09-03-14-28-25-939_com.miui.cloudservice.jpg
    Screenshot_2020-09-03-14-28-25-939_com.miui.cloudservice.jpg
    49,8 KB · Görüntüleme: 18
Oyla:

PowerofAirx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 10T Lite
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
24
dostum merhaba global romu yuklediginizde ayarlardan / sifreler & guvenlik / parmak izi kilit açma tiklayip ve sifre girip / parmak izi odeme tiklayip ordan sertifikalara baktin mi ? cunki global kurmak degil mesele oradan manuel indiriyorsun

Bakmadım hocam buna, tekrar global mi flashlasam acaba?

Oyla:

Player9

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Player
Cihazım
Redmi Note 9s
Meslek
Bartender
Konular
1
Hocam tekrar global flashladım ama sonuç aynı, o kısımda sadece FIDO ve IFAA var widevine yok.
Dostum cihaza persist flasladiniz mi ? persist islemi gormediyse %100 olmasi gerekir. flasladiginiz romun ss atarmisiniz cihaz hakkinda bolumunden

Oyla:

PowerofAirx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 10T Lite
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
24
Dostum cihaza persist flasladiniz mi ? persist islemi gormediyse %100 olmasi gerekir. flasladiginiz romun ss atarmisiniz cihaz hakkinda bolumunden

Hocam uyuz oldum döndüm Endonezya. Persist falan anlamam hiç girmedim öyle bir işleme. Dediğim gibi sadece bir kere Wipe Data yapmıştım android işletim sistemi çok şarj harcıyor diye o kadar.

Oyla:

Mühendüstri

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Meslek
Endüstri Mühendisi
Konular
4
Globalde arama ve mesajlaşma google uygulaması tavsiyem eu rom ben kullanıyorum şuan hem stabil hemde herşey xiominin orjinal uygulaması arama kayıt özelliğide aktif şekilde çalışıyor kasma donma vs hiç bir problem yok bence şarz süresi globalden 2 kat daha iyi çünki gereksiz googlr uygulamaları yok tavsiye ederim
[/QUOTE]
Ben EU kurarken hard brick oldu 9S kurdum diye sanırım, sonra çok uğraştım kurtardım, kullandığınız sürüm hangisi 11.0.5 EU mu ?

Oyla:
Üst Alt