Yardım Global vs Endonezya?

PowerofAirx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 10T Lite
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
24
Arkadaşlar merhaba cihazımda şuan da EEA rom yüklü. Fakat hem stabil değil, hem de cihaz Kasım Kasım kasılıyor.

Xiaomi arama ve mesajlaşma uygulamaları için Endonezya düşünüyorum. Fakat global de kafamı kurcalamıyor değil.

Siz hangisini önerirsiniz?

uwentallos

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Note 9S
Konular
6
Hocamm kullanıma baglı ama sana sunu söyleyim cuma gecesi şarzdan çıkarıyorum pazar gecesi takıyorum ve aktif şekilde sosyal medya müzik Instagram video pubg herseyi yapıyorum pazar gecesi taktgımda şarza yüzde 30 larda oluyor global rom şarzı çekiyordu ben eu rom kadar ekran i süresi veren rom görmedim
fastboot dan atabilsem atacam da çok korkutuyor hocam

Oyla:

Canpro

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahimcan
Cihazım
REDMİ NOTE 8
Meslek
Öğrenci
Konular
63
Hocam bana kalırsa yatalım işlemlerini xiaomi tool v2 ile yaparsanız daha sıkıntısız olur hem de bootloader kilidi kapanmaz ve IMEI gitmez zaten yazılım yükleme işlemlerini kendi yapıyor dosyayı kendi indiriyor farklı bir cihazın dosyasını atma imkanınız yok zaten daha kolay ve rahat geçebilirsiniz gloabl icin mi flash yerine veya endonezya yada bence twrp ile eu rom kurun

Oyla:

Player9

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Player
Cihazım
Redmi Note 9s
Meslek
Bartender
Konular
1
Hocam bana kalırsa yatalım işlemlerini xiaomi tool v2 ile yaparsanız daha sıkıntısız olur hem de bootloader kilidi kapanmaz ve IMEI gitmez zaten yazılım yükleme işlemlerini kendi yapıyor dosyayı kendi indiriyor farklı bir cihazın dosyasını atma imkanınız yok zaten daha kolay ve rahat geçebilirsiniz gloabl icin mi flash yerine veya endonezya yada bence twrp ile eu rom kurun
Hocam Selamlar Nacizane Tavsiyem BL Kapali iken rom ve root işlerini yapmamaniz. En ufak bir Sorunda Soft Brick Yada Varsayalim Hard Brick Olursa BL kapaliysa o cihazin açılmasi çok zor olur. Mi flashtool ile fastboot rom yüklemek zaten cocuk oyuncagi clean all secenegi isaretleyip tek tuşa basiyorsunuz o programda kendi kuruyor.

Oyla:

Canpro

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahimcan
Cihazım
REDMİ NOTE 8
Meslek
Öğrenci
Konular
63
Hocam Selamlar Nacizane Tavsiyem BL Kapali iken rom ve root işlerini yapmamaniz. En ufak bir Sorunda Soft Brick Yada Varsayalim Hard Brick Olursa BL kapaliysa o cihazin açılmasi çok zor olur. Mi flashtool ile fastboot rom yüklemek zaten cocuk oyuncagi clean all secenegi isaretleyip tek tuşa basiyorsunuz o programda kendi kuruyor.
Hocam o programla bootloader kilidi açık ken de işlem yapılabiliyor yanlış şahıs clean all lock işaretli unutirsa daha kötü olur

Oyla:

Player9

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Player
Cihazım
Redmi Note 9s
Meslek
Bartender
Konular
1
Hocam o programla bootloader kilidi açık ken de işlem yapılabiliyor yanlış şahıs clean all lock işaretli unutirsa daha kötü olur
Evet Dikkat edilmesi gereken önemli bir konu dediginiz. ben BL Kapaliysa (xiaomitoolv2)Yapilmamasi konusunda uyarmak istedim.

Oyla:

Player9

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Player
Cihazım
Redmi Note 9s
Meslek
Bartender
Konular
1
Esas bl kapalı iken bu program ile yapılır nerdden ulaştınız u bilgiye akşam akşam sinirlendimdevil~~devil~~devil~~devil~~
sevgili kardesim bende biliyorum bu isleri senden ricam hem sakin hem efendi olman. Ayrica sinirlensen kaç yazar :) Bu yönlendirdigin arkadasin telefonu brick olsa sen mi karsilayacaksin masrafini ??? bl kapali bende biliyorum o programla rom atildigini burada tecrubeyle sabit telefoncu(teknikservis) olarak yaziyorum. Bl kapali en ufak hatada o telefon brick olur. xiaomitoolv2 (francesco tescari) sikintili bir programdir

Oyla:

PowerofAirx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 10T Lite
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
24

Bl açılır açılmaz kurabiliriz dimi? Açıldıktan sonra beklemeye gerek var mı?

Oyla:

Canpro

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahimcan
Cihazım
REDMİ NOTE 8
Meslek
Öğrenci
Konular
63
sevgili kardesim bende biliyorum bu isleri senden ricam hem sakin hem efendi olman. Ayrica sinirlensen kaç yazar :) Bu yönlendirdigin arkadasin telefonu brick olsa sen mi karsilayacaksin masrafini ??? bl kapali bende biliyorum o programla rom atildigini burada tecrubeyle sabit telefoncu(teknikservis) olarak yaziyorum. Bl kapali en ufak hatada o telefon brick olur. xiaomitoolv2 (francesco tescari) sikintili bir programdir
nasıl biliyorsanız öyle yapın

Oyla:

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
beyler son noktayı koyalım xiomitool sıkıntılı bir araçtır evet ama işe yaramdıgını kimse söyleyemez mesela bl kapalı iken global endonezya eea rom kurulabiliyor bu programla sonra kilit açma özelliği geldi bl kilidi açılabiliyor twrp yükleniyor root atılabiliyor hatta suan soft brick için bile güncelemme geldi sürekli gelişen bir uygulama ama hiç bir işlem risksiz değildir

Oyla:
Üst Alt