Yardım Global vs Endonezya?

PowerofAirx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 10T Lite
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
24
Arkadaşlar merhaba cihazımda şuan da EEA rom yüklü. Fakat hem stabil değil, hem de cihaz Kasım Kasım kasılıyor.

Xiaomi arama ve mesajlaşma uygulamaları için Endonezya düşünüyorum. Fakat global de kafamı kurcalamıyor değil.

Siz hangisini önerirsiniz?

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
Arkadaşlar merhaba cihazımda şuan da EEA rom yüklü. Fakat hem stabil değil, hem de cihaz Kasım Kasım kasılıyor.

Xiaomi arama ve mesajlaşma uygulamaları için Endonezya düşünüyorum. Fakat global de kafamı kurcalamıyor değil.

Siz hangisini önerirsiniz?
Globalde arama ve mesajlaşma google uygulaması tavsiyem eu rom ben kullanıyorum şuan hem stabil hemde herşey xiominin orjinal uygulaması arama kayıt özelliğide aktif şekilde çalışıyor kasma donma vs hiç bir problem yok bence şarz süresi globalden 2 kat daha iyi çünki gereksiz googlr uygulamaları yok tavsiye ederim
[/QUOTE]

Oyla:

PowerofAirx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 10T Lite
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
24
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Globalde arama ve mesajlaşma google uygulaması tavsiyem eu rom ben kullanıyorum şuan hem stabil hemde herşey xiominin orjinal uygulaması arama kayıt özelliğide aktif şekilde çalışıyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam bu işlerden hiç ama hiç anlamıyorum. BL kilidim Perşembe günü açılacak. Mi Flash ile Endonezya ya da Globali flashlayacağım. Onu da Stoya hocamızın rehberiyle yapacağım. Cihazımda root ya da twrp yüklü değil. Nasıl yükleyeceğimi dahi bilmiyorum. Daha önce hiç yapmadığım için bozma ihtimalim de yüksek. Eu rom denemek istiyorum aslında ama tek başıma asla beceremem.

Oyla:

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
Hocam bu işlerden hiç ama hiç anlamıyorum. BL kilidim Perşembe günü açılacak. Mi Flash ile Endonezya ya da Globali flashlayacağım. Onu da Stoya hocamızın rehberiyle yapacağım. Cihazımda root ya da twrp yüklü değil. Nasıl yükleyeceğimi dahi bilmiyorum. Daha önce hiç yapmadığım için bozma ihtimalim de yüksek. Eu rom denemek istiyorum aslında ama tek başıma asla beceremem.
Hocam yeterince bilginiz yoksa mi flash ile yazılım atmakta riskli bir işlem yani sandığınız kadar risksiz değil pek fazla bilginiz yoksa hiç ugrasmayın bu ay zaten mıuı 12 güncellemesi gelecek size tavsiyem ota üzerinden gelen güncellemeyi beklemeniz olur

Oyla:

uwentallos

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Note 9S
Konular
6
Hocam yeterince bilginiz yoksa mi flash ile yazılım atmakta riskli bir işlem yani sandığınız kadar risksiz değil pek fazla bilginiz yoksa hiç ugrasmayın bu ay zaten mıuı 12 güncellemesi gelecek size tavsiyem ota üzerinden gelen güncellemeyi beklemeniz olur
hocam eu romda kaç ssaat ekran alıyorsunuz

Oyla:

mattenz

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
0
Cihazdan cihaza göre değişir ama endonezya rom fena değil diyorlar genelinde deneyin isterseniz gereksiz gördüğünüz ek uygulamalarıda iyice araştırdıktan sonra debloat yapabilirsiniz.

Oyla:

PowerofAirx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 10T Lite
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
24
Cihazdan cihaza göre değişir ama endonezya rom fena değil diyorlar genelinde deneyin isterseniz gereksiz gördüğünüz ek uygulamalarıda iyice araştırdıktan sonra debloat yapabilirsiniz.

debloat nedir hocam?

Oyla:

mattenz

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
0
debloat nedir hocam?

Xiaomi cihazlarda ön yüklü olarak gelen gereksiz ve kullanmadığımız hazır olarak gelen bloatware uygulamalarını deaktif edebiliyor veya cihazdan tamamen kaldırabiliyoruz.

Örnek teşkil etmesi açısından;

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Fakat endonezya rom global roma göre daha stabil olduğu için gerekte yok ancak global roma geçerim derseniz eğer bu şekilde de yapabilirsiniz fakat hangi uygulama gerekli ve gereksiz kısmında neyi kaldıracağınızı iyi bilmeniz gerekiyor. Bununla ilgili forumda konular vardı detaylı olarak anlatılmış ve hangi uygulamanın ne işe yaradığı yada gerekli olup olmadığıyla ilgili.

Oyla:

PowerofAirx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 10T Lite
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
24
Xiaomi cihazlarda ön yüklü olarak gelen gereksiz ve kullanmadığımız hazır olarak gelen bloatware uygulamalarını deaktif edebiliyor veya cihazdan tamamen kaldırabiliyoruz.

Örnek teşkil etmesi açısından;

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Fakat endonezya rom global roma göre daha stabil olduğu için gerekte yok ancak global roma geçerim derseniz eğer bu şekilde de yapabilirsiniz fakat hangi uygulama gerekli ve gereksiz kısmında neyi kaldıracağınızı iyi bilmeniz gerekiyor. Bununla ilgili forumda konular vardı detaylı olarak anlatılmış ve hangi uygulamanın ne işe yaradığı yada gerekli olup olmadığıyla ilgili.

Hocam benim sorunum aslında farklı. Kafanız karışmaması için sırasıyla anlatıyorum. Cihazı ilk aldığımda android sistemi çok şarj tükettiği için Wipe Data yaptım, Wipe Data sonucunda Widevine L1 kendi kendine L3 oldu.

Aslında rom değiştirmede ki tek amacım bu Widevine tekrar L1 olsun diye. Eğer Endonezya da L1 olmayacaksa Global geçerim. Benim için hangisinde düzelir o önemli aslında

Oyla:

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
hocam eu romda kaç ssaat ekran alıyorsunuz
Hocamm kullanıma baglı ama sana sunu söyleyim cuma gecesi şarzdan çıkarıyorum pazar gecesi takıyorum ve aktif şekilde sosyal medya müzik Instagram video pubg herseyi yapıyorum pazar gecesi taktgımda şarza yüzde 30 larda oluyor global rom şarzı çekiyordu ben eu rom kadar ekran i süresi veren rom görmedim

Oyla:
Üst Alt