Soru Global/FlashRom,Flash,TWRP vs.Terimler Arasında Boğuldum

arconim

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Arconim
Cihazım
Mi5
Konular
2
Merhaba arkadaşlar,
Genel olarak Xiaomi firmasına olan ilgimden dolayı bir merak ile mi5 alıyorum. bugün yarın elime geçecek. Ancak Forumlarda dolaşa dolaşa Bir çok farklı uygulama arasında kafam çok karıştı.
Telefonu aldığımız zaman Pasaporta işletmenin akabinde tüm fonksiyonları ile kullanamıyor muyuz? Yani bu adı geçen bir çok ilginç uygulamayı yapmak mı gerekiyor?
Yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum.

arconim

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Arconim
Cihazım
Mi5
Konular
2
Peki unlock için başvuruda bulundum ancak telefonu şu anda kullanmıyorum dolayısıyla UL mesajı da başka bir telefona gelecek. burada bir sorun olur mu? yoksa bu yetki direk olarak hesabıma tanımlandığı için mesaj geldikten sonra mi5 e geçerek işlemi yapabilir miyim.

Oyla:

arconim

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Arconim
Cihazım
Mi5
Konular
2
Forumdaki anlatımlardan ve sizlerin verdiği cesaretten yola çıkarak telefonumla ilgili tüm işlemleri dün akşam hallettim :) Hepinize tekrar teşekkürler.

Oyla:

korkmazay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ayhan
Cihazım
mi5
Konular
2
Mi5 kullanıcısı olarak telefonumu kullanmaya başladığımda MIUI 7.2.4 versiyonla geldi. internete bağlandığımda rom güncellemesi geldi ve Stable MIUI 7.3.4.0 versiyon yükseldi..

Ancak şimdi Global Türkçe Rom yüklemek istediğimde
Bilgisayara teiefonu tanıtıp Denetim masasında aygıt yönetisinde telefonu "Qualcomm HS-USB" olarak görmüyor.

Telefonları 3 adet getirtmiştik diğer ikisinde güncelleme almadan geçişi yaptık sıkıntı çıkmadan Global Türkçe Rom yüklendi.ve kullanıyoruz.
Ancak rom güncellemesi alan telefonda da Global Türkçe Rom geçiş yapamadık..
Eski bir önceki versiyona nasıl geçiş yapacağız veya yardım edebilecek arkadaşlara duyurulur... Saygılarımla.....

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Mi5 kullanıcısı olarak telefonumu kullanmaya başladığımda MIUI 7.2.4 versiyonla geldi. internete bağlandığımda rom güncellemesi geldi ve Stable MIUI 7.3.4.0 versiyon yükseldi..

Ancak şimdi Global Türkçe Rom yüklemek istediğimde
Bilgisayara teiefonu tanıtıp Denetim masasında aygıt yönetisinde telefonu "Qualcomm HS-USB" olarak görmüyor.

Telefonları 3 adet getirtmiştik diğer ikisinde güncelleme almadan geçişi yaptık sıkıntı çıkmadan Global Türkçe Rom yüklendi.ve kullanıyoruz.
Ancak rom güncellemesi alan telefonda da Global Türkçe Rom geçiş yapamadık..
Eski bir önceki versiyona nasıl geçiş yapacağız veya yardım edebilecek arkadaşlara duyurulur... Saygılarımla.....
Önce Unlock yapmanız gerekiyor. Bazı cihazlarda stabil Çin romunda unlock işlemi yapılabildiği gibi bazı cihazlarda Çin developer rom yüklü olması gerekiyor. Bunu da Çin developer romunu indirip updater yani güncelleyici uygulaması ile yükleyerek yapıyorsunuz. Unlock yaptıktan sonra Mi Flash ile global rom yükleyebilirsiniz.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

Oyla:
Üst Alt