Yardım garanti kapsamında misli ile değişim maddesi

Yerkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yavuz erkan
Cihazım
Mi 6
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
v9.6.0.0
Telefon Modeli
mi 6
Bootloader Kilidi
Açık
telefonum mi6 hepsiburada dan yaklaşık 1.5 yıl önce 2 bin tl ye aldım. 2 gün önce delta garanti (ürün iade prosedürüne uygundur) telefonumun yapılmadığı raporunu bana gönderdi. şimdi hepsi buradadan ücret iadesi istemeyip misli ile değişimi talep ettim. fakat hepsi buradada o telefon satışta yok. hakkımı nasıl aramalıyım? şu anda n11 de mi 6 cihazım 3 bin tl iken hepsiburada bana 2 bin tl verip tüketiciyi kandırmak istiyor. mi 6 cihaz 6 gb ram snapdragon 835 işlemciye sahipken bu özellikteki bir telefonu 3 bin tlden aşağı alamıyorum?
konu ile bilgisi ve önerisi olan tüm arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Yerkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yavuz erkan
Cihazım
Mi 6
Konular
3
Hocam üstte de belirtmiş zaten sağlayıcı açısından orantısız maliyetleri beraberinde getirirse diye, thh ye başvurursanız muhtemelen ücret iadesi çıkacaktır diğer türlü Hepsiburada zaten ürün elinde olmadığı için ücret iadesi isteyecektir. Şansınızı deneyin derim yine de. Ancak ülkedeki ekonomik durumun kötülüğünden kaynaklı hak kaybına uğradığınız anlamına gelmez. Zira durum tam tersi olsa aynı seviye yada üst model cihaz fiyatı 1000 1500 TL olsa o zaman da ücret iadesi isteseniz firma ürün değişimi diyebilirdi.

her iki tarafta kendine göre haklı olabilir ama thh bu konuda emsal oluşturacak bir çok davası var. adam dolar kuru yüzünden aldığı ürünü 1 yıl sonra bırakın almayı yarısını alamıyor. örneğin ekran kartı almış tüketici benim durumum gibi satıcı elinde olmadığını söylemiş fakat yeni çıkan versiyonunu thh kararı ile mecburen göndermiş. bakalım thh kimin tarafında olacak.

Oyla:

leonine25

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÜMİT
Cihazım
XIANOMI MI6
Konular
1
Thh birebir değişim kararı verirse alırsın. Onun haricinde faturanda ne yazarsa onu alırsın. Ortada kandırmaca yok. Hepsiburda güvenen biriyim.beni hiç mağdur etmedi.
Mağdur olmamak konusunda çok şanslıymış sınız hocam. :) case marka ekran koruyucu aldık sıfır telefon için, sensör deliğini açmamışlar bizde bunu yapıştırmadan farketmedik. Haliyle telefon arama ekranında direk kararıyordu. Kendi ürettirip sattığı ürünün hatalı olmasına rağmen ekran koruyucuyu kullandım diye geri almayan hepsi burada. Mesela telefon aldınız kutuyu açıp telefonu açtınız ekranda ölü piksel var. Satıcı hepsi burada ise önce ürünü servise yollar servis rapor çıkartır onay verirse ürünün değişimini veya tamirini yapar. Bürokrasi çok fazla. Firmanın büyüklüğünden mi bilmiyorum ancak telefonu açıp bakacak bir teknik kısmı yok. Ürünleri N11 ve GG gibi yerlerden alırsanız bu süreci atlatmanız daha hızlı.
Bende arada alışveriş yapıyorum ancak seçenekler arasında üçüncü sırada..
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

her iki tarafta kendine göre haklı olabilir ama thh bu konuda emsal oluşturacak bir çok davası var. adam dolar kuru yüzünden aldığı ürünü 1 yıl sonra bırakın almayı yarısını alamıyor. örneğin ekran kartı almış tüketici benim durumum gibi satıcı elinde olmadığını söylemiş fakat yeni çıkan versiyonunu thh kararı ile mecburen göndermiş. bakalım thh kimin tarafında olacak.
Denemekten vazgeçme hocam. Sonuçta hepsi burada sana vereceği paradan daha çok kendi prestijini ön planda tutacaktır diye düşünüyorum.
İtirazını o zamanki dolar kuru üzerinden yaparsan en azından muadil bir rakama ulaşmış olursun. THH senin haklı mağduriyetini göz önünde bulunduracaktır. Sonuçta satılan bir ürünün 10 yıl yedek parça bulundurma zorunluluğu var. Telefon tamir edilemiyorsa tüm iç donanımı değiştirsin size teslim etsin. Nitekim samsung bir cihazımda çözümü bu şekilde yapmıştı ve tamir edilen telefonun piyasa satışı yoktu.

Son düzenleme:
Oyla:

Yerkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yavuz erkan
Cihazım
Mi 6
Konular
3
Mağdur olmamak konusunda çok şanslıymış sınız hocam. :) case marka ekran koruyucu aldık sıfır telefon için, sensör deliğini açmamışlar bizde bunu yapıştırmadan farketmedik. Haliyle telefon arama ekranında direk kararıyordu. Kendi ürettirip sattığı ürünün hatalı olmasına rağmen ekran koruyucuyu kullandım diye geri almayan hepsi burada. Mesela telefon aldınız kutuyu açıp telefonu açtınız ekranda ölü piksel var. Satıcı hepsi burada ise önce ürünü servise yollar servis rapor çıkartır onay verirse ürünün değişimini veya tamirini yapar. Bürokrasi çok fazla. Firmanın büyüklüğünden mi bilmiyorum ancak telefonu açıp bakacak bir teknik kısmı yok. Ürünleri N11 ve GG gibi yerlerden alırsanız bu süreci atlatmanız daha hızlı.
Bende arada alışveriş yapıyorum ancak seçenekler arasında üçüncü sırada..
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Denemekten vazgeçme hocam. Sonuçta hepsi burada sana vereceği paradan daha çok kendi prestijini ön planda tutacaktır diye düşünüyorum.
İtirazını o zamanki dolar kuru üzerinden yaparsan en azından muadil bir rakama ulaşmış olursun. THH senin haklı mağduriyetini göz önünde bulunduracaktır. Sonuçta satılan bir ürünün 10 yıl yedek parça bulundurma zorunluluğu var. Telefon tamir edilemiyorsa tüm iç donanımı değiştirsin size teslim etsin. Nitekim samsung bir cihazımda çözümü bu şekilde yapmıştı ve tamir edilen telefonun piyasa satışı yoktu.
Bu ürün halen satılıyor n11 gg sitelerinde zaten hocam ve güncel fiyatı 3 bin tl. Ve hepsi burada para iadesi yaptığı zaman ben fatura tutarı ile üst segment mi6 gibi özelliklerdeki telefonu alamıyorum onun yerine orta segment diye tabir edilen telefon alabiliyorum burada tüketici yönünden hak kaybına uğruyorum. Mi 6 128 gb 6 ram snapdragon 835 işlemciye sahipken alabileceğim en iyi 2 binlik telefon 4gb ram snapdragon 620 lik bir telefon.

Oyla:
Üst Alt