Duyuru Forum Rütbeleri ve Yükselme Kriterleri

Merhabaaa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Xaimi niye 8
Konular
10
Emeğinize sağlık hocam

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
Bakalım rütbemiz neymiş :)

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Bir gecede cahil kaldık puahahahhahaha
Tüh be biri benden önce yapmış espriyi. headbang~~headbang~~headbang~~

İyi oldu yarım yılda Uzman üye olmuştum, yarım yılda geldiğim rütbenin yanlızca 2 rütbe fazlası olması garipti. Neyse İmpostor sendromuna kapılmadan kurtulduk. drunk~~ (en kısacası: kazandıkları başarıları hak etmediklerini ve geldikleri yere başarı ve zeka ile değil şans eseri geldiğini ve birgün gerçeklerle yüzleşeceğini düşünür.)

emin tahir

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tahir
Cihazım
Mi Note Pro
Konular
12
Arkadaşlar eskiden rütbeler değersiz kalıyordu üç beş mesaj yazan tecrübeli üye oluyordu. Adam soru sormak için konu açıyor içinde biraz mesaj yazıyor ama tecrübeli üye,

Şimdi ise gerçekten her konuya yazan bilgi paylaşan kişiler üst rütbeler çıkacak ve üst rütbeler daha değerli olacak eskiden elini sallasa usta, uzman üyeydi ama şimdi o rütbeler olan arkadaşla az sayıda ve gerçekten diğer kullanıcıların dikkatini çekecek rütbeye sahip
Dediğinize katılmıyorum,
Aslında rütbenin mesaj sayısıyla verilmesi konusu çok anlamsız. Sizinde söylediğiniz gibi üç beş mesaj yazan tecrübeli üye oluyor, siz tecrübeli üye kriteri olarak mesaj sayısını artırırsanız üyeniz daha fazla üç beş mesaj yazar ve aynı rütbeye gelir. Sonuçta mesaj yazmayı engeller bir sistem yok, herkes her yere yazabiliyor. Ama bu kadar mesaj forumda kirlilikten başka bir şey oluşturmuyor. Bence rütbe verecekseniz yapılan paylaşımın içeriğine, diğer üyelere katkısına, bilginin netliğine, gerçekliğine denenmişliğine bakılmalı. Yoksa işi gücü okulu olmayan bir ergen bir hafta forumda takılsa(forum arkadaşlarımı tenzi ediyorum) her rütbeye gelir. Kısacası boş tenekeden çok ses çıkar atasözüyle, çok mesaj yazan her zaman en çok bilen değildir. Asıl bilgi yerinde ve zamanında kısa ve net yazandadır.

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Dediğinize katılmıyorum,
Aslında rütbenin mesaj sayısıyla verilmesi konusu çok anlamsız. Sizinde söylediğiniz gibi üç beş mesaj yazan tecrübeli üye oluyor, siz tecrübeli üye kriteri olarak mesaj sayısını artırırsanız üyeniz daha fazla üç beş mesaj yazar ve aynı rütbeye gelir. Sonuçta mesaj yazmayı engeller bir sistem yok, herkes her yere yazabiliyor. Ama bu kadar mesaj forumda kirlilikten başka bir şey oluşturmuyor. Bence rütbe verecekseniz yapılan paylaşımın içeriğine, diğer üyelere katkısına, bilginin netliğine, gerçekliğine denenmişliğine bakılmalı. Yoksa işi gücü okulu olmayan bir ergen bir hafta forumda takılsa(forum arkadaşlarımı tenzi ediyorum) her rütbeye gelir. Kısacası boş tenekeden çok ses çıkar atasözüyle, çok mesaj yazan her zaman en çok bilen değildir. Asıl bilgi yerinde ve zamanında kısa ve net yazandadır.
O kadar üye nasıl takip edilsin hocam.

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
Dediğinize katılmıyorum,

İki yüz bin üyeyi nasıl takip edelim bu şekilde :)

Üst Alt