Yardım format sonrası telefonumu etkinleştiremiyorum.

yusuf23

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yusuf
Cihazım
mix 2
Konular
1
öncelikle merhabalar değerli üstadlar. ömrümde ilk defa bir foruma yazı yazıyorum ve bu konuda bi hayli tecrübesizim. yanlışım varsa affola.
benim sorunum şu; kullandığım telefona (mi mix 2) format atmak istedim. telefon kapalı iken ses açma tuşu ile güç tuşuna aynı anda basarak başlattım telefomu. wipe data ya tıkladım ve format başladı, buraya kadar hiçbir sıkıntı yok. dil ayarı geldi yaptım sonra bir uyarı geldi; "Bu cihaz mevcut bir mi hesabı ile ilişkilendirilmiş durumda. Güvenlik nedenlerinden dolayı cihazı doğrulamak için parolanızı girmeniz gerekmektedir." bu uyarının altında bana sadece iki tane seçenek sunuluyor; cihazı etkinleştir, wi-fi ayarlarını aç.
wi-fi ayarlarını aç diyorum wifi sayfası geliyor ama hali hazırda aktif olan modemi görmüyor, 25 saniyeden sonra wifiyi açma tiki kendiliğinden deaktif oluyor.
cihazı etkinleştir'e tıklıyorum. gerekli bilgileri giriyorum ve etkinleştire basıyorum bu sefer de ağa bağlanamıyor, mi hesabı kimliği doğrulanamadı uyarısı veriyor.
cihazın içinde takılı bir adet sim kart var ve içinde internet paketi de mevcut. buna rağmen ne sim kartı okuyor, ne de wifiye bağlanıyor. bu arada telefon rootlu ve içinde twrp yüklü idi.
yardımlarınızı bekliyorum, teşekkür ederim şimdiden. saygılar...

Son düzenleme:

Nurulika

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mikail
Cihazım
Redmi Pro
Konular
50
hocam şey yapın bazen şifreli ağa bağlanmıyor başka bir telefondan interneti açın ama internet şifresi olsun(güvenliği şifresiz yapın) ona bağansın öyle girin eğer olmazsa youtube ye xiaomi mi account bypass yazın orada bazı kişiler bazı yöntemlerle geçmiş orayı oradan yaparsınız

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Hocam cihazınızın efs si silinmiş durumda. Bootloader kilidiniz açık mı?

Oyla:

alf0606

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
orta
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
34
hocam belliki cihazdaki imei format atınca uçmuş doğal olarak mobil internete bağlanamıyorsunuz fakat wifi ağını neden görmüyor bi fikrim yok cihazınızın uzman birinin elinden geçmesi lazım önce temiz rom atılcak sonra imei sorunu giderilecek keşke full yedek alsaydınız bu sorunu yaşamazdınız

Oyla:
Üst Alt