Yardım format sonrası telefonumu etkinleştiremiyorum.

yusuf23

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
yusuf
Cihazım
mix 2
öncelikle merhabalar değerli üstadlar. ömrümde ilk defa bir foruma yazı yazıyorum ve bu konuda bi hayli tecrübesizim. yanlışım varsa affola.
benim sorunum şu; kullandığım telefona (mi mix 2) format atmak istedim. telefon kapalı iken ses açma tuşu ile güç tuşuna aynı anda basarak başlattım telefomu. wipe data ya tıkladım ve format başladı, buraya kadar hiçbir sıkıntı yok. dil ayarı geldi yaptım sonra bir uyarı geldi; "Bu cihaz mevcut bir mi hesabı ile ilişkilendirilmiş durumda. Güvenlik nedenlerinden dolayı cihazı doğrulamak için parolanızı girmeniz gerekmektedir." bu uyarının altında bana sadece iki tane seçenek sunuluyor; cihazı etkinleştir, wi-fi ayarlarını aç.
wi-fi ayarlarını aç diyorum wifi sayfası geliyor ama hali hazırda aktif olan modemi görmüyor, 25 saniyeden sonra wifiyi açma tiki kendiliğinden deaktif oluyor.
cihazı etkinleştir'e tıklıyorum. gerekli bilgileri giriyorum ve etkinleştire basıyorum bu sefer de ağa bağlanamıyor, mi hesabı kimliği doğrulanamadı uyarısı veriyor.
cihazın içinde takılı bir adet sim kart var ve içinde internet paketi de mevcut. buna rağmen ne sim kartı okuyor, ne de wifiye bağlanıyor. bu arada telefon rootlu ve içinde twrp yüklü idi.
yardımlarınızı bekliyorum, teşekkür ederim şimdiden. saygılar...

Son düzenleme:

acemimerakli

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Özkan
Cihazım
mi5
öncelikle merhabalar değerli üstadlar. ömrümde ilk defa bir foruma yazı yazıyorum ve bu konuda bi hayli tecrübesizim. yanlışım varsa affola.
benim sorunum şu; kullandığım telefona (mi mix 2) format atmak istedim. telefon kapalı iken ses açma tuşu ile güç tuşuna aynı anda basarak başlattım telefomu. wipe data ya tıkladım ve format başladı, buraya kadar hiçbir sıkıntı yok. dil ayarı geldi yaptım sonra bir uyarı geldi; "Bu cihaz mevcut bir mi hesabı ile ilişkilendirilmiş durumda. Güvenlik nedenlerinden dolayı cihazı doğrulamak için parolanızı girmeniz gerekmektedir." bu uyarının altında bana sadece iki tane seçenek sunuluyor; cihazı etkinleştir, wi-fi ayarlarını aç.
wi-fi ayarlarını aç diyorum wifi sayfası geliyor ama hali hazırda aktif olan modemi görmüyor, 25 saniyeden sonra wifiyi açma tiki kendiliğinden deaktif oluyor.
cihazı etkinleştir'e tıklıyorum. gerekli bilgileri giriyorum ve etkinleştire basıyorum bu sefer de ağa bağlanamıyor, mi hesabı kimliği doğrulanamadı uyarısı veriyor.
cihazın içinde takılı bir adet sim kart var ve içinde internet paketi de mevcut. buna rağmen ne sim kartı okuyor, ne de wifiye bağlanıyor.
cihazdaki mi hesabı sizin mi yoksa başkasının mı? sizin ise telefon veya e-mail ve şifrenizi girerek aktifleştirmeniz gerekiyor. Değilse o hesap sahibini bulup kullanıcı ve şifre bilgilerini almanız gerekir. eğer ulaşamıyorsanız nasıl açılabileceğini forumdaki diğer üstadlarımız söyleyecektir.

yusuf23

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
yusuf
Cihazım
mix 2
cihazdaki mi hesabı sizin mi yoksa başkasının mı? sizin ise telefon veya e-mail ve şifrenizi girerek aktifleştirmeniz gerekiyor. Değilse o hesap sahibini bulup kullanıcı ve şifre bilgilerini almanız gerekir. eğer ulaşamıyorsanız nasıl açılabileceğini forumdaki diğer üstadlarımız söyleyecektir.
üstadım öncelikle yorumun için teşekkür ederim. hesap bana ait ve bilgilerim doğru. sıkıntı şu ki; internete bağlayamıyorum telefonu. telefon internete bi erişse cihazım aktif olacak.

JohnSmith96

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mehmet
Cihazım
Mido
Şebeke var mı? IMEI uçmuş olabilir veya custom rom kurdunuz mu?

DOBERDEN

Обичам MIUI
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
M Redmi Not4
üstadım öncelikle yorumun için teşekkür ederim. hesap bana ait ve bilgilerim doğru. sıkıntı şu ki; internete bağlayamıyorum telefonu. telefon internete bi erişse cihazım aktif olacak.
Modemi yeniden yapılandırmayı denediniz mi?Cihazda sıkıntı yoksa bunu deneyin.Bende olmuştu Modemi yeniden yapılandırdım.Sorun cözülmüştü kolay gelsin..

yusuf23

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
yusuf
Cihazım
mix 2
Şebeke var mı? IMEI uçmuş olabilir veya custom rom kurdunuz mu?
şebeke yok hocam. herhangi bir rom kurmadım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Modemi yeniden yapılandırmayı denediniz mi?Cihazda sıkıntı yoksa bunu deneyin.Bende olmuştu Modemi yeniden yapılandırdım.Sorun cözülmüştü kolay gelsin..
modeme şu an da iki farklı cihaz bağlı üstadım, modemde sıkıntı yok.

Mammedoffs

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Seymur
Cihazım
Redmi Note 5
Hocam ilk önce Mi Account gireceğiniz yerde wifi şifresini girin ve kopyalayın, daha sonra wifi seç sekmesine gelerek wifi seçin ve kopyaladığınız wifi şifresini oraya yapıştırın.. Eğer olmazsa Başka bir Telefondan Hotspot yoluyla wifi bağlantısı kurun yok eğer bu da olmazsa wifiniz gizlideyse ilk önce onu açık yapın ve şifresiz olarak ayarlayın ve işiniz bittiğinde yeniden kendi ayarlarına dönersiniz..

yusuf23

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
yusuf
Cihazım
mix 2
Hocam ilk önce Mi Account gireceğiniz yerde wifi şifresini girin ve kopyalayın, daha sonra wifi seç sekmesine gelerek wifi seçin ve kopyaladığınız wifi şifresini oraya yapıştırın.. Eğer olmazsa Başka bir Telefondan Hotspot yoluyla wifi bağlantısı kurun yok eğer bu da olmazsa wifiniz gizlideyse ilk önce onu açık yapın ve şifresiz olarak ayarlayın ve işiniz bittiğinde yeniden kendi ayarlarına dönersiniz..
yorumun için teşekkürler hocam lakin olmuyor.bir detay vermeyi unuttum; sebebi bu olabilir mi bilmiyorum ama; telefon rootlu ve twrp yüklü idi. acaba sebebi bu olabilir mi?

kimyagERdem

Forum Uzmanı
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
cihazın içinde takılı bir adet sim kart var ve içinde internet paketi de mevcut. buna rağmen ne sim kartı okuyor, ne de wifiye bağlanıyor.
İnternete bağlı olan başka bir cihazdan şifresiz hotspot açın ve sizin cihazla o internete baglanin. Sonrasinda gerekli işlemleri yaparsınız

yorumun için teşekkürler hocam lakin olmuyor.bir detay vermeyi unuttum; sebebi bu olabilir mi bilmiyorum ama; telefon rootlu ve twrp yüklü idi. acaba sebebi bu olabilir mi?
Evet bu sıkıntı yaratıyor olabilir. Mi flash ile temiz kurulum yapın hocam. Forum içinde kurulum adımları mevcut

yusuf23

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
yusuf
Cihazım
mix 2
İnternete bağlı olan başka bir cihazdan şifresiz hotspot açın ve sizin cihazla o internete baglanin. Sonrasinda gerekli işlemleri yaparsınız

Evet bu sıkıntı yaratıyor olabilir. Mi flash ile temiz kurulum yapın hocam. Forum içinde kurulum adımları mevcut
tamam üstadım şimdi mi flashı araştırıp kurulum yapacağım inşallah. teşekkürler...

ozgrcvdr

Süper Üye
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Bu olay genelde mi hesabından çıkış yapmadan yeni rom kurunca yada format data yapınca oluyor. Mi hesap adını (mail adresini) yada nonu girip şifre yazmanı ister.iki seçeneğin birinde klavye aktif olmaz.klavyenin aktif olduğu yere tıklayıp wifi şifresini yazıp o şifreyi kopyalamak gerek.sonra klavyenin aktif olmadığı yere tıklayıp,kopyaladığımız wifi şifresini yapıştırıp okey deyince wifi ye bağlanması gerekir

mefistotr

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
hzr
Cihazım
Mi Pro-Mi 5S
Banada oluyor o full wipe sonrası 2 çözüm buldum; 1. çözüm arkadaşların yazdığı gibi mi şifre yerine wifi şifresini yazıp kopyalama ve wifi kısmında girme, 2. çözümüm modem ayarlarına girip wifi şifresini devre dışı bırakarak telefonun şifresiz bağlanması. Sonra modem wifi şifresini koymayı unutmayın hocam. :)

yusuf23

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
yusuf
Cihazım
mix 2
Banada oluyor o full wipe sonrası 2 çözüm buldum; 1. çözüm arkadaşların yazdığı gibi mi şifre yerine wifi şifresini yazıp kopyalama ve wifi kısmında girme, 2. çözümüm modem ayarlarına girip wifi şifresini devre dışı bırakarak telefonun şifresiz bağlanması. Sonra modem wifi şifresini koymayı unutmayın hocam. :)
üstadım yorumunuz için teşekkürler. sıkıntı şu ki wifi açılmıyor, cihaz hiçbir kablosuz ağı görmüyor. hani bi görse dediklerinizi yapabileceğim ama belirttiğim gibi wifiyi görmüyor ve sim kartını okumuyor.galiba rom yüklemem gerek. bu konuda yol gösterirseniz minnettar kalırım siz değerli arkadaşlara...

Bu olay genelde mi hesabından çıkış yapmadan yeni rom kurunca yada format data yapınca oluyor. Mi hesap adını (mail adresini) yada nonu girip şifre yazmanı ister.iki seçeneğin birinde klavye aktif olmaz.klavyenin aktif olduğu yere tıklayıp wifi şifresini yazıp o şifreyi kopyalamak gerek.sonra klavyenin aktif olmadığı yere tıklayıp,kopyaladığımız wifi şifresini yapıştırıp okey deyince wifi ye bağlanması gerekir
yorumun için teşekkür ederim üstadım ama sorun şu ki modemi hiç görmüyor.

mi mix 2 için kurmam gereken romun linkini atabilir misiniz?

Kadakal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Tugrul
Cihazım
Mi 8
Meslek
Bilişim
Geçmiş olsun.
Aynı sorunu Mİ6 da yaşamıştım..eğer imei atıldı ise uçmuş olabilir..yeniden imei attırman gerekir..

Skorpi

Mi Max 3 ile Happy
Yönetici
Moderatör
Destek Ekibi
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cumhur
Cihazım
Kral..
cihazın içinde takılı bir adet sim kart var ve içinde internet paketi de mevcut. buna rağmen ne sim kartı okuyor, ne de wifiye bağlanıyor. bu arada telefon rootlu ve içinde twrp yüklü idi.
Bu işlemi yapamadan önce, madem TWRP de mevcut, keşke Full Backup almış olaydınız....yada eski bir Backup ınız varsa, 4 Wipe yaparak, Backupınızı restore edin...bunlar yoksa o zaman ya arkadaşların dediklerini yapın, olmazsa, IMEI leriniz uçmuş demektir.....geçmiş olsun

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

yusuf23

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
yusuf
Cihazım
mix 2
ustatlar cihaz da wifi sorunu var wifi aktif olmuyor yazılım atıldı wifi çalışmıyor sağlam çalışan romu lazım elinde olan upload ederse sevinirim

yusuf23

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
yusuf
Cihazım
mix 2
Mi mix 2 için sağlam çalışan rom linki verebilir misiniz üstadlarım.

sereftsn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
şeref
Cihazım
mi 8
Hocam sim kartta pin kodu aktif mi aynı sıkıntıyı bende yaşadım. Kartı başka telefona takıp pin kodunu kaldırın

Nurulika

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
Mikail
Cihazım
Redmi Pro
hocam şey yapın bazen şifreli ağa bağlanmıyor başka bir telefondan interneti açın ama internet şifresi olsun(güvenliği şifresiz yapın) ona bağansın öyle girin eğer olmazsa youtube ye xiaomi mi account bypass yazın orada bazı kişiler bazı yöntemlerle geçmiş orayı oradan yaparsınız

alf0606

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
orta
Cihazım
redmi 5 plus
hocam belliki cihazdaki imei format atınca uçmuş doğal olarak mobil internete bağlanamıyorsunuz fakat wifi ağını neden görmüyor bi fikrim yok cihazınızın uzman birinin elinden geçmesi lazım önce temiz rom atılcak sonra imei sorunu giderilecek keşke full yedek alsaydınız bu sorunu yaşamazdınız

Üst Alt