İpucu Fastboot "Press Any Key To Shutdown" Çözümü

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Merhaba arkadaşlar

Bir çok kullanıcımızın telefon üzerinden Fastboot'a girdiği zaman "fastboot devices" komutunu verip normal şartlarda telefonu görmesinin ardından, örnek veriyorum TWRP yüklemesinde "fastboot flash recovery recovery.img" komutunu verdikten sonra (aşağıdaki ekran görüntüsü) telefonunuzun sol üst köşesinde "Press Any Key To Shutdown" uyarısı aldığı görülmüştür ve daha sonrasında da telefonun hiç bir tepki vermediği gözlemlenmiştir. Tabi ki Driver larınızda sorun olmadığını düşünerek yazdım.

Çözüm:
Farklı bir PC (Windows 7) ile denemek, usb port değiştirmek veya en garantili yöntem USB çoklayıcı kullanarak bunu aşmak.

Umarım yardımcı olmuştur. Herkese iyi forumlar. :)

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Ben farklı pc ıle çözüyorum uzun zamandır bır adette coklayıcım var cozum olmuyor. Bu iş için elınızde lınk varmı yada ben aldım çözdüm dıyen varsa yenı bir coklayıcı alabilirim.

Sırf bu ıs ıcın kuzenımden dandik bı Notebook aldım hafızası bıle cok az 3-4 rom atınca doluyor :D ezıyet oluyor brıck edınce ve rom denemek ıstemıyorum brıck ıhtımalınden dolayı. En son aosp rom yükleme ınadımdan 5-6 defa brıck etmiştim

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Ben farklı pc ıle çözüyorum uzun zamandır bır adette coklayıcım var cozum olmuyor. Bu iş için elınızde lınk varmı yada ben aldım çözdüm dıyen varsa yenı bir coklayıcı alabilirim.

Sırf bu ıs ıcın kuzenımden dandik bı Notebook aldım hafızası bıle cok az 3-4 rom atınca doluyor :D ezıyet oluyor brıck edınce ve rom denemek ıstemıyorum brıck ıhtımalınden dolayı. En son aosp rom yükleme ınadımdan 5-6 defa brıck etmiştim
Hocam aslında sorun Windows 10 son birkaç güncellemesinden sonra bu durum meydana geldi. Bir çok çevremdeki kullanıcı USB port çoklayıcı ile çözdüğünü ifade etti ama marka veya model biliyorum maalesef :)

OyunClash

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Oyun Clash
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
15
Hocam aslında sorun Windows 10 son birkaç güncellemesinden sonra bu durum meydana geldi. Bir çok çevremdeki kullanıcı USB port çoklayıcı ile çözdüğünü ifade etti ama marka veya model biliyorum maalesef :)
Neyse bizde hala 1809 yüklü. Güncellemem de. Elinize sağlık bu arada.

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Haftaya memlekete gıttıgımde bakayım o zaman babamda oyle ıvır zıvırdan cok olur :) bende ıkı tane teklı var aslinda coklayıcıda denemez ama ıkısıde usb 2.0. Bazı yerlerde sorunun w10 yada 3.0 oldugu yazıyor. Pc deki portlarında hepsi 3.0 benım ıkı tane 2.0 var onlarda cozum olmamıştı. Konuyı bugun görseydim alır denerdım ama baska zamana artık :)

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Haftaya memlekete gıttıgımde bakayım o zaman babamda oyle ıvır zıvırdan cok olur :) bende ıkı tane teklı var aslinda coklayıcıda denemez ama ıkısıde usb 2.0. Bazı yerlerde sorunun w10 yada 3.0 oldugu yazıyor. Pc deki portlarında hepsi 3.0 benım ıkı tane 2.0 var onlarda cozum olmamıştı. Konuyı bugun görseydim alır denerdım ama baska zamana artık :)
Geri bildiriminizi bekliyoruz o zaman hocam :)

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Ottoman reklam olmazsa şunu aldım ve kendi pc 'mden flashlama yapabildim. çok iyi oldu bu iş 2 pc kullanmaktan kurtuldum :D

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

çoklayıcı 2.0 ben pc deki 2.0 ve 3.0 portlarına takarak denedim ikisinde de olumlu sonuç aldım.

birde usb uzatma kablosunun ucuna bağlayıp onu deneyim :D
;
bu şekilde de çalıştı

Son düzenleme:

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Ottoman reklam olmazsa şunu aldım ve kendi pc 'mden flashlama yapabildim. çok iyi oldu bu iş 2 pc kullanmaktan kurtuldum :D

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

çoklayıcı 2.0 ben pc deki 2.0 ve 3.0 portlarına takarak denedim ikisinde de olumlu sonuç aldım.

birde usb uzatma kablosunun ucuna bağlayıp onu deneyim :D

bu şekilde de çalıştı
Teşekkürler hocam geri bildirim için. Bu arada geçmiş olsun sevindim :) Aynen uzatmayı da deneyin hocam ;)

Üst Alt