Satış F.Öksüz * Xiaomi Ön Ödemeli Genel Satış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Brznklc

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berzan
Cihazım
Mi9T
Meslek
Kuaför
Konular
6
kardeşim ben seninle düzgün konuşabilirim hatta senden özür dileyebilirim. ancak üslubu bozuk olan arkadaşımıza kullandığının gereği olarak o şekilde cevap verdim.. durumu kişiselleştirmesi gereken sen değilsin
Ben senin açtığın konuya istinaden bir yorum yaptım kardeşim. Daha önceki iletileri göz önünde bulundurarak değil. O sebeptendir ki senin verdiğin o üslupsuzca cevap direkt şahsımadır. Ben şahsi görüşümü dile getirdim ve gerçektende fiyatların uçuk olduğunu söylerim. Tm piyasası karışık şuanda ama verdiğin sürede uzunca..

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

GöZTePeLee

Asla ölmeyen ve Hay Olana tevekkül et.(Furkan/58)
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
12
Ben senin açtığın konuya istinaden bir yorum yaptım kardeşim. Daha önceki iletileri göz önünde bulundurarak değil. O sebeptendir ki senin verdiğin o üslupsuzca cevap direkt şahsımadır. Ben şahsi görüşümü dile getirdim ve gerçektende fiyatların uçuk olduğunu söylerim. Tm piyasası karışık şuanda ama verdiğin sürede uzunca..

tekrar söylüyorum.. madem şahsınadır şahsından özür dilerim.. amma, lakin ve fakat cevap verdiğim arkadaşa istinadendi üstüne alınmana gerek yok

Brznklc

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berzan
Cihazım
Mi9T
Meslek
Kuaför
Konular
6
tekrar söylüyorum.. madem şahsınadır şahsından özür dilerim.. amma, lakin ve fakat cevap verdiğim arkadaşa istinadendi üstüne alınmana gerek yok
Tm kardeşim madem öyle algıladın kusur bizimdir. Hayırlı ve bol kazançlı satışlar nasip eylesin Rabbim..

kerem demir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
krmdmr
Cihazım
mi note pro
Konular
1
Bu fiyatlara gider mate 9 alırım daha iyi.
Bu isin kurali bu yeniyi alacağım diyorsan keriz gibi silkelenirsin.

Ticaretini yapan adamı da silkeledikleri icin oda musterisini silkeler.

eren2535

Canım kızım
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aydın
Cihazım
xiaomi mi8
Meslek
matbaa
Konular
3
kaçlira olduğunu sen okuyamıysn kardeşim.senden 1000 lira fazlasını istiyo.okuduğunu anlamaya çalış.illa alınacaksa forumda satış yapan sefa bey var.o daha makul fiyatlar çekecektir beklemek lazım
Ben zaten almayı düşünmüyorum mi5 bana yetiyor
Galiba sen okuyamıyorusun
Siyah 6*64 1890 TL
1890-1296=594 TL fark var
1000 TL değil
Zaten senin türkiyede aldığın Samsung iPhone v.s
zaten yaklaşık o kadar karla satılıyor

xtrem06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ramazan
Cihazım
Mi9 lite
Konular
2
Çin'de hiç bir yerde xiaomi'nin belirlediği fiyattan satan yok. kimse boşuna çıkış fiyatı şu diyerek çıkış fiyatını baz almasın.xiaominin saçma sapan müşteri çekme taktiği bu. fiyatlar gayet uygun arkadaşın.

send by : Mi5 & Tapatalk

TinyDeal.com

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
TinyDeal.com
Cihazım
Xiaomi
Konular
137

TinyDeal.com

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
TinyDeal.com
Cihazım
Xiaomi
Konular
137

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Arkadaşlar açıkçası her yeni Mi serisi cihazda bu tartışmalar hep yaşanıyor... Mi3, Mi4, Mi5 ve şimdi de Mi6. :)

Satışa ilk kim açacak ve kurban olarak kendini ortaya sunacak diye merak ediyordum ve f.oksuz hocam bir adım önce çıktı. Dürüstçe söylemek gerekirse ben 2200-2300 civarı bir fiyat bekliyordum ama ön ödemeli 1900 gibi bir fiyat sundu ama tepkilerden yine de kurtulamadı.

Fiyat yüksek diyerek tepki veren arkadaşlarımıza öncelikle Xiaomi'nin satış politikasını açıklamamız gerekli. Mi serisi cihazlar Çin'de satışa çıktığı ilk bir kaç saniye içerisinde tamamen tükenir. Xiaomi ilk bir kaç ay yüksek stok vermez ki bu cihazlar nadir bulunsun, değerli olsun. Şanslı ve azimli Çin vatandaşları hemen girip bir kaç saniyede satın alırlar ve büyük çoğunluğu satın aldıkları bu cihazları aracılara kar ile satarlar. Bu aracılar ise kendi karlarını ekleyerek internet sitelerine satar. Siteler ise cihazları yurt dışında isteyen kişilere. Tabii kendi karlarını koyarak :) Bu süreçte 300-350$ fiyatı olan telefon 500-550$ hatta daha yukarı fiyatlara satılır. Yani ilk bir kaç ay boyunca bahsedilen uygun fiyatlardan bulunması oldukça zor. Hatta fiyattan da öte bulunması zor. Hatta ilk Mi5'ler aklıma geldi... Forumda arama yaparsanız görebilirsiniz 1000 lira altında olması gereken cihazlar 2500 liraya satılmıştı. Özetle Mi6 isteyen arkadaşların yaz sonuna kadar beklemeleri ya da ortalama 2000 lira ve üzerini gözden çıkarmaları gerekli.

Kişisel düşüncem ise... Bu fiyatlara alınır mı yok bence hayır. Eğer acil telefon ihtiyacım varsa Mi5 veya Mi5s alırım, bekleyebilecek durumdaysam da beklerim. Alana da, bekleyene de, satana da her hangi bir eleştiri getiremiyorum. Herkes kendi açısından haklı ve geçerli sebepleri var. Böyle bir sistem içinde anlamsız eleştiri ve hatta hakaretler ile birbirimizi kırmak ise yapılacak en mantıksız şey gibi geliyor.

Conconist50

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
67
Tartışmaya gerek yok beyler daha ucuzunu bukursanız satıcıya fiyato düşürmesini söylersiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt