Rom Evolution X android 14

FRkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
mi 9t pro
Konular
0
OrangeFox-R11.1_0-dynamic_partitions-b4-Unofficial-raphael" 'ı adlı recovery'yi indirip fastbootla yükle hocam sonra format data yap önce a11 firmware'i adb push yapıp flashla sonra yine adb push ile romun kendisini gönder sonra onun zip dosyasını flashla. Flashladıktan sonra rebootlamaya kalkınca no os installed diye uyarı veriyor onu takma reboot et kurulmuş olacak.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

f2fs biçimi zorunlumu hocam bu romda ? benimki ext4 çünkü.

FRkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
mi 9t pro
Konular
0
Ofox ile hemen değiştiriliyor hocam
utanarak yazıyorum fakat bir sorum olacak cevaplarsanız çok memnun olurum, daha önce bu kadar ayrıntılı bir rom kurma işlemi yapmadım tek yaptığım şey system-wipe vs sıfırlayıp romu flaş edip format datadan sonra sistemi başlatmaktı. şuan daha sade ve stabil olması için aosp romlara bakmaya başladım vebu romu gözüme kestirdim. eğer vaktinizi almazsa sırasıyla hangi adımları izlemem gerektiğini yazabilir misiniz? yukarıdaki yorumları biraz okudum fakat benim bilgi düzeyimi biraz aşıyor. mesela ofoxu direk şimdiki sürümden flaslasam güncellenir mi yoksa zorunlu olarak fastboottanmi yapmam gerekiyor? çünkü daha önce ofoxu sadece kendi içinden baska bir dosyayı flaslayarak güncellenmiştim.

QCerberusQ

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan Enes
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
8
utanarak yazıyorum fakat bir sorum olacak cevaplarsanız çok memnun olurum, daha önce bu kadar ayrıntılı bir rom kurma işlemi yapmadım tek yaptığım şey system-wipe vs sıfırlayıp romu flaş edip format datadan sonra sistemi başlatmaktı. şuan daha sade ve stabil olması için aosp romlara bakmaya başladım vebu romu gözüme kestirdim. eğer vaktinizi almazsa sırasıyla hangi adımları izlemem gerektiğini yazabilir misiniz? yukarıdaki yorumları biraz okudum fakat benim bilgi düzeyimi biraz aşıyor. mesela ofoxu direk şimdiki sürümden flaslasam güncellenir mi yoksa zorunlu olarak fastboottanmi yapmam gerekiyor? çünkü daha önce ofoxu sadece kendi içinden baska bir dosyayı flaslayarak güncellenmiştim.
hocam global mi cihaz çin mi

Ofox açmak için recovery moda alın

2: İlk önce (dosyalar kısmına ekledim) dosyasını flashlıyoruz

3: Sonrasında flashlayıp ardından yeniden kurtarma modunda başlatın (büyük ihtimal kurduktan sonra kendisi zaten oto başlatacaktır)

4: Rom Fw dosyalarını telefona atın

5: Önce (cihazınız globalse global olan çinse çin olan V ile başlayanlardan) dosyası sonra ROM dosyasını flashlayın

6: İşlem bittikten sonra Format data yapalım (Dinamik olmayan romlardan geliyorsa zorunludur)

7: Yeniden Başlatalım

Notlar: Kurtarma sırasında ROM'u yanıp sönerken, aşağıdaki gibi herhangi bir hata alırsanız, görmezden gelin
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Ekli dosyalar

• legacy to retrofit dynamic by @raphael_alpha (1).zip
    1,5 MB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:

QCerberusQ

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan Enes
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

hocam bu videoda kurulum adımları gösterilmiş siz derpfest yerine evo x rom indireceksiniz adımlar aynı şekilde

FRkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
mi 9t pro
Konular
0
hocam global mi cihaz çin mi

Ofox açmak için recovery moda alın

2: İlk önce (dosyalar kısmına ekledim) dosyasını flashlıyoruz

3: Sonrasında flashlayıp ardından yeniden kurtarma modunda başlatın (büyük ihtimal kurduktan sonra kendisi zaten oto başlatacaktır)

4: Rom Fw dosyalarını telefona atın

5: Önce (cihazınız globalse global olan çinse çin olan V ile başlayanlardan) dosyası sonra ROM dosyasını flashlayın

6: İşlem bittikten sonra Format data yapalım (Dinamik olmayan romlardan geliyorsa zorunludur)

7: Yeniden Başlatalım

Notlar: Kurtarma sırasında ROM'u yanıp sönerken, aşağıdaki gibi herhangi bir hata alırsanız, görmezden gelin

çok teşekkür ederim bu adımları zaten xda sitesinde okumuştum ama benim anlamadığım dsp kurulumu ve pc kurulumu adlı 2 ana başlık vardı. dsp kurulumuna başlarken ofoxta direk format data yapıp yazdığınız adımlar onun ardından yapılıyordu. format data yaptiktan sonra teldeki dosyalar tamamen gideceğini bildiğim için bir anlam verememiştim ve elimde şuan bir pc olmadığından cihazın açıklayacağını düşünmüştüm ama şimdi daha iyi anladım tekrar çok teşekkür ediyorum

ve cihazımda şuan HyperOs eu rom kurulu bu durumda sanırım avrupa farmware dosyasını indirmem gerekiyor

FRkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
mi 9t pro
Konular
0
şimdi biraz araştırma yaptım galiba siz romu değilde direk cihazı sordunuz, model numaram M1903F11G yani global olduğu anlamına geliyor.

Son düzenleme:

QCerberusQ

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan Enes
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
8
çok teşekkür ederim bu adımları zaten xda sitesinde okumuştum ama benim anlamadığım dsp kurulumu ve pc kurulumu adlı 2 ana başlık vardı. dsp kurulumuna başlarken ofoxta direk format data yapıp yazdığınız adımlar onun ardından yapılıyordu. format data yaptiktan sonra teldeki dosyalar tamamen gideceğini bildiğim için bir anlam verememiştim ve elimde şuan bir pc olmadığından cihazın açıklayacağını düşünmüştüm ama şimdi daha iyi anladım tekrar çok teşekkür ediyorum

ve cihazımda şuan HyperOs eu rom kurulu bu durumda sanırım avrupa farmware dosyasını indirmem gerekiyor
Hocam format data yapmadan kurulum adımlarındaki dosyalari indirip bu adımları yapıp en son format data yapabilirsiniz pc ye gerek kalmaz

şimdi biraz araştırma yaptım galiba siz romu değilde direk cihazı sordunuz, model numaram M1903F11G yani global olduğu anlamına geliyor.
O zaman global fw indirin hocam

FRkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
mi 9t pro
Konular
0
Hocam format data yapmadan kurulum adımlarındaki dosyalari indirip bu adımları yapıp en son format data yapabilirsiniz pc ye gerek kalmaz

O zaman global fw indirin hocam
son kez soruyorum kusura bakmayın biraz yüzsüzluk gibi oluyor ama cahillik başa bela işte .d romu kurup herşeyi yaptiktan sonra format data yapip dosya biçimini f2fs yapmam gerekiyor degilmi ? kendi sitesindeki kurulum notlarinda böyle birşey yaziyor fakat sizin attığınız videoda veya kurulum rehberinde böyle birşey göremedim.

QCerberusQ

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan Enes
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
8
son kez soruyorum kusura bakmayın biraz yüzsüzluk gibi oluyor ama cahillik başa bela işte .d romu kurup herşeyi yaptiktan sonra format data yapip dosya biçimini f2fs yapmam gerekiyor degilmi ? kendi sitesindeki kurulum notlarinda böyle birşey yaziyor fakat sizin attığınız videoda veya kurulum rehberinde böyle birşey göremedim.
Evet hocam öyle yapın format data yaptıktan sonra dosya sistemini f2fs çevirin

Üst Alt