Yardım Evofone rezaleti...

casewalker

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kaan
Cihazım
redmi note 7
Konular
2
İçine sim kaçtı şikayeti ile garantiye gönderdiğim ve çalışır vaziyette olan telefonum için anakart yanmış diye 970 lira kitlediler ne yapmam lazım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cihazı zaten hiçbir şekilde kurcalamadım neyine anakart yanmış diye para kitlerler anlamadim ki.Benim fikrimce serviste bir halt yediler ve anakartı yaktılar durumu bize kitliyorlar bunun başka açıklaması olmaz ki

casewalker

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kaan
Cihazım
redmi note 7
Konular
2
Yanığına göre değişir. Sadece bölgedeki küçük yanıklar herhangi bir sıkıntı çıkarmaz. Bu tip sorunlarda para istemeleri gayet normal ama açıkcası bu fiyat bana da fazla geldi.
500 600 deseler tamam derim de 975 çok ya az daha ekleyip bir üst modelini alırım daha iyi

Aynen öyle babadan oğula geçer neyse bakalım halledilir herhalde hocam.
umarım...

Oyla:

TedMosby

Ragnar Lothbrok
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taner
Cihazım
Mi 9T
Konular
21
Bende şemsiye aldım ilk gün kırıldı ertesi günü yolladım daha şemsiyeyi hiç kullanma fırsatım olmadı yani tamir etmeden gönderdiler. Hakem heyetine başvurdum savunması istendi bekliyoruz bakalım...

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
ufak bir dokunuş da sim kart tırnaklarının kırılcağını sanmıyorum cımbızla çekmeye çalıştım çıkmadı bende garantiye gittim.

fiyatı söylediklerinde ben de kalsın yarın gelip alacağım dedim gsm iletişime göndereceğim sanırım
Maalesef kontaklar çok hassas. Ben de Mi4 ile aynı sorunu yaşamıştım. Allah'tan bilinçli bir şekilde müdahale edip anakarta zarar vermedim. Tabi kontaklar kırlldığı için yuvayı değiştirmekle kurtardım.

Oyla:

casewalker

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kaan
Cihazım
redmi note 7
Konular
2
Maalesef kontaklar çok hassas. Ben de Mi4 ile aynı sorunu yaşamıştım. Allah'tan bilinçli bir şekilde müdahale edip anakarta zarar vermedim. Tabi kontaklar kırlldığı için yuvayı değiştirmekle kurtardım.
servisten alınca direk gsm iletişime gideceğim zaten evofone nun kendine hayırı yok zaten

Oyla:

Shewky

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Şevki Akdemi
Cihazım
Mi2
Konular
4
Fiyat normal. Ülkemizdeki imei kayıt ücretini düşününce az bile hatta. Anakartla birlikte imei de değişmiş olmuyor mu? Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

casewalker

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kaan
Cihazım
redmi note 7
Konular
2
Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Geçmiş olsun hocam anakart arızası demişler ama cihaz çalışmıyor dememişler, bence siz gidin hem cihaz verdiğiniz gibi çalışır durumda mı bakın hemde cihazınızı servisin elinden kurtarın. Emin olun büyük bir ihtimal sim kartı içinden çıkartmak haricinde hiç bir işlem gerekmiyordur, düşük bir ihtimal ise çok daha uyguna işi çözecek birini bulabilirsiniz.

Bir çok yorumda bakıyorum anakartın ne şekillerde yanabileceğinden, ne tip durumlar oluşacağından bahsedilmiş.
Cihaz anakart arızası denmesine rağmen, halen çalışır durumda olup olmadığını bilmiyorum ama...
Fakat adamın ısrarla çalışır ve aktif kullanılabilir durumda gönderdim dediği cihaza nasıl olurda anakart arızası deyip üstüne birde kendisi zaten 1000 lira eden bir cihaza 1000 liraya yakın ücret çıkartıyorlar dememiş kimse. Bu noktada tüketicide bir sıkıntı görüyorum ben. Ama bir yandanda tüketicinin bu zihniyetinden dolayı servisin kendince böyle icraatlar yapmasını normal karşılıyorum.

Hayırlısı olsun.

Oyla:
Üst Alt