İpucu En Doğru Şekilde Batarya Kullanım Rehberi [Doğru Bilinen Yanlışlar]

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
Bendeki adaptörler kaliteli olmasına rağmen ,USB kabloların bazıları tirt ,bazıları ise hızlı sarj hic desteklemiyor .

Kısaca yavaş şarjın bataryaya olumsuz etkisi olur mu ?

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Bendeki adaptörler kaliteli olmasına rağmen ,USB kabloların bazıları tirt ,bazıları ise hızlı sarj hic desteklemiyor .

Kısaca yavaş şarjın bataryaya olumsuz etkisi olur mu ?

Kablolar çok kalitesiz ise kullanmanızı önermem. Aktarımı doğru şekilde yapamayabiliyorlar. Fakat hızlı şarj ve normal şarj konusuna değinecek olursak; standart şarj etmek hızlı şarj etmekten çok daha faydalıdır. Hızlı şarj teknolojisi bir bataryayı olması gerektiğinden daha kısa ömürlü yapmaktadır.

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
Teşekkürler.
Bende kaliteli kabloların bazıları bozuk yada bozulmak üzere.
Her cihazın kendine ait adaptor ve kabloau olmasına rağmen evdekiler sağolsun kaybediyor yada karıştırıyor .

Kısa sürede yeni kablolar almam lazım o zaman .

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Teşekkürler.
Bende kaliteli kabloların bazıları bozuk yada bozulmak üzere.
Her cihazın kendine ait adaptor ve kabloau olmasına rağmen evdekiler sağolsun kaybediyor yada karıştırıyor .

Kısa sürede yeni kablolar almam lazım o zaman .

"Bozulmak üzere" yi alıntılayarak;
Eğer kullanmış olduğunuz adaptör veya kabloda fiziksel bir hasar varsa orjinal olsa dahi kullanmanızı önermem hocam. Elektronik ürünler fiziksel darbelerde yarardan çok zarar getirebilir. Eğer kaliteli bir markadan kullanıyorsanız pek sorun olmayacaktır fakat yine de fabrikasyon orjinal ürünler kullanmanız sizin yararınıza olacaktır. :)

Biscuit

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
İç İletişim Uzmanı
Konular
14
Hocam çok güzel bilgilendirme yapmışsın, teşekkür ederiz :)

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
Smart cihazların piyasaya çıktığından bu yana sürekli kullancıların dile getirdiği Batarya performansı ve bu performansı doğru nasıl kullanacağına dair milyonlarca soru ve cevabı yayınlanmıştır.Bu konuda detaylı ve doyurucu açık net paylaşım sizin tarafınızdan yayınlandı.Emeğinize elinize sağlık.Teşekkürler..Ve kızmazsanız...Size şu sıfatı vereceğim..''FORUMUN ATOM KARINCASI''her konuda siz varsınız diğer arkadaşlarımız alınmasın sakın onlarda işleri güçleri el verdiği ölçüde hep buradalar..Sevgiler...

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Smart cihazların piyasaya çıktığından bu yana sürekli kullancıların dile getirdiği Batarya performansı ve bu performansı doğru nasıl kullanacağına dair milyonlarca soru ve cevabı yayınlanmıştır.Bu konuda detaylı ve doyurucu açık net paylaşım sizin tarafınızdan yayınlandı.Emeğinize elinize sağlık.Teşekkürler..Ve kızmazsanız...Size şu sıfatı vereceğim..''FORUMUN ATOM KARINCASI''her konuda siz varsınız diğer arkadaşlarımız alınmasın sakın onlarda işleri güçleri el verdiği ölçüde hep buradalar..Sevgiler...

Estağfurullah hocam, güzel yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum. Elimden geldiğince, bilgim yettiğince yardımcı ve faydalı olmaya çalışıyorum. Bu tarz güzel yorumlarla karşılık alabilmek mutlu etti beni. Tekrardan çok teşekkür ederim, eksik olmayın. sun~~ :)

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Sayın Peocawe hocam,Elinize, emeğinize sağlık, güzel ve yararlı bir bilgilendirme paylaşımı olmuş, teşekkürler

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
Estağfurullah hocam, güzel yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum. Elimden geldiğince, bilgim yettiğince yardımcı ve faydalı olmaya çalışıyorum. Bu tarz güzel yorumlarla karşılık alabilmek mutlu etti beni. Tekrardan çok teşekkür ederim, eksik olmayın. sun~~:)
Rica ederim...nod~~

Üst Alt