İpucu En Doğru Şekilde Batarya Kullanım Rehberi [Doğru Bilinen Yanlışlar]

teyubesk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Redmi Note10Pro
Meslek
Tekniker
Konular
6
Hocam ideal olan yuzde 20 yüzde 80 demişsiniz. Şimdi yüzde yüz olmadan mi şarjdan çıkarmak doğru yok yoksa yüzde 100 olduktan hemen sonra mi
Tavsiye edilen günlük kullanım şekli mümkün mertebe %20 nin altına inme %80 in üstüne çıkma mecbur kalmadıkça

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Hocam ideal olan yuzde 20 yüzde 80 demişsiniz. Şimdi yüzde yüz olmadan mi şarjdan çıkarmak doğru yok yoksa yüzde 100 olduktan hemen sonra mi

Hocam o size bağlı olarak değişecektir. 100’ kadar doldurmanız çok olumsuz bir durum değil tabii ki. Sadece birazcık daha sağlıklı oluyor önerdiğimiz değerlerde tutmak.

aydincanberber67

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aydıncan
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
4
Cihazınız yeni ise bataryanın alışma dönemini atlatması gerekiyor. Aslında yapay zeka olayı da burada devreye giriyor. Sizin kullanım alışkanlıklarınızı öğrenip, ona göre davranış sergiliyor. Bir süre sonra yavaş yavaş bataryanızın daha verimli hale geldiğini görebilirsiniz.
Evet yeni bir cihaz, teşekkürler cevap için. Ayrıca, iPhone'da pil sağlığını öğrenebiliyoruz, bunu Xiaomi'de nasıl yapıyoruz?

Blues_3000

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Forever
Cihazım
Redmi
Konular
11
Böylesine güzel bir bilgi verdiğiniz çok teşekkür ederim.

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Böylesine güzel bir bilgi verdiğiniz çok teşekkür ederim.

Rica ederim hocam. :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Evet yeni bir cihaz, teşekkürler cevap için. Ayrıca, iPhone'da pil sağlığını öğrenebiliyoruz, bunu Xiaomi'de nasıl yapıyoruz?

Çeşitli root isteyen uygulamalar vardı fakat en sağlıklısı hangisidir bilgim yok hocam, kendim kullanmadım...

TEKE

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kıtkat
Cihazım
Mi8Se
Meslek
çaycı
Konular
1
20 ile 80 arasında istediğiniz kadar çıkarıp takmanın bi sorunu yok bence. Ben minimum 40a indiğinde müsait olursam şarja takıp 80de otomatik durduruyorum.

Hakanbkrc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan bkrc
Cihazım
Hakan
Konular
12
''En uzun pil ömür için cihazınızın şarj oranını "düz" yani, % 0-100 yerine % 20-80 arasında şarj etmeniz anlamına gelir. '' buradaki düzü açıklayabilirmisiniz birde telefonu neden %80 yüzde yüz olunca ne degişiri arada 20 gibi birşey oynuyor ben hep yüzde yüz olmasından yana biriyim Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
''En uzun pil ömür için cihazınızın şarj oranını "düz" yani, % 0-100 yerine % 20-80 arasında şarj etmeniz anlamına gelir. '' buradaki düzü açıklayabilirmisiniz birde telefonu neden %80 yüzde yüz olunca ne degişiri arada 20 gibi birşey oynuyor ben hep yüzde yüz olmasından yana biriyim Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Görseller ile açıklamıştık konuda bunu. 20-80 arası pilin en sağlıklı kaldığı yüzde oranlarıdır. Daha uzun bir pil ömrü istiyorsanız ve şartlar uygunsa bu şekilde kullanmaya özen gösterebilirsiniz.

Hakanbkrc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan bkrc
Cihazım
Hakan
Konular
12
Görseller ile açıklamıştık konuda bunu. 20-80 arası pilin en sağlıklı kaldığı yüzde oranlarıdır. Daha uzun bir pil ömrü istiyorsanız ve şartlar uygunsa bu şekilde kullanmaya özen gösterebilirsiniz.
sürekli yüzde yüz yaparsak problem olurmu

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
sürekli yüzde yüz yaparsak problem olurmu

Hocam dedim ya; sadece batarya daha uzun süre, daha sağlıklı kalmış olur bu yöntem ile. Tam dolum problem yaratacak olsa, onu da belirtirdim konuda.

Üst Alt