Sohbet Elveda Xiaomi - Hoş geldin Samsung!

Lim0n

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Limon
Cihazım
Poco X6 Pro
Konular
119
Geçilir hocam geçilir. Kullanan arkadaşlarım olsun, kendi elimle deneyimlemem olsun, değer hocam. En son ne zaman Samsung kullandınız bilmiyorum ama şu an gerçekten iyi cihazlar. Özellikle yazılımı gayet harika.
Ben cihazları için değil de yazılımı için konuşmuştum hocam. Estetikliği bile eksi durumda yazılımın. Ama siz beğendiyseniz sorun yoktur. Güle güle kullanın.angel~~

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Darısı bizim başımıza hocam. Hayırlı olsun güle güle kullanın.
Çok sağolasın hocam, inşallah siz de çıkarsınız MİUİ denen bataklıkdan.
Samsung'a da geçilmezdi ama hayırlı olsun hocam.
Geçilir hocam geçilir, Ben en son S9 kullanmıştım, yeni OneUİ arayüzü çok iyi, çok mühteşem.
Düşüncelerinize katılıyorum xiaomi kullanıcısını çok yoran bir marka tepe model güçlü cihazlarda bile insanlar rom arayışına giriyor yok şu rom stabil bu rom stabil herkes ya eski sürüme yada custom rom arayışına giriyor bu marka bu şekilde yürümez hızlı yükseldi hızlı çakılır tek avantajı fiyatı uygun fiyata verdiği donanımla gözümüzü boyuyor.
Benim kendi düşüncem ya telefonlardaki kar payını yükseltip miui için doğru düzgün bi yazılım ekibi kurulmasi yada xiaominin harmonyos geçiş yapması Huawei sonuçta herkese kapısını açtı harmonyos ios gibi kendi arayüzü var ve mikro kernel kullanıyor Android gibi zamanla yavaşlama performans kaybı olmadığını söylüyor Huawei bakalım gelecekte neler olucak.
Yeni cihazınız hayırlı olsun güle güle kullanın hocam.
Aynen hocam. Mi 10 geçen yılın tepe modeli, aldığım günden rom değiştiriyorum. Artık vakit de yok. 60 GB dosyayı her defa oraya buraya taşımaktan TWRP wipe yapmaktan yoruldum, HarmonyOS-e geçseler çok iyi olur. O zaman Harmony-ni tek Huawei geliştirecek, adamların geliştirici timleri de çok iyi ve çok büyük. iOS gibi olur, farklı markalar kullanır, ama tek bir marka geliştirir ve sunar hem kendine hem diğerlerine.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ben cihazları için değil de yazılımı için konuşmuştum hocam. Estetikliği bile eksi durumda yazılımın. Ama siz beğendiyseniz sorun yoktur. Güle güle kullanın.angel~~
Hocam estetik bakımdan konuşursak en iyileri zaten OneUİ, MİUİ ve ColorOS. Yazılım stabil çalışmıyorsa ne kadar estetik olduğu artık fark etmiyor kullanıcı için. MİUİ 12.5 çok iyi çok güzel de stabil çalışmıyor, cihaz eskiden kurt gibiydi, şimdi kurtcuk gibi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ha OneUİ-in gördüğüm en büyük eksisi nedir derseniz, çok fazla servis barındıyor. Formatdan sonra Play Store üzerinden 25, Galaxy Store üzerinden 50 tane uygulama güncellemesi yaptım.

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Oneui dan önce 50 kere arayüz değiştirdi Samsung. Sonunda iyi birşey yapmış gibi duruyor. (aynısını xiaomi den bekliyoruz) Kendi işlemcisinide üretmezse bence daha iyi olur.

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Oneui dan önce 50 kere arayüz değiştirdi Samsung. Sonunda iyi birşey yapmış gibi duruyor. (aynısını xiaomi den bekliyoruz) Kendi işlemcisinide üretmezse bence daha iyi olur.
Aynen. Sonunda deneye-deneye en iyi arayüzlerini oluştura bildiler. İşlemci kısmında aslında mecburlar. Zira Snapdragon işlemciler her geçen gün daha pahalanıyor. Ayrıca Exynos-u optimize etmek onlar için daha kolaydır diye düşünüyorum, kendi işlemcileri zaten. Şu an AMD ile çalışıyorlar. İşlemcilerin gpu-ları RDNA2 bazında hazırlanacaq. Merak ediyorum doğrusu.

AhmetRyzen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
AhmetRyzen
Cihazım
Redmi Note 11 S
Meslek
Bilgisayar Tamirci
Konular
4
Xiaomi 2-3 yıl önce falan çok iyiydi. Şimdiki çıkan telefonlar yazılımsal sorun, fiziksel sorunlar ile karşı karşıya. Birçok telefon/tablet kullandım. Aralarında en iyileri Samsung ve Apple'dı. Yüksek donanımlı ağır yazılımlı bir telefon almak yerine giriş/orta seviye hafif yazılımı bir telefon almak daha mantıklı olur.

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Xiaomi 2-3 yıl önce falan çok iyiydi. Şimdiki çıkan telefonlar yazılımsal sorun, fiziksel sorunlar ile karşı karşıya. Birçok telefon/tablet kullandım. Aralarında en iyileri Samsung ve Apple'dı. Yüksek donanımlı ağır yazılımlı bir telefon almak yerine giriş/orta seviye hafif yazılımı bir telefon almak daha mantıklı olur.
+ orta seviyye cihaz almak demek daha geniş topluluğu olması demek. Örnek: Bu gün Redmi alırsan redmi için tonlarca mod, kernel,rom var. Aralarında EU-romdan daha iyileri bile var+MİUİ-dan bıktıysan AOSP kurarsın. Ama tepe Mİ modellerinde EU romlardan başka pek alternativ yok. Çünki cihaz pahalı diye alan insan az, az olduğu için geliştiriciler de daha az yoğunlaşıyor. Mi 10 için stabil, güncel AOSP rom yok mesela, kernel yok, mod yok. EU romlara bağımlısın, onlar da pek bir şey geliştirmiyor.

Heridos

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alpay
Cihazım
Mi9T Pro
Konular
4
Merhaba arkadaşlar. Beni bazılarınız açtığım konulardan, bazılarınız da Mi 10 cihazımdakı bildirim sorunu konularından tanıyordur her halda. Ben Xiaomi ekosistemine ilk Mi 8 ile girdim. Sonra Mi 9, sonraysa Mi 10 ile yoluma devam etdim. Xiaomi demek MİUİ arayüzü demek. Mi 8 ile MİUİ 9.5 kullandım. Resmen aşık olmuştum. Çok hızlı ve 0 sorunlu bir arayüzdü. Sonra MİUİ 10 geldi. Yanında çok fazla sorun getirdi, gerek bildirim sorunları olsun, gerek ısınma sorunları olsun ve b. Sonra MİUİ 11 geldi, bu sorunlar kismen düzeldi. MİUİ 12 geldi, sorunlar tekrar başladı, ama MİUİ 12.5 ile sorunlar çözülmedi. ve benim MİUİ 13-ü bekleyecek sabrım da kalmadı.

Xiaomi-de en sevdiyim cihaz Mi 10 oldu. Cihazı donanım olarak çok seviyorum, her ihtiyacımı karşılayacak düzeyde, ama MİUİ arayüzü her geçen gün daha sorunlu oluyor. Ve bunları çözmeye çalışmaktan, beklemekten bıkıyorum. En son bildirim sorunu ortaya çıktı. Ne yaparsam yapayım çözemedim. Diğer Mi 10 kullanıcılarında böyle bir sorun yok. Anlayamadığım tarafı da bu. Cihaz hasarsız, İMEİ felan atılmadı, ama ne yapsam da bildirimler gelmiyordu. Ben bu sorunlardan bıktım.

Bu yüzden artık donanımı iyi bir cihaz aramak yerine arayüzü iyi bir cihaz kullanmak istedim. OnePlus desen hem arayüzü çok basit, hem donanıma bağlı hataları fazla, Oppo desen Azerbaycanda yok, Huawei desen Google Servisleri yok (en büyük eksisi Youtube uyğulamasını kullanamak, browserle girmek bence çok yorucu). Apple desen iOS bana göre değil. Geriye Samsung kaldı. Yenilenmiş OneUİ arayüzünü en son 2 ay önce Galaxy S21 Ultra ile test etdim ve aşık oldum. Hem sorunsuz, hem çok hızlı çalışıyordu. Bu yüzden Samsung-e geçmek istedim.

Bu gün Galaxy S21+ 128 GB modelini aldım. Elime geçti. Ve Gayet memnunum. Arayüzü çok iyi, çok mükemmel. Donanım kıyaslaması yapmayacağım, siz de yapmasanız iyi olur, zira telefonu değiştirme nedenim donanım değil, arayüzdü. Ben arayüzden memnunum, 120 Hz ekranla Mi 10-dan daha hızlı çalışıyor. Umarım Xiaomi büyük bir atılım geçirir ve MİUİ geliştirme sürecini iyileştirir. Zira arayüzü ve arayüz optimizasyonu, ayrıca ram yönetimi çok rezil bir yönde gidiyor.

Kısaca artık Xiaomi kullanmayacağım, ama forumda aktiv olarak kalacağım. Elimden geldiğince Xiaomi ve Androidle alakalı konular açacağım ve ya yardım edeceğim.
Yerinde bir karar gerçekten tebrik ederim. Tüm yakınlarına Xiaomi aldırdım. Hepsi ayrı bir isyanda. Bende de şu an çağrı bildirimi gelmiyor. Lanet olsun böyle telefona. İphoneden bir daha hayatta vazgeçmeyeceğim.

Lim0n

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Limon
Cihazım
Poco X6 Pro
Konular
119
Hocam şu bahsettiğiniz muhteşem arayüzden birkaç ekran görüntüsü atabilir misiniz rica etsem

Kafkef

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Volkan
Cihazım
Pocophone F1
Konular
5
Mi 9t kullanıyorum. İlk aldığımda çok iyiydi yazılım ama günden güne daha kötü oldu sanki ekran süresi düştü. Samsung m51 denedim bir süre gerçekten güzeldi ama exynos işlemcili telefon alınmaz. Oneui güzel gerçekten.

raqli001

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ilqar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
8
hayirli olsun hocam inwallah herwey isdediyiniz gibi olur hakikaten xiaomi eskiden daha saglam rom arayuzu vardi wimdi illaki ozellewdirilmiw rom kullanmaliyiz ne analdim be bu iwden
Birde qardawim neciye bawini bagaladin soruwmag ayib olmazsa

Üst Alt