Sohbet Elveda Xiaomi - Hoş geldin Samsung!

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Merhaba arkadaşlar. Beni bazılarınız açtığım konulardan, bazılarınız da Mi 10 cihazımdakı bildirim sorunu konularından tanıyordur her halda. Ben Xiaomi ekosistemine ilk Mi 8 ile girdim. Sonra Mi 9, sonraysa Mi 10 ile yoluma devam etdim. Xiaomi demek MİUİ arayüzü demek. Mi 8 ile MİUİ 9.5 kullandım. Resmen aşık olmuştum. Çok hızlı ve 0 sorunlu bir arayüzdü. Sonra MİUİ 10 geldi. Yanında çok fazla sorun getirdi, gerek bildirim sorunları olsun, gerek ısınma sorunları olsun ve b. Sonra MİUİ 11 geldi, bu sorunlar kismen düzeldi. MİUİ 12 geldi, sorunlar tekrar başladı, ama MİUİ 12.5 ile sorunlar çözülmedi. ve benim MİUİ 13-ü bekleyecek sabrım da kalmadı.

Xiaomi-de en sevdiyim cihaz Mi 10 oldu. Cihazı donanım olarak çok seviyorum, her ihtiyacımı karşılayacak düzeyde, ama MİUİ arayüzü her geçen gün daha sorunlu oluyor. Ve bunları çözmeye çalışmaktan, beklemekten bıkıyorum. En son bildirim sorunu ortaya çıktı. Ne yaparsam yapayım çözemedim. Diğer Mi 10 kullanıcılarında böyle bir sorun yok. Anlayamadığım tarafı da bu. Cihaz hasarsız, İMEİ felan atılmadı, ama ne yapsam da bildirimler gelmiyordu. Ben bu sorunlardan bıktım.

Bu yüzden artık donanımı iyi bir cihaz aramak yerine arayüzü iyi bir cihaz kullanmak istedim. OnePlus desen hem arayüzü çok basit, hem donanıma bağlı hataları fazla, Oppo desen Azerbaycanda yok, Huawei desen Google Servisleri yok (en büyük eksisi Youtube uyğulamasını kullanamak, browserle girmek bence çok yorucu). Apple desen iOS bana göre değil. Geriye Samsung kaldı. Yenilenmiş OneUİ arayüzünü en son 2 ay önce Galaxy S21 Ultra ile test etdim ve aşık oldum. Hem sorunsuz, hem çok hızlı çalışıyordu. Bu yüzden Samsung-e geçmek istedim.

Bu gün Galaxy S21+ 128 GB modelini aldım. Elime geçti. Ve Gayet memnunum. Arayüzü çok iyi, çok mükemmel. Donanım kıyaslaması yapmayacağım, siz de yapmasanız iyi olur, zira telefonu değiştirme nedenim donanım değil, arayüzdü. Ben arayüzden memnunum, 120 Hz ekranla Mi 10-dan daha hızlı çalışıyor. Umarım Xiaomi büyük bir atılım geçirir ve MİUİ geliştirme sürecini iyileştirir. Zira arayüzü ve arayüz optimizasyonu, ayrıca ram yönetimi çok rezil bir yönde gidiyor.

Kısaca artık Xiaomi kullanmayacağım, ama forumda aktiv olarak kalacağım. Elimden geldiğince Xiaomi ve Androidle alakalı konular açacağım ve ya yardım edeceğim.

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Yeni cihazınız hayırlı olsun inşallah. Kazasız belasız kullanmanızı dilerim.

Holybom

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi
Konular
14
Hocam öncellikle hayırlı olsun, umarım beklentinizi karşılar cihaz. İnşallah samsung snap işlemcilidir. Ben ilk çıktığında s20+ almıştım. Cihaz ekran falan çok iyi olsa da acayip bir ısınma sorunu yaşadım düzelmedi hiç. Satıp one plus 8 pro ya geçmiştim. 8 pro mükemmel cihaz kalmıştı samsung'un yanında. Sonra iyi fiyat verince biri satıp mi 10 a geçtim. Diyeceğim umarım ısınma sorunu yaşamazsınız. Oyun oynarsanız da yoğun şekilde samsung performana düşürüyordu hep bende. Yoksa ekran, kamera ve arayüz olarak çok başarılı cihaz. Tekrar hayırlı olsun s21+ daha iyidir umarım.

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Yeni cihazınız hayırlı olsun inşallah. Kazasız belasız kullanmanızı dilerim.
Çok teşekkürler üstad.
Hocam öncellikle hayırlı olsun, umarım beklentinizi karşılar cihaz. İnşallah samsung snap işlemcilidir. Ben ilk çıktığında s20+ almıştım. Cihaz ekran falan çok iyi olsa da acayip bir ısınma sorunu yaşadım düzelmedi hiç. Satıp one plus 8 pro ya geçmiştim. 8 pro mükemmel cihaz kalmıştı samsung'un yanında. Sonra iyi fiyat verince biri satıp mi 10 a geçtim. Diyeceğim umarım ısınma sorunu yaşamazsınız. Oyun oynarsanız da yoğun şekilde samsung performana düşürüyordu hep bende. Yoksa ekran, kamera ve arayüz olarak çok başarılı cihaz. Tekrar hayırlı olsun s21+ daha iyidir umarım.

Hocam aslında S21 alma nedenim buydu. S20 alacaktım, neden o kadar çok para vereyim diye düşündüm. Sonra yeni nesil exynoslara baktım. S21-deki exynos S20-e nazaran çok daha iyileştirilmiş. Hem performans, hem genel kullanım. Ama tabii ki bir snapdragon olamaz. Mi 10 Snapdragon 865 kullanıyordu mesela. S21+da daha ısınmayla karşılaşmadım, cihazı 5 saat önce aldım zaten. Ama incelemeler olumlu yöndeydi. Bakalım. Ha bu arada Snapdragonlusu malesef 1-2 ülke haric başka ülkelerde satılmıyor ve getirilmiyor. O yüzden exynos mecbur.

Fiyakalim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
XİAOMİ 12T PRO
Meslek
Elektronik Yazılım
Konular
12
Hayırlı olsun kardeşim güle güle kullan

Anonim149956

SilinenÜye
MIUI Sever
Konular
0
Darısı bizim başımıza hocam. Hayırlı olsun güle güle kullanın.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Düşüncelerinize katılıyorum xiaomi kullanıcısını çok yoran bir marka tepe model güçlü cihazlarda bile insanlar rom arayışına giriyor yok şu rom stabil bu rom stabil herkes ya eski sürüme yada custom rom arayışına giriyor bu marka bu şekilde yürümez hızlı yükseldi hızlı çakılır tek avantajı fiyatı uygun fiyata verdiği donanımla gözümüzü boyuyor.
Benim kendi düşüncem ya telefonlardaki kar payını yükseltip miui için doğru düzgün bi yazılım ekibi kurulmasi yada xiaominin harmonyos geçiş yapması Huawei sonuçta herkese kapısını açtı harmonyos ios gibi kendi arayüzü var ve mikro kernel kullanıyor Android gibi zamanla yavaşlama performans kaybı olmadığını söylüyor Huawei bakalım gelecekte neler olucak.
Yeni cihazınız hayırlı olsun güle güle kullanın hocam.

Anonim149956

SilinenÜye
MIUI Sever
Konular
0
Samsung'a da geçilmezdi ama hayırlı olsun hocam.
Geçilir hocam geçilir. Kullanan arkadaşlarım olsun, kendi elimle deneyimlemem olsun, değer hocam. En son ne zaman Samsung kullandınız bilmiyorum ama şu an gerçekten iyi cihazlar. Özellikle yazılımı gayet harika.

Üst Alt