Yardım Ekran pin kodu unuttum

Hoca73

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hoca
Cihazım
Redmi note 6pro
Konular
1
Arkadaşlar redmi note 6 Pro telefonun ekran pin kodunu unuttum.Ne yaptimsa hatırlayamadım.format atacam ama içinde çocuğumun fotoları var.yedekleme var mı yok mu bilmiyorum.format atmadan bi çare var mı acaba ekran kilidi için.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
mesaj bırakın dediği yerde şifre oluşturma çıkmıyor hocam.mesaj kısmı var birşeyler yazıyorum telefonun ekranında beliriyo ama şifre yok ortalıkta
Ben her zaman buradan yapıyor/yaptırıyordum işlemleri. İlk defa şifre verilmediğini gördüm. Çok üzgünüm. Başka bir yol maalesef bilmiyorum. Unlock yapmadan twrp yükleyemez, dolayısıyla şifre dosyalarını da silemezsiniz. Hatta twrp'ler artık açılışta telefonun şifresini de istiyor ve doğru yazılmazsa da dosyalara erişmeniz mümkün olmuyor. Servisler de bu konuda yardımcı olamazlar maalesef. Keşke Google Photos falan kullanıp otomatik yedekleme ile resim ve videolarınızı sağlama almış olsaydınız.

Oyla:

abuabu1221

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Xiaomi Mi 9 Se
Konular
40
Hocam adb konusunda çok bilgim yok, fakat doğru adb kodu ile telefonu pcye bağlayıp içindeki dosyaları alabilirsiniz diye düşünüyorum.

Oyla:

ugurcansayan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Uğurcan
Cihazım
Mi 5s
Konular
1
TWRP veya başka kurtarma yazılımlarının kullanılabilmesi için kilitsiz (unlocked) ön yükleyici (bootloader) gerekir. Ön yükleyicinin kilidinin kaldırılması için Ayarlar -> Geliştirici seçeneklerine ulaşılmalı. Geliştirici seçenekleri için de Ayarlar -> Telefon durumuna ulaşılmalı. Ama bunları şu anda yapamadığınızı anlıyorum. Zaten bu kayıp durumunda işe yarasa da çalıntıda dezavantaj oluşturabilir ama bu şu an seçenek olarak görünmüyor.
MIUI kullanıyorsanız Google Smart Lock veya Google Cihazımı Bul, ekran kilidini açamaz. Resmî MIUI veya Xiaomi.eu'nun yazdığı işletim sisteminde de şifrenizi unuttuysanız tüm kişisel verileri silmeden yeni kilit belirleyemezsiniz.
Cihazınızdaki verilerin yedeklenip yedeklenmediğini ve vb. adreslerden oturum açarak öğrenebilirsiniz.

Oyla:

abuabu1221

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Xiaomi Mi 9 Se
Konular
40
Veya hocam eğer telefondan vazgeçecek durumdaysanız eğer, içindeki hafıza belleğini çıkartıp pcye takabilirsiniz son çözüm olarak.

Oyla:

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Hocam adb konusunda çok bilgim yok, fakat doğru adb kodu ile telefonu pcye bağlayıp içindeki dosyaları alabilirsiniz diye düşünüyorum.
Fikir güzel ama okuduklarımdan anladığım kadarı ile USB hata ayıklama açık değil.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
nasıl hocam bu işlem biraz açıklar mısınız size zahmet
Cihazınızda daha önce geliştirici seçeneklerini aktif etmiş olmanız gerekiyor. Bunu da cihazın hakkında kısmındaki Miui sürümü üzerine birkaç kere arka arkaya tıklayarak aktif ediyorsunuz. Daha sonra aktif edilen bu seçeneklere girerek usb hata ayıklama seçeneğini aktif etmiş olmanız gerekmekte. Tüm bunları yapmadıysanız ADB sizin cihazınızda çalışamaz.
Usb hata ayıklama açıksa da kullandığınız pc ile en az bir kere adb uygulamasını çalıştırmış ve telefona gelen izin istediğini "bu bilgisayar için her zaman hatırla" seçeneğini işaretlemiş olmalısınız. Aksi halde adb'yi çalıştırdığızda sizden izin isteyecektir ve telefon kapalı olduğu için de bu izni veremeyeceksiniz.

Oyla:
Üst Alt