Yardım Ekran pin kodu unuttum

Hoca73

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hoca
Cihazım
Redmi note 6pro
Konular
1
Arkadaşlar redmi note 6 Pro telefonun ekran pin kodunu unuttum.Ne yaptimsa hatırlayamadım.format atacam ama içinde çocuğumun fotoları var.yedekleme var mı yok mu bilmiyorum.format atmadan bi çare var mı acaba ekran kilidi için.

xm4sk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
TWRP yükleyiniz hocam bootloader kilidiniz acık ise o sekilde ekran kilidini kaldırabilirsiniz..

Oyla:

Hoca73

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hoca
Cihazım
Redmi note 6pro
Konular
1
Google dan cihaz bulmayı denedim ama sifre kısmı çıkmıyor.konum aktif değil sanırım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

TWRP yükleyiniz hocam bootloader kilidiniz acık ise o sekilde ekran kilidini kaldırabilirsiniz..
Hemn deniyorum inşallah olur

Oyla:

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Twrp ile açıp,
Advanced (Gelişmiş) > File Manager (Dosya Yöneticisi) > data > system > locksettings.db > Delete (Sil)
Advanced (Gelişmiş) > File Manager (Dosya Yöneticisi) > data > system > locksettings.db-shm > Delete (Sil)
Advanced (Gelişmiş) > File Manager (Dosya Yöneticisi) > data > system > locksettings.db-wal > Delete (Sil)

Oyla:

ugurcansayan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Uğurcan
Cihazım
Mi 5s
Konular
1
"PİN'i/Deseni/Ekran kilidinizi unuttunuz mu?" yazısına dokunup sonrasında gelen ekranda bilgilerinizi girerek kilidi değiştirebilirsiniz.

Oyla:

Hoca73

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hoca
Cihazım
Redmi note 6pro
Konular
1
Google dan cihaz bulmayı denedim ama sifre kısmı çıkmıyor.konum aktif değil sanırım

Hemn deniyorum inşallah olur
hocam şimdi siteye girdim twrp ye.orda note 6 pro yok.redmi 6 pro var.bununla yapılabilir mi

"PİN'i/Deseni/Ekran kilidinizi unuttunuz mu?" yazısına dokunup sonrasında gelen ekranda bilgilerinizi girerek kilidi değiştirebilirsiniz.
unuttunuz mu diye ekran gelmiyor hocam.direk kitliyor 5 dakika bekle diyor.ya da kişi ve fotoğraflarda dahil tüm bilgileri silip format ekranına yönlendiriyor

Oyla:

BYsamco*_*

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samed
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
3
Hocam, sanırım bu işinizi görecektir. Bunu Twrp ile flashlayın.

hocam şimdi siteye girdim twrp ye.orda note 6 pro yok.redmi 6 pro var.bununla yapılabilir mi

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Redmi Note 6 Pro için Twrp Recovery yüklemenin kolay yöntemini bu konuda anlatmış olacağım.
İndireceğiniz dosya Rar dosyasıdır.
Winrar veya benzeri bir program ile bu dosyayı Rar'dan çıkarınız. Klasör şeklinde 2 tane dosya sizi karşılayacak, 1 tanesi Otomatik Twrp Yükleme aracı, diğeri ise Magisk(Root) dosyasıdır.
İçerisinde kurulum adımları Not defterinde yazmaktadır.

Dosyanın içerisindeki TWRP;
PitchBlack Recovery v2.9.0 [UNOFFİCİAL]-11.04.2019
tarihli olan sürümdür. Bu Twrp;
✓ Twrp 3.3.0.0 sürüm tabanlıdır.
✓ Pie 9.0 Rom'ları destekler.
✓ Miui ve Aosp Romlarda şifreli Dahili Depolamayı görür.
✓ Çentiği gizleme özelliği

Kurulum Öncesi Bilinmesi Gerekenler;
  • Cihazın Bootloader kilidi açık olmalıdır. Bu konuda anlatım mevcuttur.
  • Bilgisayarda Adb ve Qualcomm Driverlar kurulu olmalıdır. Buradaki konudan indirebilirsiniz.
  • Cihazın Usb Hata Ayıklama modu açık olmalıdır. Ayarlar > Telefon Hakkında > Miui Sürümü'ne 6-7 defa dokunun. Geliştirici Seçenekleri açılacak.
  • Ayarlar > Ek Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri'ne gidin ve Usb Hata Ayıklama'yı etkinlestirin.

Kurulum Adımları;
  • Redmi Note 6 Pro cihazınızı Fastboot moduna alınız. Telefonu kapatın. Güç Tuşu'na ve Ses Kısma tuşlarına aynı anda basın, Mi logosu geldiğinde Güç Tuşunu bırakın. Sonrasında Fastboot yazısı ve ekranı gelecektir. Bu ekran geldiğinde fastboot modunda demektir.
  • Ardından cihazınızı kablo ile bilgisayara bağlayın ve Otomatik Twrp Yükleme.bat dosyasına tıklayın. Kurulum adımlarını takip edin, Klavyeden herhangi bir tuşa basın gibi seçenekler çıkacak karşınıza ve yaklaşık 4-5 tıklamada Twrp Recovery cihazınıza kurulacak ve PitcBlack Recoveryi'de cihaz açılacak..
Not: Global Kararlı ve Global Beta Romda iseniz Twrp'den çıkmadan önce Magisk ile cihazınızı Rootlayın, yoksa cihazda Twrp gider, orjinal recovery'sine döner. O yüzden Paketin içerisinde Magisk ayrı klasör şeklinde sunulmuştur, Twrp'den Yükle kısmında yükleyebirsiniz.

Otomatik Twrp Yükleme Aracı

8.1 Oreo Twrp Aracı :

9.0 Pie Twrp Aracı:

Ekli dosyalar

• del_pwd.zip
    1,1 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Oyla:

Hoca73

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hoca
Cihazım
Redmi note 6pro
Konular
1
Hocam, sanırım bu işinizi görecektir. Bunu Twrp ile flashlayın.
hocam ayıp olur mu bilmem ama twrp yi halen kuramadım pc tel karmakarışık oldu.adım adım bana anlatsanız şunu nasıl kuracam nerden ne yapacam.

Oyla:

BYsamco*_*

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samed
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
3
hocam ayıp olur mu bilmem ama twrp yi halen kuramadım pc tel karmakarışık oldu.adım adım bana anlatsanız şunu nasıl kuracam nerden ne yapacam.
Hocam bu işlemler için bootloader kilidiniz açık olması lazım açık mıdır ?

Oyla:
Üst Alt