Çözüldü Ekran parlaklığı

• Konbuyu başlatan Mgxc
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 29
  • Görüntüleme 43K

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
perki arkadaşlar kamera kayıt yaparken ekran uykuya geçebilir mi dokununca uyanacak şekilde tabi. Time Lapse çekiyorum şarjı uzun gitmesi için.
3 saatte şarjı bitiyor doğal olarak.
Ayarlarda böyle birşeye daha önce hiç rastlamadım. Başka kamera uygulamalarında bu özellik yapılabilir.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

kerberos

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
3
Ekran parlaklığı otomatikte değilken parlaklık tamamen kısıldığında ekran tamamen kapanıyor hiç bir şekilde görüntü gelmiyor rastgele ekran parlaklığı ayar kısmını ekran karanlıkken bulup sayısız kere deneyip açmam gerekiyor. Otomatiğe aldığımda da telefon rastgele ekran parlaklığını tamamen kapatıyor yine ekranda hiç bir görüntü vb. gelmiyor parmak iziyle kilidin açıldığını anlayabiliyorum fakat görüntü yine gelmiyor. Kimi zaman 10 saniye sonra kimi zaman da yarım saat sonra ekran parlaklığı kendiliğinden artıp eski haline geliyor. Ekran parlaklığını tamamen kapatıldığında ekran görüntüsünün tamamen gitmesi normal mi yoksa cihaz mı problemli ?

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Bu videodaki gibi
Hocam sanirim butun note 4'lerde ayni sorun var. Bunu yasamayan arkadaslar yazarsa cok iyi olur. Sadece bizde mi oluyor bilelim en azindan.

Parlaklik manueldeyken bu durumu yasadiginda ses acma + menu tuslarina sirayla basarsan ekran parlakligi maksimuma gelir. Parlaklik otomatikteyken yasadiginda da telefonu isiga yaklastirdiginda acilir.

Chetin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ramazan
Cihazım
Redmi note 4
Konular
0
Ben 8.0.3.0 da yaşamıyorum bu sorunu 8.0.4.0 sürümüne has bir sorun herhalde

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tiraki59

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
asus zenfone
Konular
11
Hocam öncelikle ışık sensörünü test edin bence. Sorunun yazılımsal mı donanımsal mı olduğunu tespit edelim.

Ayarlar/Telefon hakkında bölümüne girip çekirdek sürümü üzerine art arda 7-8 defa tıklayın. Donanım testleri menüsü açılacaktır. Menüden ışık sensörü seçeneğine girip sensörün düzgün çalışıp çalışmadığını bir test edin. Parmağınızla ışık sensörünü açıp kapatarak, aydınlık ve loş ortamlara geçerek değerleri takip edin.
isik sensoru seklinde bir test yok bende. hangisi acaba?? lcd backlight var olabilir mi, isik sensorunu acipnkapatarak demissiniz isik sensoru nerede??
[doublepost=1515708797,1515708315][/doublepost]
Hocam sanirim butun note 4'lerde ayni sorun var. Bunu yasamayan arkadaslar yazarsa cok iyi olur. Sadece bizde mi oluyor bilelim en azindan.

Parlaklik manueldeyken bu durumu yasadiginda ses acma + menu tuslarina sirayla basarsan ekran parlakligi maksimuma gelir. Parlaklik otomatikteyken yasadiginda da telefonu isiga yaklastirdiginda acilir.
ses artirma ve sol alttaki menu tusu dogru mu anliyorum? yapiyorum parlaklik degismiyor alakasiz....

Kurtdereli

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Orhan Şahin
Cihazım
Redmi 5
Konular
1
Ekran parlaklığı otomatikte değilken parlaklık tamamen kısıldığında ekran tamamen kapanıyor hiç bir şekilde görüntü gelmiyor rastgele ekran parlaklığı ayar kısmını ekran karanlıkken bulup sayısız kere deneyip açmam gerekiyor. Otomatiğe aldığımda da telefon rastgele ekran parlaklığını tamamen kapatıyor yine ekranda hiç bir görüntü vb. gelmiyor parmak iziyle kilidin açıldığını anlayabiliyorum fakat görüntü yine gelmiyor. Kimi zaman 10 saniye sonra kimi zaman da yarım saat sonra ekran parlaklığı kendiliğinden artıp eski haline geliyor. Ekran parlaklığını tamamen kapatıldığında ekran görüntüsünün tamamen gitmesi normal mi yoksa cihaz mı problemli ?

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Bu videodaki gibi
sonuç ne oldu? aynı sorun bende de var, note 5a prime, beta rom yüklü. nasıl çözdünüz?

bilgekaan0

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Bilgekaan
Cihazım
Redmi 8A
Konular
0
Arkadaşlar sorunu çözen var mı ? Redmi 8A kullanıyorum otomatik parlaklıkta olmamasına rağmen sürekli parlaklık değişiyor.

Yilmazbaba

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yılmaz
Cihazım
Redmi note8 pro
Konular
1
Hocam öncelikle ışık sensörünü test edin bence. Sorunun yazılımsal mı donanımsal mı olduğunu tespit edelim.

Ayarlar/Telefon hakkında bölümüne girip çekirdek sürümü üzerine art arda 7-8 defa tıklayın. Donanım testleri menüsü açılacaktır. Menüden ışık sensörü seçeneğine girip sensörün düzgün çalışıp çalışmadığını bir test edin. Parmağınızla ışık sensörünü açıp kapatarak, aydınlık ve loş ortamlara geçerek değerleri takip edin.

Başkan dediğini bende denedim yazılımsal bir sorun olmadığını gördüm altta resim attım bakabilirsin. Bunu nasıl çözecegiz bende de sabit kalıyor parlaklık cihazım redmi note 8 pro mıuı 12

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-08-22-18-45-43-043_com.miui.cit.jpg
    Screenshot_2020-08-22-18-45-43-043_com.miui.cit.jpg
    127,4 KB · Görüntüleme: 21
  • Screenshot_2020-08-22-18-45-50-725_com.miui.cit.jpg
    Screenshot_2020-08-22-18-45-50-725_com.miui.cit.jpg
    127,9 KB · Görüntüleme: 18

berat2113

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
berat
Cihazım
j600g
Konular
1
ustam kolay gelsin bi cihaz var elimde redmi note 8 sıvı teması görmüş ve ekran sadece ışık aldığında görüntü hafiften geliyor normal şekilde yeni ekran taktığımdada görüntü yok sadece ışık alınca hafiften var sıkıntısı neyden yapar

droppod

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Mi9t
Konular
0
Aynı sorun mi9t de mevcut otomatik artıyor tüm çözümleri denedim yine olmadı?

Üst Alt