Ekran parlaklığı

Mgxc

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Özer
Cihazım
Mİ5
Ekran parlaklığı otomatikte değilken parlaklık tamamen kısıldığında ekran tamamen kapanıyor hiç bir şekilde görüntü gelmiyor rastgele ekran parlaklığı ayar kısmını ekran karanlıkken bulup sayısız kere deneyip açmam gerekiyor. Otomatiğe aldığımda da telefon rastgele ekran parlaklığını tamamen kapatıyor yine ekranda hiç bir görüntü vb. gelmiyor parmak iziyle kilidin açıldığını anlayabiliyorum fakat görüntü yine gelmiyor. Kimi zaman 10 saniye sonra kimi zaman da yarım saat sonra ekran parlaklığı kendiliğinden artıp eski haline geliyor. Ekran parlaklığını tamamen kapatıldığında ekran görüntüsünün tamamen gitmesi normal mi yoksa cihaz mı problemli ?

Bu videodaki gibi

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emre
Cihazım
Mi9
Hocam öncelikle ışık sensörünü test edin bence. Sorunun yazılımsal mı donanımsal mı olduğunu tespit edelim.

Ayarlar/Telefon hakkında bölümüne girip çekirdek sürümü üzerine art arda 7-8 defa tıklayın. Donanım testleri menüsü açılacaktır. Menüden ışık sensörü seçeneğine girip sensörün düzgün çalışıp çalışmadığını bir test edin. Parmağınızla ışık sensörünü açıp kapatarak, aydınlık ve loş ortamlara geçerek değerleri takip edin.

Mgxc

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Özer
Cihazım
Mİ5
Dediğinizi denedim ışıklı bir ortamda lambadan az da olsa uzaktayken 5-15lux arası değerler veriyor ışık sensörü ışığı direk alacak şekilde durduğundaysa 80lux değerlerine çıkıyor. Parmağımla kapatıp açtığımda gerekli artma azalmayı görüyorum. Cihazı sipariş ettiğimde satın aldığım cam ekran koruyucu kırık geldiği için yenisi gelene kadar cihazı ilk açtığımda üzerinde olan mat ekran koruyucuyla duruyor ön kamera ve sensörün olduğu yerler koruyucu altına kalıyor acaba bu etkiliyor olabilir mi?

Mgxc

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Özer
Cihazım
Mİ5
Otomatik parlaklık açıkken hafif loş bir ortamda telefon kilidini açtığımda telefon tamamen kararıyor ve aydınlık bir ortama gidene kadar ekran geri gelmiyor. Aydınlık bir ortama geçtiğimde ise ekran parlaklığı yükselip görülebilecek değerlere geri geliyor.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emre
Cihazım
Mi9
Dediğinizi denedim ışıklı bir ortamda lambadan az da olsa uzaktayken 5-15lux arası değerler veriyor ışık sensörü ışığı direk alacak şekilde durduğundaysa 80lux değerlerine çıkıyor. Parmağımla kapatıp açtığımda gerekli artma azalmayı görüyorum. Cihazı sipariş ettiğimde satın aldığım cam ekran koruyucu kırık geldiği için yenisi gelene kadar cihazı ilk açtığımda üzerinde olan mat ekran koruyucuyla duruyor ön kamera ve sensörün olduğu yerler koruyucu altına kalıyor acaba bu etkiliyor olabilir mi?
Hocam bu durumda donanımsal bir sıkıntı yok, rahat olun bir şekilde çözülecektir. :) Mat ekran koruyucusundan olma olasılığı çok yüksek. Ailen bir ekran koruyucu almanızı tavsiye ederim. Ya yeni bir ekran koruyucu gelene kadar koruyucuyu çıkartıp kullanın ya da bu sürede parlaklığı sabit tutun.

Mgxc

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Özer
Cihazım
Mİ5
Ekrandaki koruyucuyu çıkardım bir değişiklik olmadı halen hafif loş ortamlarda parlaklığı sıfıra indiriyor. Normalde parlaklığı otomatik kullanan biri değilim zaten fakat pili soğut yaptığım zaman sanırım parlaklığı otomatiğe alıyor. Konuyu yarın bir de satıcıyla konuşayım yardımınız için çok teşekkürler :)

Mgxc

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Özer
Cihazım
Mİ5
80 lux gibi değerler çok düşük. Işığı kesen birşeyler olmalı.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

Ekrandaki koruyucuyu kaldırdığımda da birşey değişmiyor az önce ışığın tam altına gidip baktığımda en fazla 200 lux a çıktı. Siz bu değerleri nasıl bi ışıklandırmada aldınız ?

Umutelcin

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Umut
Cihazım
Redminote4
Autoya kapatın aynı sıkıntı bendedir oldu son güncellemeyi yaptım ama autoya ya almaya korkuyorum

Mgxc

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Özer
Cihazım
Mİ5
Autoya kapatın aynı sıkıntı bendedir oldu son güncellemeyi yaptım ama autoya ya almaya korkuyorum
Ben de auto kapalı kullanmaya çalışıyorum. Sizde auto kapalıyken %0 parlaklığa aldığınızda ekran tamamen kararıyor mu yoksa hafif görüntü var mı ?

Giveusfreedom

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Abdurrahim
Cihazım
Redmi note 4
Bende de autoda kapanıyor

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

chatin_62

Süper Üye
Yönetici
Co-Admin
Moderatör
MIUI Expert
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Çetin
Cihazım
MiMix2/MiNt2
Meslek
Bilgi Teknolojileri
Ekrandaki koruyucuyu kaldırdığımda da birşey değişmiyor az önce ışığın tam altına gidip baktığımda en fazla 200 lux a çıktı. Siz bu değerleri nasıl bi ışıklandırmada aldınız ?
Telefonu ampule doğru tutunca.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

NoNst0p1

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
Doğan
Cihazım
RedMi Note 4
aynı sorun kısa süre önce aldığım note 4 üm de de var yazılımsal muhtemelen güncelleme ile düzelir

NoNst0p1

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
Doğan
Cihazım
RedMi Note 4
Arkadaşlar kesinlik global son sürümden kaynaklanıyor ben çin developer sürümü indirmiştim onda böyle bi sorun yok yazılımsal yani sıkıntı yok

Giveusfreedom

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Abdurrahim
Cihazım
Redmi note 4
Arkadaşlar kesinlik global son sürümden kaynaklanıyor ben çin developer sürümü indirmiştim onda böyle bi sorun yok yazılımsal yani sıkıntı yok
Bahsettiğiniz roma geçmeyi bende düşünüyorum stabil mi? Birde root yetkisi geliştirici seçeneklerinde oluyor diyorlar doğru mu?

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

NoNst0p1

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
Doğan
Cihazım
RedMi Note 4
çin developer rom a geçme ben sadece bootloader kilidini açmak için geçmiş bulundum eu romların içinde stabil ve güzel romlar var araştırmanı öneririm

coravan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
fatih
Cihazım
Mi5s 4 / 128
Meslek
sağlık
şiştim harbiden sürekli böyle sıkıntılar mı çıkıyor bu telefonlarda yok rehber yok ışık yok ekran yok wifi yok 4g yok şu yok bu

Giveusfreedom

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Abdurrahim
Cihazım
Redmi note 4
çin developer rom a geçme ben sadece bootloader kilidini açmak için geçmiş bulundum eu romların içinde stabil ve güzel romlar var araştırmanı öneririm
Benimde açmam lazım mecbur ben de geçicem

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onder748

Dünya bir kerelik üst düzey bir oyundur.
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Önder
Cihazım
Redmi Note 4
perki arkadaşlar kamera kayıt yaparken ekran uykuya geçebilir mi dokununca uyanacak şekilde tabi. Time Lapse çekiyorum şarjı uzun gitmesi için.
3 saatte şarjı bitiyor doğal olarak.

Üst Alt