Haber Efsane yaşıyor...(Mi Max 2 )

Rockbar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Rock
Cihazım
mi max 2
Konular
3
Mükemmel bir Rom yok, önce bunu kabullenmek lazım. Rom'lar yeni sürümler geliştirilerek iyiye, mükemmeliyete doğru yol alıyorlar. O yüzden ufak tefek önemsiz bazı noktaların üzerinde durmamak gerekir diye düşünüyorum. Bir örnek vereyim. Mi Max 2' nin en son orjinal official sürümü miui global 11.02 versiyonudur. Bu Rom ortaya çıkalı uzun bir süre geçtiği halde ve Mi Max 2 için global official başka bir Miui Rom geliştirilmediği halde, 11.02 versiyonunda halen iyileştirmeler yapılıyor, hatalar gideriliyor. Kurduğun Rom iyi bir Rom, ancak telefonunda uyum sağlayamazsan a13 LineageOS 20 sürümünü kurabilirsin. Pes etmek yok, Test etmek var !
batarya kalibrasyonuda sebep olabilir doğrusu sık rom değiştiğimden kalibrasyon yapmadım,los için iyi deniyor evet ama ben gapsı ayrı yükleme derdiyle uğraşmak istemedim nasılsa pixel içinde gapsda var diyerek daha cazip geldi

Onurk7324

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Xiaomiceist
Cihazım
Xiaomi Mi Max 2
Konular
15
Xiaomi' nin Amiral gemisi efsane Mi Max 2 yeniden gündemde..Android 13 olan '' Pixel Experience Plus official Edition '' Mİ Max 2 için yayınlandı. Kurdum ve test ettim. Çok stabil ve hızlı çalışıyor. En küçük bir kasma yok, sistem rahat çalışıyor. Şu ana kadar hiç bir bug' a rastlamadım. Mi Max 2 kullanıcılarına önemle duyurulur.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Orange fox recovery ile plus'ı kurmak istedim ancak hata aldım. Normal halini mi yükleyeyim yoksa recovery mi değiştirmem gerekiyor?

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Orange fox recovery ile plus'ı kurmak istedim ancak hata aldım. Normal halini mi yükleyeyim yoksa recovery mi değiştirmem gerekiyor?
Ben TWRP ile yüklüyorum. Yine hata verirse belki indirme hatası olabilir, linkinden yeniden indirip kurabilirsiniz.

Onurk7324

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Xiaomiceist
Cihazım
Xiaomi Mi Max 2
Konular
15
Ben TWRP ile yüklüyorum. Yine hata verirse belki indirme hatası olabilir, linkinden yeniden indirip kurabilirsiniz.
Yeniden indirdim ancak hala hata alıyorum, sanırım Orange Fox desteklemiyor. Kullandığınız twrp'yi flashlamam için zip olarak atabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• IMG20230123214126.jpg
    IMG20230123214126.jpg
    2,7 MB · Görüntüleme: 9

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Yeniden indirdim ancak hala hata alıyorum, sanırım Orange Fox desteklemiyor. Kullandığınız twrp'yi flashlamam için zip olarak atabilir misiniz?
Twrp 3.70 versiyonunu internetten indirip kurabilirsiniz.

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
batarya kalibrasyonuda sebep olabilir doğrusu sık rom değiştiğimden kalibrasyon yapmadım,los için iyi deniyor evet ama ben gapsı ayrı yükleme derdiyle uğraşmak istemedim nasılsa pixel içinde gapsda var diyerek daha cazip geldi
Evet, LineageOS 20.0 versiyonu da çok kararlı bir Rom. Test ettim, stabil bir Rom. Günlük kullanıma uygundur.

Rockbar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Rock
Cihazım
mi max 2
Konular
3
Crdroid 13 yükledim günlerdir kullanıyorum ilk defa bi romdan bukadar keyf alıyorum deyebilirim

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
CrDroid akıcı ve kararlı bir Rom' dur. Kurmakla iyi etmişsiniz. Custom romlar sayesinde Mi Max 2 gibi Efsane telefonlar yaşıyor...
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

CrDroid akıcı ve kararlı bir Rom' dur. Kurmakla iyi etmişsiniz. Custom romlar sayesinde Mi Max 2 gibi Efsane telefonlar yaşıyor...
Bir deneme yaptım, Mi Max 2' ye android 10 olan '' Xiaomi.eu v12.5.1'' sürümünü Orangefox ile yükledim. Gayet güzel stabil çalışıyor, halen kullanıyorum.

Son düzenleme:

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular