Soru Dot OS hakkında ve birkaç sorum var

Melisa38

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melisa
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
18
TacoNikky, teşekkür ederim o zaman yedek alıp dirty flash atip yüklerim. Üstüne de onu.
Bir de merak ettiğim bug vs veya uygulamalarda hata var mı denediyseniz bilgi verir misiniz ? 🤗

TacoNikky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taco
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
App Dev/Tech
Konular
7
TacoNikky, teşekkür ederim o zaman yedek alıp dirty flash atip yüklerim. Üstüne de onu.
Bir de merak ettiğim bug vs veya uygulamalarda hata var mı denediyseniz bilgi verir misiniz ? 🤗
Cherish epey güzel 6 ay kullandım. Kendi içinde koyu modda kullanılan şeffaf teması var. 2.6 versiyonu benim en beğendiğim sürüm. Daha sonrasında ayarlar menüsü biraz değişti. Romda her şey sorunsuz çalışıyor.

Melisa38

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melisa
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
18
TacoNikky, sevindim sorun olmamasına. Ayarlarda ne gibi değişim oldu ve iyi manada mı kötü mü ? 🤔
Bir de tam Türkçe mi acaba ?

crazy_g

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burhan
Cihazım
RedmiNote6Pro
Konular
28
Redmi note 6 pro kullanıyorum DOT os ile cihaz resmen akıyor hani lafta değil cidden akıyor ama bende mi yoksa sistemde mi bilmiyorum haftada 1 kere sistem donuyor herhangi bir işlem yaparken dokunmatik donuyor ses tuşları kilitleme tuşu çalışmıyor. Hard reset atıyorum power basılı tutup. Bunu neden dolayı yapar acaba kurulum şekli şöyle Twrp format data rebot recovery full wipe system install format data.

Melisa38

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melisa
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
18
crazy_g, dot os sürümü değişmeyi denediniz mi ? Belki versiyonla alakalıdır..

Melisa38

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melisa
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
18
TacoNikky hocam sormayı unuttum ben Google vs kullanmicam da incelemede Google arama/mesajlaşma var, bunları kaldırıp başka yükleyebilir miyiz acaba ? (Google uygulamaları yüklü olarak mı geliyor?) Çok sordum kusura bakmayın..

crazy_g

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burhan
Cihazım
RedmiNote6Pro
Konular
28
crazy_g, dot os sürümü değişmeyi denediniz mi ? Belki versiyonla alakalıdır..
DOT os da vanilla sürümünü kursan bile aramalar ve mesajlar Google uygulaması kaldırmayı denemedim. DOTos 5.1.1 aynısını yapıyordu 5.1.3 aynısı oluyor çözümü varsa beklerim herkesten :)

Melisa38

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melisa
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
18
crazy_g, anladım, yine bağımlı olma ihtimali var yani.. umarım kalkıyordur. Sizin durum çok enteresan, haftada bir mutlaka donması, epey merak ettim.. bilgili arkadaşlar yardımcı olur umuyorum 🤗

TacoNikky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taco
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
App Dev/Tech
Konular
7
Dot Os'un son 2-3 sürümünde donma var doğru. Telegram grubunda da bahsedilmişti, bazı kişilerde de hat görmeme sorunu vardı son versiyonda.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

crazy_g, anladım, yine bağımlı olma ihtimali var yani.. umarım kalkıyordur. Sizin durum çok enteresan, haftada bir mutlaka donması, epey merak ettim.. bilgili arkadaşlar yardımcı olur umuyorum 🤗
Cherish, extended gibi romlarda google uygulamaları hep var. Cihaz play store sertifikalı oluyor onlarda. Googlesız en sade lineage os kullanabilirsiniz yada fork lineage.

Melisa38

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melisa
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
18
TacoNikky, peki hocam Google ile alakalı bağlantılı her şeyi silsem yine yokmuş gibi olur mu? Ben sadece romu öyle kullanayım istiyorum veya da Google bağlantısını en aza indirgemek..

Ek: 2.8i MIUI 12.1.1in üstüne kurarsam hata mı verir ? Ben şuan verileri ayıklıyorum

Üst Alt