Mod Dolby Atmos+Viper4AndroidFX+JamesDSP Kurma [MIUI 10 Pie]

alirizabekci

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ali Rıza
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Miroom kurulumu sonrası sorunun halen devam etmesine bir anlam veremiyorum.
Magisk manager indir menüsünden VIPER4Android FX kurdunuz mu?
evet o zaman da viper hata veriyor "kök erişimi alınıyor yükleme başarısız oldu" diye

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
evet o zaman da viper hata veriyor "kök erişimi alınıyor yükleme başarısız oldu" diye
Kök erişimi hatası veriyor ise, Magisk manager menüsünden #Yetkili kullanıcı 'dan Viper4 karşısındaki düğmeyi aktif edin. Viper uygulamasını tekrar başların. Güncelleme uyarısı çıkar ise tamam demeden, 15-20 saniye şans verin, bir bekleme olacak. tamam deyip geçin.(Bu uyarı çıkmayada bilir önemli değil)
Arkasından sürücü yükleme isteyecek onay verin telefon kendiliğinden kapanıp açılacak. Viper i tekrar çalıştırın.

alirizabekci

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ali Rıza
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Kök erişimi hatası veriyor ise, Magisk manager menüsünden #Yetkili kullanıcı 'dan Viper4 karşısındaki düğmeyi aktif edin. Viper uygulamasını tekrar başların. Güncelleme uyarısı çıkar ise tamam demeden, 15-20 saniye şans verin, bir bekleme olacak. tamam deyip geçin.(Bu uyarı çıkmayada bilir önemli değil)
Arkasından sürücü yükleme isteyecek onay verin telefon kendiliğinden kapanıp açılacak. Viper i tekrar çalıştırın.
viper4 root erişmi istemiyor magiskde de yok

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
viper4 root erişmi istemiyor magiskde de yok
Hocam Bir yerde yanlış var. Magisk manager> indir>arama böümüne viper yazdığınızda, 3 adet modül görünür. VIPER4Android FX olanı indirin. Legacy yada XHifi yi değil. Kululum sonrası resetten sonra. Viper'i ilk başlattığınızda acele etmeden bekleyin. ilk çıkan uyarılara dokunmayın. Root izini çıkana kadar bekleyip izin verin. Güncelleme sorarsa tamam deyip geçin. Arkasından sürücü yükleme onayı verin. Yine "kök erişimi alınıyor yükleme başarısız oldu" uyarısı alırsanız önceki mesajımdaki adımları takip edin.

Musty7

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
9t
Konular
6
Android cihaz kullandığım günden itibaren sadece Dolby Atmos kullandım. Viper4 de çok güzel fakat içerisinde çok fazla seçenek barındırdığı için pek tercih etmedim. Dolby Android 8(Oreo)'e kadar mükemmel çalışıyordu. Ama Pie cihazlarda artık tatmin etmiyor. O yüzden farklı arayışlara girdim ve Viper4AndroidFX kullanmaya karar verdim. En verimli kullanma yollarını ararken XDA forumunda paylaşılan aşağıdaki yöntemi buldum ve şuan da müzik dinlerken eskisi gibi keyif almaya başladım.

Dikkat bu işlem Root gerektirir

Magisk 19.3 ile kullanıyorum

• Viper4AndroidFX v2.7.1.0 indirin ve yükleyin. Telefonu yeniden başlatmayın
  • Ekteki Dolby_Digital_Plus_v.6.1-_UNiTY__Light__by_repey6-20190315.zip dosyasını indirin ve magisk modüllerden kurun. Cihazı yeniden başlatın
  • Magisk indir menüsüne gelip jamesDSP indirin ve kurun. Yeniden başlatmayın
  • Tekrar Magisk indir menüsünden Audio Modification Library indirip kurun ve yeniden başlatın
  • Viper4 açın, kök izinleri verin ve sürücüleri yükleyin. Cihaz yeniden başlatılacak
JamesDSP varsayılan ayarlarda kullanabilirsiniz.
Viper4 açıkken şarkı geçişlerinde 1 saniyelik bir takılma oluyor. Çözebilirsem konuya ekleyeceğim. Sizlerden de çözüm gelirse sevinirim.

Yardımcı konular
Rehber - Viper4AndroidFX Kullanımı ve Özel İpuçları

Mod - Twrp Kullanarak Magisk Modülü kaldırma (2. Yöntem eklendi)

ilk indirdiğimiz viper dosyasıda magisk'ten mi kurulacak ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Yükledim ama faydası olmadı ve böyle uyumsuz falan diyor durum nedir ?

Son düzenleme:

Musty7

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
9t
Konular
6
tekrardan kurulum yaptım mi 9t miui 12 eu beta sorunsuz çalışıyor teşekkürler

Emregms

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi note 10
Konular
13
Miroom 11.0.7 sürümü ve android 9 kullanıyorum viper yüklü ama bu ainur, james dsp, dolby falan nasıl kurabilirim yada kurmama gerek varmı gerçekten değermi

erbolatbatur

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erbolat
Cihazım
redmi pro
Konular
0
Kendi görüşüm dolby atmosdan gayrısı yalan. Ancak tek bir isteğim dolby sadece müzik çaları değil bütün ses çıkaran şeylere etki etsinç tarayıcıya whatsappa. En ufak etkisi yok. Onun dışında gayet iyi. Bu sorunun çözümünü arıyorum.

DDolby atmos basit ama gözle görülür fark var. Viper4androidte bir sürü seçenek var. Göze dişe dokunan bir değişiklik oluşturmuyor.

Emregms

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi note 10
Konular
13
Kendi görüşüm dolby atmosdan gayrısı yalan. Ancak tek bir isteğim dolby sadece müzik çaları değil bütün ses çıkaran şeylere etki etsinç tarayıcıya whatsappa. En ufak etkisi yok. Onun dışında gayet iyi. Bu sorunun çözümünü arıyorum.

DDolby atmos basit ama gözle görülür fark var. Viper4androidte bir sürü seçenek var. Göze dişe dokunan bir değişiklik oluşturmuyor.
Viper android 9 miui 11 de hoparlörde çok fark olmasada kulaklığı boyut atlatıyo resmen

Son düzenleme:
Üst Alt