Mod Dolby Atmos V5 (01.01.2020)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Koçara MarcoPasha dostlar kusura bakmayın. Gerek işten daha çokta telefonda rom yükleyip magisk module kurulum senaryoları yapmaktan foruma girmeye vakit bulamadım. Ama bu sırada da çok şey öğrendim.

Emin olduğum tespit ve sonuçları yazıyorum.

1) MIUI 10 Pie Xiaomi.EU Stabil versiyonuyla aldığım full sistem yedeği geri yükleyip üstüne de MIUI 11 Pie 2 stabil güncellemeyi sırasıyla yükledim. Koçara hocamın verdiği Google Camera 6.2 sürümü ve Google Camera 7.3 stabil Parrot versiyonu yükledim. Buraya kadar herşey tamam. 6.2 sürümü Dolby Digital Plus 6.5, Dolby Atmos ve Viper4AndroidFX beraber sorunsuz çalışıyor. Kesin sonuç.

(Dolby Digital Plus mod değiştirdiğinizde veya örneğin Volume Leveller'i açtığınızda uygulama kendiliğinden kapanıyor. Ama arka planda çalışmaya devam ediyor. Yeniden programı açarak isterseniz tekrar değişiklik yapabilirsiniz.)

2) Google Camera 7.3 versiyonunun kamerası başta sorunsuz çalıştı. Sonra iş video çekmeye gelince kapatıp hata vermeye başladı. Bu esnada 6.2 sürümünü denedim. Onda hala hiçbir sorun yok.

3)Maalesef Dolby Atmos'un ses kalitesinin hastası olsam da modülü kaldırmak zorunda kaldım. Çünkü tercihimi güncel Google Camera 7.3'ten yana kullandım.

4) Telefonda donma takılma yaşayan dostlar; Sıfırdan temiz kurulum yapmama rağmen (Mi6 - EU Pie Stabil son sürüm) donma ve takılmalar yaşadım. Önceden hiç yaşamamıştım. (Eski MIUI 10 Pie full sistem yedeğini kurup üstüne de 2 stabil romu sırasıyla kurarak sorundan kurtuldum. 3 defa denedim. Kesin sonuç.

5) Google Camera 7.3 ile çakışan modül Dolby Atmos'tan ziyade Audio Configuration Database Magisk modülü. Daha doğrusu Mi6 All in MIUI 11 Pie modülü ile Audio Configuration Database Magisk modülü (ACDB) çakışıyor.
Esteğfurullah Hocam. Sizden uzun süre haber çıkmayınca merak ettik :) Yoğun denemeler, senaryolar denemişsiniz sağolunuz. Buradan çıkarabildiğim sonuç, her şekilde Gcam 7.x ile Atmos ne yazık ki, birlikte çalışmıyorlar. Dolby atmos ile Gcam 6.x kullanmak zorunluğu halen devam etmekte. Atmos'un veya Gcam portlarındaki yeni gelişmeleri beklemek gerekecek.
Zahmetleriniz ve deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim Hocam. Sağolun elinize, emeğinize sağlık.

eeryucel

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erkan Eryüce
Cihazım
Mi 8 se
Meslek
Güvenlik
Konular
13
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Dolby Atmos (çevresel ses); Film, müzik ve insan sesi gibi çeşitli ses türleri için en iyi duruma getirilmiş, etrafınızı çevreleyen ses modudur. Dolby Atmos 3D ses deneyimi yaşatır. Sesleri kanal bazlı değil, obje bazlı olarak işler.
Kurulum Yapılan cihaz : Xiaomi Mi 9SE
Kurulu olan rom : MiRoom 20.3.26
Magisk sürümü : Magisk 20.4

Adımlar
İndirdiğiniz dosyaları telefonuzun hafızasına kopyalayın.
  1. Magisk Manager'a girip, Modüller seçeneğinden (+) işaretine tıklarak, indirdiğiniz "Audio Modification Libraryv3.3" seçip kurulumunu yapın. Cihazı resetlemeyin.​
  2. Tekrar Modüller seçeneğinden, (+) işaretine tıklarak, indirdiğiniz, Dolby Atmos v5 dosyasını seçerek kurulumu tamamladıktan sonra, yeniden başlata tıklayarak resetleyin.​
Dolby Atmos kurulumunuz tamamlanmıştır. Keyifle kullanın.
Dolby Atmos Arka planda çalışmaması durumunda, durum çekmecesine ekleyerek aktif hale getirilebiliyor.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Test edilen Cihazlar:
Mi 9t pro / EU Beta 20.3.26 / Magisk 19.4 Sorunsuz kurulum ve çalışma. Test eden Sayın mevcetin Hocam'a teşekkürler.
Redmi Note 7 / EU 20.1.21 Beta / Magisk 19.4 Sorunsuz kurulum ve çalışma. Test eden Sayın agit77 Hocam'a teşekkürler.

Not: Dolby Atmos durduluyor hatası alıyorsanız SELinuxModeChanger'e root izni verip "permissie" seçeneğini seçtikten sonra modülleri yüklerseniz sorun çözülecektir.
Çözümü paylaşan Sayın CraweL Hocama teşekkürler.

SELinux magisk modülü:
modülü paylaşan mevcetin Hocama teşekkürler.

*Dolby Atmos v5
ile sorun yaşayanlar, Dolby Atmos Axon9'u deneyebilirler. Çözümü paylaşan Çveneburi Hocama teşekkürler.

Not:
Dolby Atmos, Dolby Digital Plus ile uyumlu olarak bir arada çalışmaktadır.

Uyarı: Bilgi amaçlı bir paylaşımdır. Kurulumda veya sonrasında cihazınızda oluşan/oluşabilecek hasar ve sorunlardan, şahsım ya da miuiturkiye.net yöneticileri asla sorumluk kabul etmez, sorumluluk tamamen Size aittir.Denemek/denememek Sizin insiyatifinizdedir.
dolby durduruluyor hatası veriyordu axon9 yükledim cihaz brick oldu mi 8 se stabil eu 11.0.3

Mangineer

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahoni
Cihazım
RedmiK60 12/512
Meslek
Mec. Engineer
Konular
4
Mi max 3 te uygulamayı actim ama acma butonu çalışmıyor. Nasıl aktif olacak?

Çveneburi

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
39
Hocam acdb nerden buldunuz paylasabilir misiniz?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam benim dolby artik calismiyor ama v5 olan calisiyor digerini nasil calistirabilirim yeniden. -Library guncelleyince duzeldi ama dusuk seste cizirti yapiyor nedense onu cozemedim
Hocam geç oldu ama isinize yarar umarım acdb modül

MI 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

LoqqaL

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Samsung S21+
Meslek
Android Developer
Konular
23
Arkadaşlar bir kisi yardimci olabilirmi ? ne olduysa bu v5 kurduktan sonra oldu. tum dolbyleri silsemde audio lib.ide yenilesemde seste bozulmalar yasiyorum.(kulaklikta ses seviyesi 1de sarkinin bitis yerlerinde felan ses bozuluyor yada cizirti var). V5 silip eski lib.i kurup eski dolbyi kullanamiyorum illa yeni lib kurmam gerekiyor. kurduktan sonrada istisnasız ses bozuluyor dolby kurmasam bile bozuluyor. kursam her turlu ayarlamayi yapsamda gene cizirti yada seste bozulma var. ses yuksekligi 1 deyken bu sorun var , 5-6 defa ses yukseltince cizirti gidiyor ama fisilti yada sarki bitislerinde gene ses bozuluyor. Bu sorunu nasil çözebilirim?
Suan lib sildim normal kullaniyorum dolbysis ama boylede muzik dinlemek keyif vermiyor :(
Aza kanaat etmedim elimdeki dolbyden oldum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt