Mod Dolby Digital Plus Android 10 MIUI 11 Kurulumu (Güncellendi)

Umur.S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
U
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
17
İyi olur hocam özelden ayarları atarsınız. Modülleri hangi konuya göre yükleyeyim? Miui11 android 10 uyumlu olması için.

hi-fi için ; Mod - [Magisk] Hi-Fi Audio ™

viper4a için ; Rehber - (Android 10 - MIUI 11) Viper4Android FX Kurulumu
burda herhangi bir hata ya karşılık twrp recovery kullanıyorsanız Mod - Twrp Kullanarak Magisk Modülü kaldırma (2. Yöntem eklendi) burdaki 2. modülü kurmanızı tavsiye ederim her ihtimale karşı çünkü bootloop'a atabiliyor cihaz ( bende buda işe yaramamıştı orengefox twrp olarak kurdum sonrasında o günden beri onu kullanıyorum gayet memnunum, olaki bootloop a düştü cihaz kaldıramadınız aklınızda bulunsun orangefox kurup hemen çözebilirsiniz )

kurduktan sonra viper4a yı VİPER-DDC ve Sarmalanma Modlarını kullanmak için ekte verdiğim dosyayı zipten çıkarıp dahili hafıza/ana dizindeki ViPER4Android klasörü ile yer değiştirmeniz gerekli ( biraz zaman alcaktır )

kullandığım ayarlar ;
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

bluetooth ayarlarında Viper-DCC kısmında seçenekler verdiğim ekteki dosyayı ana dizine attıktan sonra aktif olacak, eğer kullanacağınız cihazın ismi varsa listede direk seçebilirsiniz ama yoksa en iyi sesi aldığınızı seçmeniz gerekicek ( bu ayar gerçekten ses sürücüsü cihaza göre varsa baya kaliteye etki ediyor ) , eğer kullanacağınız cihaz listede yoksa Beats by Dr.Dre Mixr i deneyin bende farklı bir cihazda iyi sonuç verdi belki işinize yarayabilir.
Sarmalanma yıda kendinize göre seçebilirsiniz ben çok aradığımı bulamadım o kısımda ama beklentisini karşılayanlar oluyor

Ek olarak geliştirici seçeneklerinden mutlak sesi devre dışı bırak ayarını açmanızı tavsiye ederim, bluetooth kulaklıklarda hem konuşma hem müzik dinleme yapıldığından çoğu cihazda ayar kapalı olduğunda müzik sesinide android cihaz düşük seviye ye çekiyor

Ekli dosyalar

• ViPER4Android.zip
    8,1 MB · Görüntüleme: 200
Son düzenleme:

kvadankpakal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
iPhone 7
Meslek
MILF Commander
Konular
2
Merhaba.
Telefonum rootsuz, buna Dolby yüklemek istiyorum.
Android 10 ve MIUI 11 yüklü, bunun için apk var mıdır?

assalat

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Assalat
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Öğretmen
Konular
23
hi-fi için ; Mod - [Magisk] Hi-Fi Audio ™

viper4a için ; Rehber - (Android 10 - MIUI 11) Viper4Android FX Kurulumu
burda herhangi bir hata ya karşılık twrp recovery kullanıyorsanız Mod - Twrp Kullanarak Magisk Modülü kaldırma (2. Yöntem eklendi) burdaki 2. modülü kurmanızı tavsiye ederim her ihtimale karşı çünkü bootloop'a atabiliyor cihaz ( bende buda işe yaramamıştı orengefox twrp olarak kurdum sonrasında o günden beri onu kullanıyorum gayet memnunum, olaki bootloop a düştü cihaz kaldıramadınız aklınızda bulunsun orangefox kurup hemen çözebilirsiniz )

kurduktan sonra viper4a yı VİPER-DDC ve Sarmalanma Modlarını kullanmak için ekte verdiğim dosyayı zipten çıkarıp dahili hafıza/ana dizindeki ViPER4Android klasörü ile yer değiştirmeniz gerekli ( biraz zaman alcaktır )

kullandığım ayarlar ;

bluetooth ayarlarında Viper-DCC kısmında seçenekler verdiğim ekteki dosyayı ana dizine attıktan sonra aktif olacak, eğer kullanacağınız cihazın ismi varsa listede direk seçebilirsiniz ama yoksa en iyi sesi aldığınızı seçmeniz gerekicek ( bu ayar gerçekten ses sürücüsü cihaza göre varsa baya kaliteye etki ediyor ) , eğer kullanacağınız cihaz listede yoksa Beats by Dr.Dre Mixr i deneyin bende farklı bir cihazda iyi sonuç verdi belki işinize yarayabilir.
Sarmalanma yıda kendinize göre seçebilirsiniz ben çok aradığımı bulamadım o kısımda ama beklentisini karşılayanlar oluyor

Ek olarak geliştirici seçeneklerinden mutlak sesi devre dışı bırak ayarını açmanızı tavsiye ederim, bluetooth kulaklıklarda hem konuşma hem müzik dinleme yapıldığından çoğu cihazda ayar kapalı olduğunda müzik sesinide android cihaz düşük seviye ye çekiyor
Öncelikle teşekkür ederim bayağı uğraşmışsınız. Birkaç sorum olacak.

Telefonda sürekli hoparlör işleniyor bildirimi görüntüleniyor. Bu pek hoşuma gitmiyor. Bunu uygulamanın bildirimlerini kapatarak mı çözmeliyim? Ve viperi sürekli açık tutmam gerekli mi?

Bir de attığınız ekran görüntüsü bluetooth kulaklık için sanırım. Telefonun hoparlörü için de gücü aktif edeyim mi? Onda da etlisi oluyor mu? Oluyorsa onun ayarlarını da paylaşır mısınız?

Son olarak, hi-fi yükledikten sonra konudaki ekran görüntüsündeki hi-fi aktif etme tuşu bende gözükmedi. Aynı cihazı kullanıyoruz, sizde var mı?

Umur.S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
U
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
17
Öncelikle teşekkür ederim bayağı uğraşmışsınız. Birkaç sorum olacak.

Telefonda sürekli hoparlör işleniyor bildirimi görüntüleniyor. Bu pek hoşuma gitmiyor. Bunu uygulamanın bildirimlerini kapatarak mı çözmeliyim? Ve viperi sürekli açık tutmam gerekli mi?

Bir de attığınız ekran görüntüsü bluetooth kulaklık için sanırım. Telefonun hoparlörü için de gücü aktif edeyim mi? Onda da etlisi oluyor mu? Oluyorsa onun ayarlarını da paylaşır mısınız?

Son olarak, hi-fi yükledikten sonra konudaki ekran görüntüsündeki hi-fi aktif etme tuşu bende gözükmedi. Aynı cihazı kullanıyoruz, sizde var mı?

rica ederim tabiki şöyle ;

sürekli gözükmesini istemiyorsanız bilidrim gizle yapabilirsiniz, arka planda açık kalsın şarz vs olarak sıkıntı yaratmaz

ilk ekran görüntüsü hoparlör ikinci ekran görüntüsü bluetooth kulaklık için ( en alt kısma bakarsanız ekran görüntülerinde yeşil olarak gözüken simge hangi ayar için olduğunu gösteriyor ) cihazların hoparlörleri belli bir kalitede olduğundan aman aman bir fark yaratmıyor ama açmanızda fayda var, bluetooth kulaklıkta bariz fark alırsınız doğru ayarlarla

restart yaptınız mı cihazı ? ses efektleri olarak ayarlarda üst bardan aratın şu ekrandaki gibi açık gözükmesi gerekir

assalat

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Assalat
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Öğretmen
Konular
23
rica ederim tabiki şöyle ;

sürekli gözükmesini istemiyorsanız bilidrim gizle yapabilirsiniz, arka planda açık kalsın şarz vs olarak sıkıntı yaratmaz

ilk ekran görüntüsü hoparlör ikinci ekran görüntüsü bluetooth kulaklık için ( en alt kısma bakarsanız ekran görüntülerinde yeşil olarak gözüken simge hangi ayar için olduğunu gösteriyor ) cihazların hoparlörleri belli bir kalitede olduğundan aman aman bir fark yaratmıyor ama açmanızda fayda var, bluetooth kulaklıkta bariz fark alırsınız doğru ayarlarla

restart yaptınız mı cihazı ? ses efektleri olarak ayarlarda üst bardan aratın şu ekrandaki gibi açık gözükmesi gerekir
bende böyle.

Umur.S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
U
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
17
bende böyle.

cihaz ve kulandığımız romlar aynı , magisk sürümünden olabileceğini düşünüyorum eğer magisk 20.3 veya 20.2 yüklüyse
ben çok önceden kurmuştum hifi modülünü dolayısıylada kurulu haldeyken magisk 20.3'e güncellemiş oldum
magisk 20.3 üzerine kurulan bazı modüller çalışmıyor fakat eski sürümlerinden kurup güncelleme yapınca sıkıntısız çalışıyor

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Merhaba.
Telefonum rootsuz, buna Dolby yüklemek istiyorum.
Android 10 ve MIUI 11 yüklü, bunun için apk var mıdır?
Rootsuz Dolby için bir geliştiricinin çalışmasına rastladım, ama halen biraz sorunlu, geliştiriciyi takipteyim. Bayağı uğraşıyor ve yakın zaman da bir sonuç çıkar gibi. Sonucu takipteyim gelişmeleri paylaşacağım.

assalat

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Assalat
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Öğretmen
Konular
23
cihaz ve kulandığımız romlar aynı , magisk sürümünden olabileceğini düşünüyorum eğer magisk 20.3 veya 20.2 yüklüyse
ben çok önceden kurmuştum hifi modülünü dolayısıylada kurulu haldeyken magisk 20.3'e güncellemiş oldum
magisk 20.3 üzerine kurulan bazı modüller çalışmıyor fakat eski sürümlerinden kurup güncelleme yapınca sıkıntısız çalışıyor
yüksek ihtimalle bundan dolayı. viperı da kurdum bi daha magiski düşürüp aynı işlemleri yapmakla uğraşır mıyım bilemedim. çok gerekli mi bu modül? :)

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
yüksek ihtimalle bundan dolayı. viperı da kurdum bi daha magiski düşürüp aynı işlemleri yapmakla uğraşır mıyım bilemedim. çok gerekli mi bu modül? :)
O kadar uğraşa değmiyor ya da ben çok fazla denediğimden sıkıldım :) yakında ya magisk uyum sorununu çözer ya da bu modülü geliştirenler güncelleme yaparlar.

Umur.S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
U
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
17

hayır bencede tekrar düşürüp yapmaya gerek yok ( %10-15) oranında etki ediyor diyebilirim )
ayrıca yakın sürede magisk için stabil çalışır bir sürüm geleceğini düşünüyorum ki bunun içinde çalışmalar yapıyorlar, bu kadar kullanılan bir programı böyle bir eksikle uzun süre bu sürümde bırakmazlar o zaman rahatlıkla yüklersiniz

ayrıca ses düşüklüğünden yine de rahatsızlık duyarsanız şöyle bir başlık var bizim cihazlar için ben denemedim hiç ama bluetooh kulaklıkta sesi hissedilir derecede yükselttiği söyleniyor Rehber - Mi 8 Lite Kulaklık Ses Yükseltme Modülü
magisk 20.3 le çalışır mı tabi orasıda meçhul

Üst Alt