Celal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
General mobi
Cihazım
Elite
Konular
2
Öncelikle daha önce kullandığınız bir romu telefonunuza kurun. Daha sonra Google Play Storeden "Rashr" uygulamasını indirin. Arkadaşın linkte verdiği Elitedev.img dosyasını telefonunuza kopyalayın Rashr programı ile img dosyasını kurun. (Nasıl kurulduğunu bilmeyenler internetten ufak bi araştırma ile öğrenebilir. Çok basit) .img yi kurduktan sonra telefonu kapatın ve ilk mesajdaki adımları aynen izleyin.

Celal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
General mobi
Cihazım
Elite
Konular
2
Ha onu diyorsunuz zaten onu kurmadan romu flashlayamazsinizki

benhmu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat Urhan
Cihazım
Poco x3
Meslek
SHU
Konular
14
Ha onu diyorsunuz zaten onu kurmadan romu flashlayamazsinizki
Hayır daha önce kurmuş olduğunuz TWRP img dosyalarında olmuyor onu demek istiyorum. Arkadaşın verdiği linkteki olmalı yoksa failed hatası alır

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Öncelikle daha önce kullandığınız bir romu telefonunuza kurun. Daha sonra Google Play Storeden "Rashr" uygulamasını indirin. Arkadaşın linkte verdiği Elitedev.img dosyasını telefonunuza kopyalayın Rashr programı ile img dosyasını kurun. (Nasıl kurulduğunu bilmeyenler internetten ufak bi araştırma ile öğrenebilir. Çok basit) .img yi kurduktan sonra telefonu kapatın ve ilk mesajdaki adımları aynen izleyin.
Aynen oldu hocam teşekkürler eski twrp kullandığımız içinmiş.

benhmu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat Urhan
Cihazım
Poco x3
Meslek
SHU
Konular
14
Hayırlı olsun :)

Celal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
General mobi
Cihazım
Elite
Konular
2
Merhaba değerli Discovery Elite ve Gionee E7 kullanıcıları..
Portladığımız Miui sürümleri arasındaki en stabil romdur.
Diğer sürümlerden farklı:
-En büyük sorun olan şarj süresi iyileştirildi.
-Isınma fixlendi.
-Sesler yükseltildi.
-%99.9 Türkçeleştirildi.
-Build.prop'a iyileştirme kodları girildi.
-Varsayılan simgeler vs. Miui v8 den alındı.
-Sarj olma süresi azaltıldı.
-Ve birçok daha değişik şeyler.

Kurulum: Cihazı twrp recoverye alıyoruz temizle- gelişmiş temizlike tıklıyoruz ardından Sdcard hariç herşeyi seçiyoruz seçtektikten sonra alttaki çubuğu sağa doğru kaydırıyoruz temizleme işlem bitince geri ana menüye çıkıp yükle yazan yere tıklıyoruz ilk Romu sonra gapps flaşliyoruz flaşlama işlemi bitince yeniden başlat diyerek telefonu açıyoruz Hiç bir kurulum yapmadan telefonu tekrar recovery menüye aliyoruz.Yükle bölünmeden Fix'i kuruyoruz.Ardından temizle gelişmiz temizlik bölümüne girip önbellek ve dalvik-art önbellek seçip temizliyoruz.Telefonu yeniden başlatıyoruz açılınca kurulumunda ileri demeniz yeterli Türkçe dili aramanıza gerek yok.Hayırlı olsun...

Uyarı:Rom'u sakın update center'dan(OTA)'dan güncellemeyiniz.

Not:Yaptığınız hatalardan bizi sorumlu tutmayınız.Zaten değilizde.Yaptığınız herşeyden siz sorumlusunuz.

Linkler..

Rom linki:

Gapps linki:

Fix linki:
Twrp linki:

Sorunlarınız olursa yoruma bekliyoruz...
Yaptığı çalışmalar için Murat Kozan'a teşekkür ederiz...

Düzenlendi:Linkler paylaşıldı...

Bisi sorucam bildirim cubugunu her uygulamanin rengini alma yapabiliyormuyuz ayarlarindan yada yapma gibi

mert081

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
GMD Elite
Konular
5
Rom güzel fakat 1 hafta süresince kullandım/gözlemlediğim eksikler, hatalar şöyle

-Bildirim ışığı renk ayarlaması ilk ayarlandığında düzgün çalışsa da 1 saat içerisinde kendi kendine renk değiştiriyor. Şarjda iken bildirim ışığının sabit durması kapalı konumda iken yine bir süre sonra kendiliğinden açılıyor. Şarjda iken sabit yanan bildirim ışığı şarj kablosunu çıkardıktan sonra yanmaya devam ediyor.
-Whatsapp uygulamasını sonlandırmadıgımız sürece uygulamada çevrimiçi gözükülüyor. Uygulamayı sonlandırdığımızda ise bildirimleri gelmiyor.
-Haritalar uygulaması uzun süre kullanımda (yarım saat içerisinde yaşadım ben) ekran birden kapanıyor telefon reset atıyor, tekrar girdiğimde yine aynı şeyi tekrarlıyor.
-Kamera da görüntü dalgalanıyor sanki arkadaki nesne bir kağıtmış gibi. Bazende kamera dalgalanma yapıyor.(televizyona tutulduğunda olduğu gibi)

Üst Alt