Rehber Dinamik Yenileme Hızını Kapatma [120Hz Sabitleme]

MertBeet

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
27
Tamam ama diğer markalarda kullanıcı kendisi seçebiliyor max kaça çıkacağını. Böylece standart ekranlar gibi çalışıyor. Örneğin Op 7T .

Acaba mi 10 da nasıl bu durum. Onda da ayarı var dı galiba bunun.
Hocam bunda da seçebiliyoruz max kaç olacağını ayarlar mevcut. Yalnız 120Hz seçili olsa bile yazılım her koşulda 120Hz kullanıma izin vermiyor. Bu konuda nasıl her koşulda 120hz çalışır onu anlattım. Ufak bi hemen googlea yazdığımda op 7t içinde aynı şeyi gördüm,evet ayarlardan max değer seçiliyor olabilir ama op 7t de de her koşulda 90hz çalışmıyor, nasıl tüm uygulamalrda 90hz ayarlanır vs videolar gördüm çünkü. Diğer cihazlarda da durum böyle sanırım

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-11-19-14-20-04-702_com.xiaomi.misettings.jpg
    Screenshot_2020-11-19-14-20-04-702_com.xiaomi.misettings.jpg
    232,4 KB · Görüntüleme: 58

smtdndr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
samuel
Cihazım
poco x3
Konular
21
Hocam bunda da seçebiliyoruz max kaç olacağını ayarlar mevcut. Yalnız 120Hz seçili olsa bile yazılım her koşulda 120Hz kullanıma izin vermiyor. Bu konuda nasıl her koşulda 120hz çalışır onu anlattım. Ufak bi hemen googlea yazdığımda op 7t içinde aynı şeyi gördüm,evet ayarlardan max değer seçiliyor olabilir ama op 7t de de her koşulda 90hz çalışmıyor, nasıl tüm uygulamalrda 90hz ayarlanır vs videolar gördüm çünkü. Diğer cihazlarda da durum böyle sanırım
Aynen öyle sadece bazı cihazlarda kalıcı olarak kalması var mesela realme 6 proda 90hz desteği var ve hep 90 da çalışıyor. Aslında xiaomi bunu seçme özgürlüğü vermeli ama demekki vermek istemiyor. Sürekliliği biz seçmeliyiz.

okanbekar80

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan Bekar
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
İngilizce Öğretmen
Konular
5
DFPS, birçok POCO X3 kullanıcısı için bir çekişme noktası olmuştur, çünkü 120Hz modu açıkça seçildiğinde bile, telefon pilden tasarruf etmek için belirli senaryolarda 60Hz'e geri dönecektir. Örneğin, Dinamik Yenileme Hızı özelliği, bir video izlerken yenileme hızını 60Hz'e ve statik görüntüler için 50Hz'e düşürür. Yine bu şekilde 120HZ destekleyen bir oyun bile açsanız, bu Dinamik Yenileme Hızı işleme girdiğinde, fark edilir derecede dalgalanmalara ve kasma hissetmeye neden olabiliyor. Yani kullanıcılar pürüzsüz bir deneyim için 120hz etkinleştiriyor fakat bu dfps denen olay bu akıcılığı bir işkence haline getirebiliyor,120hz nin çoğu durumda bir anlamı kalmıyor. Şimdi bu olayı kapatma işlemine geçelim..

BL kilidi açık ve Magisk 21 yüklü olmalıdır.
1)
Busybox yükleyin (Magisk modülü)
2) MagiskHide Prop Config yükleyin (Magisk Modülü)
Uygulaması yükleyin
su ile root izni verin

props yazın

5. seçeneği seçin "Add/edit custom props"

"n" yi seçin

Şimdi bu kodu yazın
Kod:
ro.vendor.dfps.enable
Varsayılan değer true olmalı,siz false yapın

2. seçeneği seçin "post-fs-data"

"n" yi seçin (bu adımda cihazı yeniden başlatmayın)

Tekrar "n" yi seçin

Bu kodu yazın
Kod:
ro.vendor.smart_dfps.enable

Varsayılan değer true olmalı,siz false yapın

Son olarak 2. seçeneği seçin "post-fs-data"

Cihazı yeniden başlayın..

NOT: 1) Eğer cihaz hala sabit 120hz de çalışmıyorsa terminal üzerinden şu kodu girin

2) Ayarlardan 60Hz-120Hz arası geçiş yaptığınızda 120Hz de ki kalıcılık kaybolacaktır tekrar bu kodu girmeniz gerekir.

Kod:
settings put system user_refresh_rate 0

Bu işlem sonucu cihaz ayarlarından seçtiğiniz takdirde hep 120Hz çalışacaktır ve pil tüketimi artıp alacağınız ekran süresi de azalacaktır

Sadece stok miui üzerinde test edildiği söyleniyor, sorumluluk size ait.
Hocam, öncelikle teşekkür ederim. Root olmadan PC üzerinden ADB ile yapamayız değil mi?

MertBeet

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
27
Hocam, öncelikle teşekkür ederim. Root olmadan PC üzerinden ADB ile yapamayız değil mi?
Maalesef hocam. Rootsuz yöntemde mevcut fakat bu yöntem kadar kesin bir çözüm değil, her koşulda işe yaramıyor ve arada bir yenilemek gerekiyor.
İlk önce ayarladan 60hz ye çekin
Ayarlar / Uygulamalar /Uygulamaları Yönet / 'üç nokta' sistem servislerini göster / Pil ve Performans uygulamasını bulun ve tüm verileri temizleyin
Tekrar ayarlara girin ve 120hz olarak ayarlayın

LejyonerisT

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kutay
Cihazım
POCO x3
Konular
10
Sırf bu özellik için root atmak istiyordum fakat garanti kapsamına çıkar mı? Soru saçma zira çıkar diye tahmin ediyorum fakat zamanında root işlerini araştırırken, kimi durumlarda garantinin bozulmadığına denk gelmiştim.

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Sırf bu özellik için root atmak istiyordum fakat garanti kapsamına çıkar mı? Soru saçma zira çıkar diye tahmin ediyorum fakat zamanında root işlerini araştırırken, kimi durumlarda garantinin bozulmadığına denk gelmiştim.
Delta servis hariç diğer servislerde garanti bozulur

MertBeet

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
27
Telefon işlerinden pek anlamıyorum hocam, fakat bu konu için anlatılan root işlemini yaparsak bozulur mu yani?
Bootloader kilidi açıldığı andan itibaren garanti bozulmuş oluyor, illa ki root işlemi yapmak gerekmiyor.

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Telefon işlerinden pek anlamıyorum hocam, fakat bu konu için anlatılan root işlemini yaparsak bozulur mu yani?
Garanti servisinizi öğrenmeniz gerekiyor. Kutunun içinde kağıt bulunur orada yazıyordur. Delta yazıyor ise sıkıntı olmaz farklı servis ise bozulur.

LejyonerisT

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kutay
Cihazım
POCO x3
Konular
10
Garanti servisinizi öğrenmeniz gerekiyor. Kutunun içinde kağıt bulunur orada yazıyordur. Delta yazıyor ise sıkıntı olmaz farklı servis ise bozulur.
Garanti servisini öğrenmek için internette araştırma yaptıktan sonra sitesinde IMEI sorgulama yaptım ve " Garanti Sorgulamasında Sonuç Bulunamadı. " yazdı. Bu ne anlama geliyor acaba?

Üst Alt