Rehber Dinamik Yenileme Hızını Kapatma [120Hz Sabitleme]

MertBeet

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
27
hocam öncelikle paylaştığınız zipi klasör olarak ana dizine çıkardım. telefon sistem ui den sürekli reset atıyor. diğer türlüde işe yaramıyor. youtube falan 60 hz ye düşüyor.
Son olarak şu kodu da deneyebilir misiniz hocam terminal de, işlemlerden sonra
Kod:
settings put system user_refresh_rate 0
Önceden yapılandırılmış uygulama yenileme verilerini temizliyormus
O zipte aslında diğer yöntemin işlemlerini yapıyordu daha kolay haliydi sadece. Birde eu romdan önce aosp romlara geçtiniz mi hocam?

smtdndr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
samuel
Cihazım
poco x3
Konular
21
Son olarak şu kodu da deneyebilir misiniz hocam terminal de, işlemlerden sonra
Kod:
settings put system user_refresh_rate 0
Önceden yapılandırılmış uygulama yenileme verilerini temizliyormus
O zipte aslında diğer yöntemin işlemlerini yapıyordu daha kolay haliydi sadece. Birde eu romdan önce aosp romlara geçtiniz mi hocam?
son girdiğim kodla herşey 120 hz oldu hocam son kullanılan uygulama bölümüde dahil. telefonu yeniden başlattım ve 120hz kalıcı. tebrikler elinize sağlık. konuda güncelleme yapabilirsiniz.

MertBeet

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
27
son girdiğim kodla herşey 120 hz oldu hocam son kullanılan uygulama bölümüde dahil. telefonu yeniden başlattım ve 120hz kalıcı. tebrikler elinize sağlık. konuda güncelleme yapabilirsiniz.
Sevindim hocam sorunun çözülmesine, bl açılınca benimde yapacağım ilk işlem bu olacak. Sistemin kafasına göre hz düşürmesi çok can sıkıcı akıcılık sürekli sağlanamıyor ve kasıyormuş gibi oluyor.

smtdndr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
samuel
Cihazım
poco x3
Konular
21
Sevindim hocam sorunun çözülmesine, bl açılınca benimde yapacağım ilk işlem bu olacak. Sistemin kafasına göre hz düşürmesi çok can sıkıcı akıcılık sürekli sağlanamıyor ve kasıyormuş gibi oluyor.
cihaz şu anda iphone 11 pro gibi çalışıyor :D
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada hocam son olarak eğer ayarlardan 60 hz yi tekrar aktif edersek geri 120ye döndüğümüzde kalıcılık kayboluyor ve son kodu tekrar girmek gerekiyor

Son düzenleme:

MertBeet

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
27
Bu arada hocam son olarak eğer ayarlardan 60 hz yi tekrar aktif edersek geri 120ye döndüğümüzde kalıcılık kayboluyor ve son kodu tekrar girmek gerekiyor
Teşekkürler hocam bilgilendirme için,bunu da ekledim konuya.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Örneğin, Dinamik Yenileme Hızı özelliği, bir video izlerken yenileme hızını 60Hz'e ve statik görüntüler için 50Hz'e düşürür.

Tam olarak sorun nedir bilmiyorum bu cihazda ancak bir noktada bir şey belirtmek istiyorum. Örneğin ekranda gösterilen video 60 fps ise ekranın onu 60 da göstermesi normal değil mi?

Yani bir video 60 kare barındırıyorsa ve ekran da 120 ile çalışırsa geriye kalan 60 karede ne gösterecek bu ekran?

Tabi bu belirtmeyi medyalar için yazıyorum. Ancak ana ekranın, fotoğrafların vs. görüntülenmesi ayarlanabilir belki.

smtdndr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
samuel
Cihazım
poco x3
Konular
21
Tam olarak sorun nedir bilmiyorum bu cihazda ancak bir noktada bir şey belirtmek istiyorum. Örneğin ekranda gösterilen video 60 fps ise ekranın onu 60 da göstermesi normal değil mi?

Yani bir video 60 kare barındırıyorsa ve ekran da 120 ile çalışırsa geriye kalan 60 karede ne gösterecek bu ekran?

Tabi bu belirtmeyi medyalar için yazıyorum. Ancak ana ekranın, fotoğrafların vs. görüntülenmesi ayarlanabilir belki.
hocam tam video izliyorsun 60hz desin. o anda ana ekrana döndün 120hz ye çıktı. sonra tekrar girdin o düşüş laga sebep oluyor. medya konusuna gelince 2k 50hz bir video izlerken o anda ekranda diğer video seçimi yaparken 120 hz e kadar çıkıyor işte tam o sırada bu ayarlar sana lazım oluyor. olay bu.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
hocam tam video izliyorsun 60hz desin. o anda ana ekrana döndün 120hz ye çıktı. sonra tekrar girdin o düşüş laga sebep oluyor. medya konusuna gelince 2k 50hz bir video izlerken o anda ekranda diğer video seçimi yaparken 120 hz e kadar çıkıyor işte tam o sırada bu ayarlar sana lazım oluyor. olay bu.

Anladım şimdi. Yani amaç sabitlemek, yükseltmek değil.

Acaba bu modele özgü bir şey mi?

smtdndr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
samuel
Cihazım
poco x3
Konular
21
Anladım şimdi. Yani amaç sabitlemek, yükseltmek değil.

Acaba bu modele özgü bir şey mi?
Şöyleki poco x3 120hz ekran desteğine sahip o yüzden bu modelde çıkıyor. 240hz desteğe sahip bi cihazda 240hz ye çıkar. Cihaz ekran teknolojisinin desteğine bağlı.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Şöyleki poco x3 120hz ekran desteğine sahip o yüzden bu modelde çıkıyor. 240hz desteğe sahip bi cihazda 240hz ye çıkar. Cihaz ekran teknolojisinin desteğine bağlı.
Tamam ama diğer markalarda kullanıcı kendisi seçebiliyor max kaça çıkacağını. Böylece standart ekranlar gibi çalışıyor. Örneğin Op 7T .

Acaba mi 10 da nasıl bu durum. Onda da ayarı var dı galiba bunun.

Üst Alt