Yardım Dengesiz pil tüketimi

aykuttgrl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Aykut
Cihazım
Xiaomi Note 7
Konular
2
Arkadaşlar merhaba. Redmi Note 7 kullanıyorum. Telefonu alalı iki hafta civarı oldu.Telefonu tamamen şarj edip prizden cikardiktan sonra 2 dk içinde 99a düşüyor sonrada 5 dk içinde 97ye.Telefonu kullanmiyorum bile durdugu yerde gidiyor. Bunu benden baska yaşayan var mı yoksa anormal bi durum mu? Telefonu guncelledikten sonra sıfırladım sonuç yine aynı. 80lere kadar cok gidiyor gibi sonrasında normal gitmeye başlıyor. Bu konu hakkında bilgisi olan veya aynı durumu yasayaniniz var mı?

kylt

*_*
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Lavender
Meslek
not yet
Konular
103
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Pil Tasarrufunda kullanıyorum hiç video izlemedim oyun oynamadım son doldurdugumdan beri. Sadece foruma girdim belirli araliklarla
Hocam pil tasarrufunda kullanmanız cihaza asıl Zarar veren şeylerden biri o özellik acil bı durum vardır şarjınız bı iki gün gitmesi gerekir o zaman açılır siz o özellik açıkken pubg oynarsanız işlemci ve bataryayı zora sokarsıniz ve değerleriniz normal gözüküyor

Oyla:

aykuttgrl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Aykut
Cihazım
Xiaomi Note 7
Konular
2
Hocam pil tasarrufunda kullanmanız cihaza asıl Zarar veren şeylerden biri o özellik acil bı durum vardır şarjınız bı iki gün gitmesi gerekir o zaman açılır siz o özellik açıkken pubg oynarsanız işlemci ve bataryayı zora sokarsıniz ve değerleriniz normal gözüküyor
Vla artık çok gitmesin diye tasarrufa aldım yoksa 70lere kadar su gibi gidiyor. Tasarrufta olduğu için biraz farketti.

Oyla:

kylt

*_*
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Lavender
Meslek
not yet
Konular
103
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Pil Tasarrufunda kullanıyorum hiç video izlemedim oyun oynamadım son doldurdugumdan beri. Sadece foruma girdim belirli araliklarla
Ayrıca değerleriniz normalinde üstünde şarjınız 76 5 saat olmuş yani dsha fazlasını sunamaz bu telefon size

Oyla:

emreudi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
@emreudi
Cihazım
Xiaomi Mi 10T
Konular
56
şimdi hocam aldığınız değer gayet normal birazda piskolojikbu durum takmayın kafanıza uygulamaların arka planlarını vs. kısıtlayın iyi forumlar

Oyla:

aykuttgrl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Aykut
Cihazım
Xiaomi Note 7
Konular
2
Ayrıca değerleriniz normalinde üstünde şarjınız 76 5 saat olmuş yani dsha fazlasını sunamaz bu telefon size
Dediğim gibi hiç kullanmadim sayılır ayrıca tasarrufta. Normale aldığımda ve biraz kullandigimda video ,oyun gibi resmen su gibi akıyor şarj.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

şimdi hocam aldığınız değer gayet normal birazda piskolojikbu durum takmayın kafanıza uygulamaların arka planlarını vs. kısıtlayın iyi forumlar
Sagolun hocam tavsiyeniz icin

Oyla:

kylt

*_*
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Lavender
Meslek
not yet
Konular
103
Dediğim gibi hiç kullanmadim sayılır ayrıca tasarrufta. Normale aldığımda ve biraz kullandigimda video ,oyun gibi resmen su gibi akıyor şarj.

Sagolun hocam tavsiyeniz icin
Hocam bakın en baştan anlatıyorum. Şarjınız uzun gidiyor fakat telefona zararlı her zaman tasarrufta kullanmak telefon bile şarj olurken %60tsn sonra kapatıyor custom Roma geçebilirsiniz çok şikayetçi iseniz bende öyle yapacağım

Oyla:

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
Nasıl yani hocam daha fazla aşıklar mısınız

Ayrıca MIUI 11 yaptınız mı?
%100 olunca batarya,5-10dk daha şarjda bekletin.%100 yazınca tam %100 olmuyor.%100'lük kısmın şarjı başladı demek.Mesela%49 demek %49'luk kısım doluyor %50 olduğunda %49 doldu,şimdi %50'lik kısmı doluyor gibi.

Oyla:

aykuttgrl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Aykut
Cihazım
Xiaomi Note 7
Konular
2
Hocam bakın en baştan anlatıyorum. Şarjınız uzun gidiyor fakat telefona zararlı her zaman tasarrufta kullanmak telefon bile şarj olurken %60tsn sonra kapatıyor custom Roma geçebilirsiniz çok şikayetçi iseniz bende öyle yapacağım
Artik garantisi dolduğunda biseyler yapmayi deneyebilirim.

Hocam MIUI 11 in genel sorunu zaten şarj sıkıntısı:)
Hiç sorma hocam keske eski sürümde kalsaymis ya

Oyla:

34ca17

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
C. AYDIN
Cihazım
Redmi note 7
Konular
2
Arkadaşlar merhaba. Redmi Note 7 kullanıyorum. Telefonu alalı iki hafta civarı oldu.Telefonu tamamen şarj edip prizden cikardiktan sonra 2 dk içinde 99a düşüyor sonrada 5 dk içinde 97ye.Telefonu kullanmiyorum bile durdugu yerde gidiyor. Bunu benden baska yaşayan var mı yoksa anormal bi durum mu? Telefonu guncelledikten sonra sıfırladım sonuç yine aynı. 80lere kadar cok gidiyor gibi sonrasında normal gitmeye başlıyor. Bu konu hakkında bilgisi olan veya aynı durumu yasayaniniz var mı?
Benzer sorun bende de var. Sende yine 2 dk da dusuyormus, bende 10 saniye :) Kullanmis oldugun surum Miui 10.3.10 ise normaldir. Bu guncellemeden sonra sarj biraz daha hizli gitmeye basladi. Telefonun sarji %100 olduktan bir kac dakika sonra sarjdan cikardiginda hemen hizli dusmeye basliyor. Telefonu %100 sarj olduktan sonra 15-20 dk daha sarjda tutarsan, kullanmaya basladiktan sonra biraz daha yavas sarji gidiyor.

%80 sarja kadar hizli gidiyor demissin. %80 sarj oldugunda ne kadar ekran suresi aliyorsun? Oyun, youtube vs. Sarji fazla tuketen uygulamalar kullaniyor musun? Ben sosyal medya agirlikli kullanarak %80 sarja geldigimde ekran surem 2.5 / 3 saat civari oluyor.

Oyla:
Üst Alt