Yardım Dengesiz pil tüketimi

aykuttgrl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Aykut
Cihazım
Xiaomi Note 7
Konular
2
Arkadaşlar merhaba. Redmi Note 7 kullanıyorum. Telefonu alalı iki hafta civarı oldu.Telefonu tamamen şarj edip prizden cikardiktan sonra 2 dk içinde 99a düşüyor sonrada 5 dk içinde 97ye.Telefonu kullanmiyorum bile durdugu yerde gidiyor. Bunu benden baska yaşayan var mı yoksa anormal bi durum mu? Telefonu guncelledikten sonra sıfırladım sonuç yine aynı. 80lere kadar cok gidiyor gibi sonrasında normal gitmeye başlıyor. Bu konu hakkında bilgisi olan veya aynı durumu yasayaniniz var mı?

aykuttgrl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Aykut
Cihazım
Xiaomi Note 7
Konular
2
Meraklanmayin.Yazilimsal bir hata olduğunu düşünüyorum.Çünku neredeyse bende dahil tüm rn7 cihazlarda var.Durum böyle ilerlerse Xiaomi bir yama yayınlar
Cevabınız için teşekkür ederim. Yapacak birşey yok o zaman. Pil tasarrufu modunda falan idare etmeye çalışacağız.

Oyla:

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
eğer şarj aletini prizden çektiğinizde(telefondan değil önce prizden)direk telefonun ekranı açılıyorsa pil tam dolmamıştır.orda %100 yazması sizi aldatmasın en az bi 5dk daha %100'ü doldurması gerekiyor.batarya tam dolduğunda zaten gücü otomatik kesitği için prizden fişi çektiğinizde 3-4 saniye ekran açılmaz.kablodaki güç kaybolunca telefon kablo çekildi sanar ve ekranı açar.umarım anlatabilmişimdir.yani %100 yazınca bi 10dk daha bekleyin.

Oyla:

aykuttgrl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Aykut
Cihazım
Xiaomi Note 7
Konular
2
eğer şarj aletini prizden çektiğinizde(telefondan değil önce prizden)direk telefonun ekranı açılıyorsa pil tam dolmamıştır.orda %100 yazması sizi aldatmasın en az bi 5dk daha %100'ü doldurması gerekiyor.batarya tam dolduğunda zaten gücü otomatik kesitği için prizden fişi çektiğinizde 3-4 saniye ekran açılmaz.kablodaki güç kaybolunca telefon kablo çekildi sanar ve ekranı açar.umarım anlatabilmişimdir.yani %100 yazınca bi 10dk daha bekleyin.
Telefon hem açık hem kapaliyken sarj ettim iki durumdada denedim ve 100 olduktan sonra 15 dk'da ekstradan bekledim. Ona rağmen bu sonucu alıyorum

Oyla:

Sen 123

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih Byrktr
Cihazım
Redmi note 7
Konular
101
Nasıl yani hocam daha fazla aşıklar mısınız
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Can sıkıcı bir durum. Sadece benim başıma gelen bir durum değil demekki. İlk aldığımda daha iyi bi şarj tüketimi vardı.
Ayrıca MIUI 11 yaptınız mı?

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10

Denemeni tavsiye ederim.

Oyla:

aykuttgrl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Aykut
Cihazım
Xiaomi Note 7
Konular
2

Denemeni tavsiye ederim.
Teşekkür ederim hocam bunu görmemiştim bak denenebilir. Şarjım bittiğinde deneyeceğim.

Oyla:

aykuttgrl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Aykut
Cihazım
Xiaomi Note 7
Konular
2
Oyla: