Yardım Dengesiz pil tüketimi

aykuttgrl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Aykut
Cihazım
Xiaomi Note 7
Konular
2
Arkadaşlar merhaba. Redmi Note 7 kullanıyorum. Telefonu alalı iki hafta civarı oldu.Telefonu tamamen şarj edip prizden cikardiktan sonra 2 dk içinde 99a düşüyor sonrada 5 dk içinde 97ye.Telefonu kullanmiyorum bile durdugu yerde gidiyor. Bunu benden baska yaşayan var mı yoksa anormal bi durum mu? Telefonu guncelledikten sonra sıfırladım sonuç yine aynı. 80lere kadar cok gidiyor gibi sonrasında normal gitmeye başlıyor. Bu konu hakkında bilgisi olan veya aynı durumu yasayaniniz var mı?

aykuttgrl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Aykut
Cihazım
Xiaomi Note 7
Konular
2
Benzer sorun bende de var. Sende yine 2 dk da dusuyormus, bende 10 saniye :) Kullanmis oldugun surum Miui 10.3.10 ise normaldir. Bu guncellemeden sonra sarj biraz daha hizli gitmeye basladi. Telefonun sarji %100 olduktan bir kac dakika sonra sarjdan cikardiginda hemen hizli dusmeye basliyor. Telefonu %100 sarj olduktan sonra 15-20 dk daha sarjda tutarsan, kullanmaya basladiktan sonra biraz daha yavas sarji gidiyor.

%80 sarja kadar hizli gidiyor demissin. %80 sarj oldugunda ne kadar ekran suresi aliyorsun? Oyun, youtube vs. Sarji fazla tuketen uygulamalar kullaniyor musun? Ben sosyal medya agirlikli kullanarak %80 sarja geldigimde ekran surem 2.5 / 3 saat civari oluyor.
%100 olduktan sonra 15 dk daha bekletiyorum her sarj ettiğimde.
Ekran süresine bakmadım ama youtube veya sosyal medya kullanırsam cabuk gidiyor bunu farkedebiliyorum. Oyun zaten oynamıyorum genelde. Miui 11 kullanıyorum bu arada.

Oyla:

34ca17

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
C. AYDIN
Cihazım
Redmi note 7
Konular
2
%100 olduktan sonra 15 dk daha bekletiyorum her sarj ettiğimde.
Ekran süresine bakmadım ama youtube veya sosyal medya kullanırsam cabuk gidiyor bunu farkedebiliyorum. Oyun zaten oynamıyorum genelde. Miui 11 kullanıyorum bu arada.
10.3.10 surumune gore, Miui 11 de sarj daha hizli gidiyor. Bunu bildigim icin, miui 11 guncellemesi gelmesine ragmen yapmiyorum. Yapanlarin cogu memnun degil. İlerleyen zamanlarda pil sorunu duzeltilirse anca yaparim.

Oyla:

Sepulcher

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Çağatay
Cihazım
Redmi Note7
Konular
0
Merhabalar.MIUı 11 sürümünü kullanmaktayım.Bahsettiginiz sorunu yasamamaktayim.Hic kullandığınız uygulamaların tükettiği pil seviyelerine baktınız mı?Telefonu açtığınız andan itibaren başlayıp arka planda hızlı şarj tüketen uygulamalar oluyor.Uygulamalarinizi izlemeye alın bir süre.Ayrıca MIUI 11 sürümünün aşırı şarj kullandığı fikrine katılmıyorum.Normal bir telefon kullanicisiyim(Instagram, YouTube,WhatsApp ve Spotify uygulamaları dışında çok kullanmam).Zorlasam 2 gün bile idare ettirebilirim.Bence çok takılmayın MIUI 11 sürümünün çok şarj kullandığına.

Oyla:

aykuttgrl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Aykut
Cihazım
Xiaomi Note 7
Konular
2
Merhabalar.MIUı 11 sürümünü kullanmaktayım.Bahsettiginiz sorunu yasamamaktayim.Hic kullandığınız uygulamaların tükettiği pil seviyelerine baktınız mı?Telefonu açtığınız andan itibaren başlayıp arka planda hızlı şarj tüketen uygulamalar oluyor.Uygulamalarinizi izlemeye alın bir süre.Ayrıca MIUI 11 sürümünün aşırı şarj kullandığı fikrine katılmıyorum.Normal bir telefon kullanicisiyim(Instagram, YouTube,WhatsApp ve Spotify uygulamaları dışında çok kullanmam).Zorlasam 2 gün bile idare ettirebilirim.Bence çok takılmayın MIUI 11 sürümünün çok şarj kullandığına.
Ekran ve Hücre bekleme çok yiyor başka yiyen uygulama yok baktığımda.

Oyla:

recepix

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Recep
Cihazım
MI A3
Konular
2
Sim 2 de kart olunca böyle oluyor diyorlar aslı var mı bilmem. Bazialri da sim kart değişmesi faydalı olabilir demiş yabancı forumlarda

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

aykuttgrl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Aykut
Cihazım
Xiaomi Note 7
Konular
2
Sim 2 de kart olunca böyle oluyor diyorlar aslı var mı bilmem. Bazialri da sim kart değişmesi faydalı olabilir demiş yabancı forumlarda

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bilmiyorum aslı var mı ama benimki de sim 2 de şuan. Aldığımda direk oraya takmislardi.

Oyla:
Üst Alt