Yardım Delte servis problemi (mi5 pil şişmesi durumu)

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Arkadaşlar Merhaba

Delta ile yaşadığım yeni bir problemden bahsetmek istiyorum ve özellikle cantara hocam sizin desteğinizi bekliyorum. Mi5 telefonun bataryası kendiliğinden şişmesi sebebi ile Delte servise gönderdik. Cepporttan almış olduğumuz bu 7 aylık telefonun bataryasının şişmesini kullanıcı hatası diyerek onarımını yapmadılar. Üstüne üstün anakartının darbe görmüş olduğunu ve anakartın yandığını belirttiler. Biz telefonu çalışır bir vaziyette vermiştik oysaki. Gerçekten Deltenın bu profesyonel olmayan tavrı cok can sıkıyo bu durumda ne yapmam gerekiyor ?. Tüketici heyetine başvuru yapmak istiyorum ama çok uzun bir süreç oluyor.

ilhan24

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilhan
Cihazım
mi note 3
Konular
1
bende geçen hafta yolladım telefonu note 4 (mtk) ön kamera aynı model cihaza göre biraz bulanık gösteriyor ve şebeke gösteriyor ama arayanlar ulaşamıyor bu olay sürekli olmayıncada sorunu görememişler dün arayıp izin istediler 3-5 gün kullanabilirmiyiz diye inşallah yaparlar da sağsalim geri gelir ( konuşmaları gayet ilgiliydi ama sıkıntı yaşayanda çok var )

Oyla:

Dominikk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ozan Süner
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
Mi 6 telefonum donma, kapanma ve şebeke problemi yüzünden 2 defa delta servise gitti. 10 ar gün kaldı her gidişinde ve dönüşte hiç bir değişiklik olmadan arızalar giderilmeden geldi cihaz. 2. gönderişimde ekranı değiştirmişler ki arıza ekranda değildi. Aradım sorduğumda arızalar ekrandan kaynaklanıyordu cevabını aldım. Peki ilk gönderiminde neden degistirmediniz dedim cevap alamadım. Muhtemelen hatayla ekranı kırdılar ve o yüzden değiştirdiler.
Teldeki arızalar hala devam ediyor bu arada. Ben hakem heyetine başvurdum. Bir daha ithalatçı garantili ürün hayatta almam.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Geçmiş olsun, cantara hocam muhtemelen çözüme kavuşturacaktır

Hakaret kabul ederim hocam. Öncelikle ne kadar adı garantisiz olsa da eminim en iyi servislerden daha iyi destek veriyoruzdur. Eğer iteleme usulü benden yada diğer arkadaşlardan cihaz aldığınızı düşünecekseniz almamanız daha hayırlı olur.
Ben müşterisi olarak sefa hocama kefilim.keşke her teknik servis sefa hocam gibi sattığı malın arkasında durup tüketiciyi mağdur etmese

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Ben müşterisi olarak sefa hocama kefilim.keşke her teknik servis sefa hocam gibi sattığı malın arkasında durup tüketiciyi mağdur etmese

Bu sebeple Sefa hocamin ileride illere subeleri açılmasini istiyoruz hocam işte :) En azindan bölge bölge hizmet verebilse o bile yeter :)

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Konuyu takip eden arkadaşlarımız için bir güncelleme yapmak istiyorum.

Delta servis yetkilileri ile yapılan görüşmelerde cihazın biden fazla defa darbe alması nedeniyle pek çok hasarının bulunduğu bilgisi iletildi. Bataryanın şişmesi de bu hasarlardan sadece bir tanesi. baysal.onur hocamın da izniyle aşağıya cihaza ve hasarlarına ilişkin fotoğrafları ekliyorum. Görülebileceği üzere cihazın sağ üst köşesinden, sağ ve sol kenarlarından alınan darbeler ve kasanın alt kısmında yer alan güvenlik etiketinin ve vidasının olmaması nedeniyle cihaz garanti dışı bırakılmış durumda...

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

IMEI vb. kişisel bilgilerin bulunduğu resimleri ayıklamaya çalıştım ancak gözden kaçırdıysam lütfen bildirin ki farklı sorunlar yaşanmasın :)

Oyla:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
ama şunu da eklemek isterim ki telefonda ki eksik vida hiç bir şekilde bizim müdahalemizle olmadı telefonun içini açmaya da çalışmadık sadece arkası batarya şiştiği için kapak atmıştı. Telefonun kullanıcısı bir bayan ve bir kaç kere düştüğünü söyledi sadece o kadar mi5in artık dayanıksızlığından mi yoksa gerçekten telefonda mı bi problem vardı bilmiyorum ama cantara hocam sayesinde gerçekten problemi tam anlamıyla anlayabildik ve ilgisi sayesinde kafamızdaki soru işaretleri gitti. Ayırca telefon çalışır bir vaziyette gitmişti sanırım geldiğinde çalışmıyormuş bu konuda tüketici heyet mahkemesine müracaatta bulunulacak.

Oyla:

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
Konuyu takip eden arkadaşlarımız için bir güncelleme yapmak istiyorum.

Delta servis yetkilileri ile yapılan görüşmelerde cihazın biden fazla defa darbe alması nedeniyle pek çok hasarının bulunduğu bilgisi iletildi. Bataryanın şişmesi de bu hasarlardan sadece bir tanesi. baysal.onur hocamın da izniyle aşağıya cihaza ve hasarlarına ilişkin fotoğrafları ekliyorum. Görülebileceği üzere cihazın sağ üst köşesinden, sağ ve sol kenarlarından alınan darbeler ve kasanın alt kısmında yer alan güvenlik etiketinin ve vidasının olmaması nedeniyle cihaz garanti dışı bırakılmış durumda...

IMEI vb. kişisel bilgilerin bulunduğu resimleri ayıklamaya çalıştım ancak gözden kaçırdıysam lütfen bildirin ki farklı sorunlar yaşanmasın :)
Teşekkürler cantara hocam bilgi için.
Bi konu hakkında size danışayım o zaman. Yaklaşık 3 ay önce cepporttan redmi note 4 aldım anneme. Telefonu aldığımız ilk gün annem elinden düşürdü ve cihazin sol kenarlarında ezikler oluştu fakat sadece kasada bu ezikler. Oldu da 1 sene sonra telefon arızalandı ve garantiye yolladım. Bu eziklerden dolayı darbe aldığı için diyecekler muhtemelen. Nasıl bi öneriniz olur bu konu hakkında.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Teşekkürler cantara hocam bilgi için.
Bi konu hakkında size danışayım o zaman. Yaklaşık 3 ay önce cepporttan redmi note 4 aldım anneme. Telefonu aldığımız ilk gün annem elinden düşürdü ve cihazin sol kenarlarında ezikler oluştu fakat sadece kasada bu ezikler. Oldu da 1 sene sonra telefon arızalandı ve garantiye yolladım. Bu eziklerden dolayı darbe aldığı için diyecekler muhtemelen. Nasıl bi öneriniz olur bu konu hakkında.

Hocam bu tarz durumlarda genellikle arızanın mahiyetine bakılıyor. Eğer darbeden nedeniyle zaman içerisinde oluşan bir arıza ise garanti dışı sayılacaktır ancak darbe nedeniyle oluşmamış ise garanti dahilinde onarım işlemi yapılır. Örneğin forumdan bir arkadaşımızın telefonu birden fazla nedenle servise gönderilmişti. Ekranda ısınma nedeniyle oluşan sarı lekeler sebebi ile ekranı ücretsiz olarak değiştirildi fakat kırılan kamera camı ve arka kapak için ücret talep edildi. Tabii bu durumda biraz da teknisyenin yorumlama kabiliyetine kalmış durumdayız.

Neyse konuyu daha fazla dağıtmayalım hocam. Onur hocamın arkadaşının cihazı ile ilgili bilgilendirmeleri takip eden arkadaşlarımız zorlanmasınlar :)

Oyla:

sayhan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat Ayhan
Cihazım
mi5
Konular
0
benim de 1 senelik mi5 telefonumda ghost screen hatası oluşmaya başladı ama Delta Servis hakkında okuduklarımdan sonra çekiniyorum hatta telefonum daha da sorunlu hale gelir diye korkuyorum.

Oyla:

ilhan24

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilhan
Cihazım
mi note 3
Konular
1
benim de 1 senelik mi5 telefonumda ghost screen hatası oluşmaya başladı ama Delta Servis hakkında okuduklarımdan sonra çekiniyorum hatta telefonum daha da sorunlu hale gelir diye korkuyorum.

bugün 3. ye yolladım telefonumu ilk yollamda şebeke gösteriyor ama ulaşılamıyor ve kamera problemi vardı tamir olup geldiğinde kasada içden dışa doğru yamulma vardı kamera değişmiş daha kötü olmuş şebeke sıkıntısı hala devam tekrar yolladım aynı şikayetlerle kasa değişti kamera değişti ve gayet güzel oldu nedendir bilmem ekran değişmis kılcal çizikler vardı onlar gitmiş (servis formunda bu durum yazmıyor ) şebeke olmuş gibiydi tuşların aydınlatma ışıkları YANMIYORDU. sonuç olarak şebeke sorunu hala devam ediyor tuş ışıkları yanmıyor ve geldikten 1 hafta sonra şarj problemi olmaya başladı sokette sıkıntı var sanırım idare edeyim dedim bu şekil ama telefonun asıl amacı olan arama yapma yada arandığında ulaşılma sorunları yüzünden istemesemde bugun tekrar yolladım sorunun çözülmediğini görürler inşallah değişim verirler artık

Oyla:
Üst Alt