Yardım Deep Sleep Modunda Şarj Tüketimi

befazi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berati
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
3
Arkadaşlar herkese merhaba , Mi6 kullanıyorum alalı 1 ay oldu fakat telefonun gece uyku durumunda şarj tüketimi %5 civarında bu da beni rahatsız ediyor sizde durum nedir ?

Global kararlı sürüm kullanıyorum.

Pochemuchka

Deneyimsiz Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
pochemuchka
Cihazım
Xiaomi MI 6
Konular
8
Benim de 3 gidiyor hocam şimdilik bir çaresi yok galiba

Oyla:

befazi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berati
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
3
Ne yazık ki ios gibi değil. Ne yaparsanız yapın minimum %2-%3 gidiyor. En önemli sorun arka planda Google bir de xiaomi kendi servislerini ekleyince böyle anormal bir durum ortaya çıkıyor. Anormal diyorum çünkü 10 yıldır ios kullanıyorum, böyle bekleme esnasında şarj tükettiğini görmedim.

İlerleyen günlerde root yaparsanız gereksiz bloatwareleri kaldırıp Magisk içindeki modüllerden GMS DOZE filan yükleyip biraz daha baskı altına almaya çalışabilirsiniz ama şu an ios gibi olması korkarım mümkün değil. O yüzden kendinizi kötü hissetmeyin. Ben de çok sinirlenmiştim ama çaresi olmayınca artık takmıyorum.

Aşağıda %100'den bekleme konumunda nasıl %90'a düştüğünün detayları var. Belki fikir verir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ne yazık ki ios gibi değil. Ne yaparsanız yapın minimum %2-%3 gidiyor. En önemli sorun arka planda Google bir de xiaomi kendi servislerini ekleyince böyle anormal bir durum ortaya çıkıyor. Anormal diyorum çünkü 10 yıldır ios kullanıyorum, böyle bekleme esnasında şarj tükettiğini görmedim.

İlerleyen günlerde root yaparsanız gereksiz bloatwareleri kaldırıp Magisk içindeki modüllerden GMS DOZE filan yükleyip biraz daha baskı altına almaya çalışabilirsiniz ama şu an ios gibi olması korkarım mümkün değil. O yüzden kendinizi kötü hissetmeyin. Ben de çok sinirlenmiştim ama çaresi olmayınca artık takmıyorum.

Aşağıda %100'den bekleme konumunda nasıl %90'a düştüğünün detayları var. Belki fikir verir.

Çok sağolun hocam yardımcı olmak için uğraşmışsınız o kadar. Aynen sizin ki de gece uyanmış benim de merak ettğim buydu acaba sadece bende mi böyledir diye hayıflanıyordum.
O zaman bizim kullanıcı olarak müdahale edebileceğimiz bir durum yok. Root falan nedense pek ilgimi çekmedi yıllarca ios kullandım onda da jailbreak falan uğraşmadım stabil telefon performansı benim için yeterli :)
Ama belki forumda denk geldim Miu-TR adında yeni bir çalışma başlıyor anladığım kadarıyla onu deneyebilirim.
[doublepost=1513281337,1513281183][/doublepost]@Pochemuchka @ozgrcvdr

Bu tür forumlar kullanıcılar için çok yararlı hakikaten ilginiz için teşekkür ederim arkadaşlar.

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4

Hocam ben GMS Doze ile bir romda %1-%2 arasında şarj tüketimine düşebildim; bazen %1 bazende %2 düşüyordu; cihazda 75 uygulama kurulu; Mobil Veri - Wifi - Senkronizasyon vs. hepsi açıktı. Daha da ötesine geçemedim. Şuanda ise %2-%4 arası yiyor genel manada.

Oyla:

befazi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berati
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
3
Hocam ben GMS Doze ile bir romda %1-%2 arasında şarj tüketimine düşebildim; bazen %1 bazende %2 düşüyordu; cihazda 75 uygulama kurulu; Mobil Veri - Wifi - Senkronizasyon vs. hepsi açıktı. Daha da ötesine geçemedim. Şuanda ise %2-%4 arası yiyor genel manada.

Üstad bende senin aksine mobil veri kapalı wifi kapalı pil güç tasarrufunda bırakıyorum geceden sabaha %5 tüketim oluyor , keşke pil tüketimi bakımından daha detaylı bir analiz imkanı sunsaydı Android , geceden sabaha cihazı uyandıran uygulamalar nedir bunları bilmek isterdim bunu anlayabileceğim bir yöntem biliyor musunuz?

Oyla:

TahaKaradeniz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Taha
Cihazım
MI5
Konular
3

GMS Doze yükledim Magisk ile ama nasıl aktif hale getireceğim fikrim yok. Arayüzü yok sanırım programın. Bu programla alakalı konu açarsanız çok kişi faydalanır diye düşünüyorum.

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
GMS Doze yükledim Magisk ile ama nasıl aktif hale getireceğim fikrim yok. Arayüzü yok sanırım programın. Bu programla alakalı konu açarsanız çok kişi faydalanır diye düşünüyorum.

Hocam GMS Doze, kurulduktan sonra çalışmaya başlıyor, aktfi edilecek bir yer yok. Sadece; Pil Tüketimine girip, Pil sorunu verip vermediğine bakın uygulamaların. Burada Bazen Pil sorunu çıkıyor, bunu düzeltip kullanıyorsunuz. Her romda tam randımanlı çalışmadığı için, denenmesini tavsiye edebiliyorum ancak.
[doublepost=1513339441,1513339274][/doublepost]
Üstad bende senin aksine mobil veri kapalı wifi kapalı pil güç tasarrufunda bırakıyorum geceden sabaha %5 tüketim oluyor , keşke pil tüketimi bakımından daha detaylı bir analiz imkanı sunsaydı Android , geceden sabaha cihazı uyandıran uygulamalar nedir bunları bilmek isterdim bunu anlayabileceğim bir yöntem biliyor musunuz?

Hocam Wakelock du sanırım programın adı; bu programla cihazı uyandıran hangi programlar olduğuna bakabilirsiniz.

Oyla:

rizakar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıza
Cihazım
RedMi Note 7
Konular
4
Ah ah ne mutlu sizlere ki sabaha kadar yüzde 3 - 10 arası tüketimlerden bahsetmişsiniz. Benim tüketimim sabaha kadar en az yüzde 20-25 arası. Telefon cebimdeyken adeta bataryayı katlediyor. Cebimden her çıkarışımda bakıyorum %1 daha eksilmiş. 2 aydır her tür stock, custom rom (epic,miui pro,vs..) denemelerimde, xposed amplify, magisk gms doze modülleri kullanımımda dahi hiç bir ekstra program yüklemesem bile sorun düzelmedi. Hatta en son olarak orjinal batarya değişimi yapıldı sonuç yine aynı. Telefondan da bunun haricinde aşırı memnunum ama sanırım çözümü olmayan bu sorun başka bir markaya geçmeme neden olacak.

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Ah ah ne mutlu sizlere ki sabaha kadar yüzde 3 - 10 arası tüketimlerden bahsetmişsiniz. Benim tüketimim sabaha kadar en az yüzde 20-25 arası. Telefon cebimdeyken adeta bataryayı katlediyor. Cebimden her çıkarışımda bakıyorum %1 daha eksilmiş. 2 aydır her tür stock, custom rom (epic,miui pro,vs..) denemelerimde, xposed amplify, magisk gms doze modülleri kullanımımda dahi hiç bir ekstra program yüklemesem bile sorun düzelmedi. Hatta en son olarak orjinal batarya değişimi yapıldı sonuç yine aynı. Telefondan da bunun haricinde aşırı memnunum ama sanırım çözümü olmayan bu sorun başka bir markaya geçmeme neden olacak.

Hocam sizin cihazın donanımında bir sorun var muhtemelen. Bence farklı markaya değil, farklı bir Mi6ya geçin.

Oyla:

rizakar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıza
Cihazım
RedMi Note 7
Konular
4
Hocam sizin cihazın donanımında bir sorun var muhtemelen. Bence farklı markaya değil, farklı bir Mi6ya geçin.

Hocam aynı riski alamam. Ayrıca aldığım satıcıya sıfır başka bir mi6 'yı da denettirdim o da 8 saatte yüzde 16-17 civarında tüketim yapmış. Büyük ihtimalle op5 geçeceğim galiba.

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Hocam aynı riski alamam. Ayrıca aldığım satıcıya sıfır başka bir mi6 'yı da denettirdim o da 8 saatte yüzde 16-17 civarında tüketim yapmış. Büyük ihtimalle op5 geçeceğim galiba.

O durum normal hocam, 1 günde şarjı bitmiyor sizinki gibi :) Ayar yapmadan ve Global rom ile o kadar şarj tüketimi yapabilir.

Tabi Oneplus alırdım sizin yerinize de olsam, elinizdeki cihazı ne yapacaksınız peki?

Oneplus 5 hayırlı olsun şimdiden.

Oyla:
Üst Alt