Yardım Deep Sleep Modunda Şarj Tüketimi

befazi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berati
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
3
Arkadaşlar herkese merhaba , Mi6 kullanıyorum alalı 1 ay oldu fakat telefonun gece uyku durumunda şarj tüketimi %5 civarında bu da beni rahatsız ediyor sizde durum nedir ?

Global kararlı sürüm kullanıyorum.

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
Öncelikle telefonu şarj ederken %100 oldupunda hemen çıkartmayın 25 20 dk daha takılı dursun cihaz bunu yapınca %5 değil 3 gidiyor
Ayrıca arkaplanda çalışan programlar var mı?

Oyla:

befazi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berati
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
3
Öncelikle telefonu şarj ederken %100 oldupunda hemen çıkartmayın 25 20 dk daha takılı dursun cihaz bunu yapınca %5 değil 3 gidiyor
Ayrıca arkaplanda çalışan programlar var mı?
Hocam dediğiniz gibi yarım saat fazladan bekletiyorum iOS işletim sisteminden aşinayım dikkat ediyorum fakat gereksiz uygulama kurmamama rağmen bu yüzde çok fazla , fotoğrafta da gördüğünüz gibi uyanık bölümünde kesik kesik çizgiler var buna neden olan uygulamayı ya da hatayı bir türlü bulamadım
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
Arkadaşlar herkese merhaba , Mi6 kullanıyorum alalı 1 ay oldu fakat telefonun gece uyku durumunda şarj tüketimi %5 civarında bu da beni rahatsız ediyor sizde durum nedir ?

Global kararlı sürüm kullanıyorum.
Rahatsız olmanızı gerektirecek bir durum yok hocam. O civarlarda düşüş çok normal, kullandığınız hat, cihazın çekim gücü, arkaplanda çalışan servisler vb. şeyler derin uyku modunda düşüşlere etkendir.

Oyla:

befazi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berati
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
3
Rahatsız olmanızı gerektirecek bir durum yok hocam. O civarlarda düşüş çok normal, kullandığınız hat, cihazın çekim gücü, arkaplanda çalışan servisler vb. şeyler derin uyku modunda düşüşlere etkendir.
Yanıtınız için sağolun hocam , pimpirikli davranıyorum galiba uyanık bölümündeki çizgiler normal anladığım kadarıyla batarya konusunda telefondan çok memnunum 8 saat ekran süresini rahatlıkla alabiliyorum fakat bu konuda biraz rahatsızdım.

Oyla:

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
Yanıtınız için sağolun hocam , pimpirikli davranıyorum galiba uyanık bölümündeki çizgiler normal anladığım kadarıyla batarya konusunda telefondan çok memnunum 8 saat ekran süresini rahatlıkla alabiliyorum fakat bu konuda biraz rahatsızdım.
Rica ederim hocam değerler gayet normal içiniz rahat olsun ;)

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocam sıkıntı yapma benim mi6 da da böyle. Gönlünü ferah tut :)

Oyla:

badmana

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
badmana
Cihazım
Mi5
Konular
4
Ne yazık ki ios gibi değil. Ne yaparsanız yapın minimum %2-%3 gidiyor. En önemli sorun arka planda Google bir de xiaomi kendi servislerini ekleyince böyle anormal bir durum ortaya çıkıyor. Anormal diyorum çünkü 10 yıldır ios kullanıyorum, böyle bekleme esnasında şarj tükettiğini görmedim.

İlerleyen günlerde root yaparsanız gereksiz bloatwareleri kaldırıp Magisk içindeki modüllerden GMS DOZE filan yükleyip biraz daha baskı altına almaya çalışabilirsiniz ama şu an ios gibi olması korkarım mümkün değil. O yüzden kendinizi kötü hissetmeyin. Ben de çok sinirlenmiştim ama çaresi olmayınca artık takmıyorum.

Aşağıda %96'dan bekleme konumunda nasıl %90'a düştüğünün detayları var. Belki fikir verir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt